konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

3 wskazówki, które pozwolą nauczyć się skutecznego inwestowania

Przeczytany: 400 razy
Dodany: 2020-08-06 13:13:38
Aktualizowano: 2020-08-06 13:18:52

Wypracowanie dochodu pasywnego, a więc dochodu, który niejako generuje się sam, nie jest trudne. Wystarczy poświęcić nieco czasu na naukę inwestowania i znalezienie dziedziny, która zainteresuje nowego inwestora.

 

  1. Inwestowanie to nie zabawa

  2. Wiedza to podstawa

  3. Łączenie teorii z praktyką

 

Inwestować można we wszystko, począwszy od nieruchomości, przez waluty, a na startupach kończąc. Kluczowy jest wybór dziedziny, w której inwestor dobrze się odnajdzie i będzie chciał się w niej kształcić, aby móc skutecznie wykorzystywać procesy inwestycyjne, obowiązujące w danej branży.

 

Inwestowanie to nie zabawa

 

Wielu doświadczonych inwestorów podkreśla, że inwestowanie nie jest zabawą, dlatego trzeba do niego podejść na poważnie. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku osób, które chcą inwestować na giełdzie, gdzie dla sukcesu ważna jest bieżąca obserwacja ruchów na rynku i reagowanie na nie w odpowiedni sposób. Trzeba pamiętać, że inwestowanie zawsze wiąże się z zaangażowanie własnych pieniędzy, dlatego jeśli inwestor nie chce ich stracić już na starcie, musi mieć świadomość powagi sytuacji.

 

Wiedza to podstawa

 

Na udaną inwestycję ogromny wpływ ma wiedza inwestora o danej branży. A więc jeśli ktoś chce inwestować w nieruchomości, powinien sprawdzić, jakie są obwarowania prawne tego procesu, a jeśli w obszarze jego zainteresowań leży Forex, czyli inwestowanie na giełdzie walutowej, należy nauczyć się prawidłowości rządzących tą giełdą. Wiedzę można zdobywać na wiele sposobów. Dla pokaźnej grupy inwestorów podstawą są podręczniki inwestowania, dla innych źródło wiedzy stanowią branżowe strony, takie jak https://comparic.pl/. Jeszcze inni biorą udział w szkoleniach i webinariach, zarówno darmowych jak i płatnych. Warto jednak pamiętać o rozsądnym dobieraniu źródeł wiedzy - na zapoznanie się z każdym z nich trzeba poświęcić swój cenny czas.

 

Łączenie teorii z praktyką

 

Na rozpoczęcie inwestowania nigdy nie ma dobrego momentu, tak jak nigdy inwestor nie pozna na wskroś wybranego segmentu rynku. Przed rozpoczęciem inwestowania warto więc zrobić rekonesans i sprawdzić w jakim momencie jest rynek, przygotować się na pierwszą inwestycję i zaryzykować. Bez ryzyka nie ma sukcesu, jednak ryzyko to powinno być zrównoważone. Trzeba się więc dobrze przygotować do pierwszej inwestycji, ale pamiętać także o doszkalaniu się i bieżącym uzupełnianiu wiedzy już podczas inwestowania, aby nie wypaść z obiegu i nie przegapić okazji do zrobienia dobrego interesu. Łączenie teorii z praktyką jest więc konieczne do płynnego poruszania się po rynku inwestycyjnym.

Wysłane 2020-08-06 13:13:38 przez gegol
wiedzainwestycjedochód
Artykuły powiązane z powyższym
Lekarze chcący rozwijać się zawodowo, wybierają obecnie spośród różnych możliwości. Jak wynika z raportu Możliwości i bariery rozwoju zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, opracowanego klika lat temu przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacje Naczelnej Izby Lekarskiej, coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych lekarzy, cieszyły się - obok kształcenia w zakresie specjalizacji - formy doskonalenia pozwalające na zdobywanie certyfikatów, w tym warsztaty i konferencje, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W bieżących obserwacji wynika, że trend ten nie zmienia się. Jakie zatem konkretnie propozycje stanowią dla lekarzy najatrakcyjniejsze rozwiązania?
Dlaczego warto korzystać ze szkoleń online?
Wysłano 2020-05-07 14:01:46
Coraz więcej osób decyduje się rozwijać swoje umiejętności poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach czy kursach. Jest to niezbędne, aby dostać awans, zmienić pracę czy też wykorzystać nabyte zdolności w inny sposób, do celów prywatnych.
Ostatnie lata pokazały, że coraz większa grupa Polaków inwestuje w nieruchomości. Jedni zakupują mieszkania, inni ziemię, jeszcze inni powierzchnię magazynową. Wynika to również z tego, że w naszym kraju póki co jest to najbezpieczniejszy i najmniej ryzykowny rodzaj inwestowania. Mimo to i w tej dziedzinie spotkać można różne zagrożenia, w tym niespodziewane obwarowania administracyjno-prawne.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY