konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

5 kreatywnych sposobów na naukę języków obcych

Przeczytany: 362 razy
Dodany: 2018-03-12 10:36:05
Aktualizowano: 2018-03-12 10:37:30

Nauka języka obcego przynosi wiele korzyści i z pewnością pomoże nam w przyszłości. Czasem jednak bywa męcząca i nużąca co sprawia, że tracimy motywację. Tradycyjne, wielogodzinne spędzanie czasu nad książkami potrafi skutecznie zniechęcić, tym bardziej, gdy nie widzimy efektów.

Dlatego coraz więcej osób sięga po kursy językowe przez internet i poszukuje innych ciekawych pomysłów na naukę języka. Przedstawiamy 5 z nich. Jesteśmy przekonaniu, że wśród nich znajdziesz metodę, która przypadnie ci do gustu.

 

Jedna fraza dziennie

Ucząc się języka chcemy jak najszybciej robić postępy. Skutkiem tego często decydujemy się na wkuwanie na pamięć nawet kilkudziesięciu słów dziennie co niestety, nie tylko nie przynosi oczekiwanych efektów, ale również przyczynia się do tracenia przez nas motywacji. Dlatego też, jeśli czujesz zniechęcenie zwolnij i przez jakiś czas ucz się tylko jednego zdania lub frazy dziennie. Staraj się jak najczęściej powtarzać ją danego dnia w połączeniu z różnymi sytuacjami. Dzięki temu doskonale zapamiętasz jej znaczenie a twoja nauka, choć wolniejsza będzie bardziej skuteczna.

 

Wykorzystaj filmy na You Tube

Oglądanie ulubionych youtuberów to rozrywka, którą lubi większość z nas. Warto wykorzystać to w nauce języka. Serwis ten daje nam bowiem możliwość włączenia napisów do filmu. Jak to wykorzystać? Przede wszystkim znajdź interesujący cię filmik w języku, którego się uczysz. Oglądaj fragment bez tłumaczenia, zobacz, ile rozumiesz. Jeśli treść będzie dla ciebie niezrozumiała cofnij i włącz napisy. Dzięki temu możesz nauczyć się naprawdę sporo w bardzo przyjemny sposób.

 

Telefon pomoże ci się uczyć

Kolejnym sposobem na kreatywną naukę języka obcego jest wykorzystanie swojego telefonu. Mówimy tu nie tylko o popularnych w naszym kraju aplikacjach do nauki języka, choć one również sprawdzają się świetnie. Telefon możesz jednak wykorzystać również do potrenowania swoich umiejętności konwersacyjnych. Jak to możliwe? To bardzo proste. Obecnie coraz większa liczba telefonów posiada system sterowania głosem. Wybierz język, którego się uczysz i “porozmawiaj” ze swoim smartfonem. To naprawdę działa.

 

Dołącz do grup w mediach społecznościowych

Codziennie spędzasz wiele czasu w internecie, prawda? Wykorzystaj to. Wystarczy, że zapiszesz się do kilku grup poświęconych tematom, które cię interesują. Ważne, aby były to grupy obcojęzyczne, prowadzące dyskusję w języku, którego się uczysz. Dzięki temu nie tylko porozmawiasz na ulubione tematy, ale również poznasz wiele nowych słówek i zwrotów w sposób przyjemny i interesujący. Grupy tego typu znajdziesz między innymi na Facebooku. Z powodzeniem możesz również założyć konta na zagranicznych forach tematycznych.

 

Nie czekaj na motywację

Ostatnia nasza rada to nie do końca konkretny przepis na naukę języka a wskazówka, którą warto zastosować. Bardzo często zdarza się bowiem tak, że w chwili gdy tracimy motywację do nauki odkładamy wszystko na bok. Tymczasem każdy dzień bez obcowania z językiem to zaprzepaszczenie dotychczasowych wysiłków. Dlatego też, jeśli czujesz, że nie masz sił na naukę w tradycyjny sposób nie porzucaj swoich celów. Wykorzystaj nasze sposoby, poświęć choć kilka minut na nauczenie się dwóch lub trzech nowych zwrotów. Dzięki temu nie stracisz kontaktu z językiem a motywacja wróci do ciebie znacznie szybciej.

 

Jak widzisz, nauka języka obcego nie musi być nudna i trudna. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach kiedy mamy dostęp do różnorodnych technologii, sieci oraz mediów. Wykorzystaj to i zacznij uczyć się kreatywnie. Z pewnością szybko zobaczysz postępy.

Wysłane 2018-03-12 10:36:05 przez M-S-M
kursy językoweedukacjanauka języka obcego
Artykuły powiązane z powyższym
Szkolenia językowe w biznesie – czy warto?
Wysłano 2019-03-25 14:13:51
Pracownicy coraz chętnie chcą szkolić się i zdobywać wiedzę w różnych dziedzinach. Jedną z nich jest nauka języków obcych. Szczególnie tyczy się to angielskiego biznesowego. Pracodawcy zatem wysyłają swoich pracowników na takie szkolenia, a niekiedy sami w nich również uczestniczą. Gwarantuje to wiele korzyści zawodowych, co wpływa na jakość firmy i rozwój kadry. Czy warto zatem postawić na kurs angielskiego biznesowego?
Czy opłaca się być przedsiębiorczym?
Wysłano 2017-01-09 09:50:45
W ostatnim czasie dużo mówi się o przedsiębiorczości. W szkołach ekonomicznych znajdziemy nawet takie przedmioty lekcyjne. W ogólnym mniemaniu ludzie przedsiębiorczy maja łatwiej w życiu i są bardziej predysponowani do zakładania udanych biznesów. Czym jednak jest ta osławiona przedsiębiorczość? Czy leży ona w naszych genach czy można jej się nauczyć? I przede wszystkim czy opłaca się w dzisiejszym świecie być przedsiębiorczym? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Kościół Twoim domem?
Wysłano 2014-11-06 09:18:03
Czy żyjemy dla wiary, czy wierzymy po to, żeby lepiej żyć? Duszpasterze zachęcają do rozwoju życia duchowego, do działania we wspólnotach.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY