konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Benefity pozapłacowe - odkryj skuteczne metody motywowania pracowników.

Przeczytany: 491 razy
Dodany: 2019-02-01 11:43:39
Aktualizowano: 2019-08-07 18:22:20

Wiele osób twierdzi, że wybierając pracę, którą lubimy nie przepracujemy ani jednego dnia. Faktycznie, jest tak, że jeśli nasza praca  jest także naszą pasją, chętniej wykonujemy powierzone nam zadania i nie odczuwamy tak intensywnie zmęczenia i znudzenia danym zajęciem. Jednakże, nawet jeśli wybrany przez nas zawód jest ściśle związany z naszymi zainteresowaniami, z upływem czasu i w natłoku obowiązków, większość z nas zaczyna tracić swój zapał i coraz częściej zderzamy się z monotonią i znudzeniem danym zajęciem.

Oczywiste jest, że komfort i poczucie bezpieczeństwa pracownika jest niezwykle istotne, jednakże bazując tylko na nich trudno będzie pracodawcy zwiększyć jego zaangażowanie i efektywność wykonywanych przez niego zadań. Wiedząc o tym, specjaliści z branży HR chętnie sięgają po benefity pozapłacowe, które zapewniają skuteczną motywację pracowników.Motywowanie pracowników - klucz do efektywnej pracy zespołu.


Każdy z nas zgodzi się, że oddany pracownik, na którym zawsze można polegać to prawdziwy skarb. Marzeniem wszystkich pracodawców  jest posiadanie w firmie pracowników, którzy z wielkim zapałem i pasją podchodzą do każdego projektu i wykonywanego przez nich zadania. Stworzenie takiego zespołu to klucz do sukcesu firmy, ale nie można zapominać, że aby utrzymać takie zaangażowanie pracowników należy ich odpowiednio motywować do dalszej efektywnej pracy.

Jeśli pracodawca zaniedba temat motywacji, pracownik szybko straci zapał i radość ze swojej pracy. Przez to nie będzie chętnie angażować się nowe projekty, zacznie narzekać, a swoje negatywne emocje, będzie przelewać na pozostałych pracowników. Będzie to skutkować spadkiem efektywności pracowników. Istnieje, także prawdopodobieństwo, że zdemotywowany pracownik niebawem rozpocznie poszukiwania nowej pracy i nie ukończy rozpoczętych projektów, które zostały mu powierzone.Jak najlepiej motywować pracowników?


Nasuwa się zatem pytanie,  jak najlepiej motywować każdego dnia naszych pracowników? Co daje im siły do działania i zachęca do zwiększonego zaangażowania w powierzone zadania i nowe projekty? Ważne jest, aby pracodawca poznał potrzeby swoich pracowników i dowiedział się co jest dla nich istotne w pracy. Co daje im zadowolenie i satysfakcję. Można to sprawdzić przeprowadzając ankiety, w czasie rozmowy lub poprzez badania satysfakcji i zadowolenia z pracy. W wynikach takich badań często pojawiają się: spełnienie zawodowe, realizacja zamierzonych celów, miła atmosfera w miejscu pracy, a także rozwój osobisty i balans między pracą, a życiem osobistym. Te aspekty są niezwykle istotne, szczególnie dla specjalistów zajmujących się nowymi technologiami i outsourcingiem.

Co ważne, okazuje się, że na większość z wyżej wymienionych kwestii,  realny wpływ ma pracodawca i może on wspierać je odpowiednimi systemami motywacyjnymi pracowników. Możliwość rozwoju i awansu z pewnością jest niezwykle ważna. Co jednak zrobić z tak istotnym dla pracowników w dzisiejszych czasach work-life-balance? Jak pomóc pracownikom pogodzić i zrównoważyć życie prywatne z zawodowym, tak aby mógł spełniać się na obydwu tych płaszczyznach?Równowaga przez benefity pozapłacowe.


W dzisiejszych czasach osoby pracujące w budynkach biurowych, większość dnia spędzają przy biurkach ograniczając przy tym ruch w godzinach pracy.  Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im łatwy dostęp do możliwości skorzystania z aktywności fizycznej w czasie wolnym. Program Multisport jest świetnym rozwiązaniem tego problemu i cieszy się dużą popularnością w dzisiejszych czasach, gdzie każdy z nas chce zadbać o swoją sylwetkę, zdrowie i dobre samopoczucie. Karta Multisport pozwala na swobodne korzystanie z obiektów sportowych i zajęć, w których skład wchodzi ponad 20 różnych dyscyplin sportowych. Co istotne jest ona uznawana na terenie całego kraju i nie musimy zaprzątać sobie głowy odnawianiem karnetu.

Warto dodać, że sport to nie jedyna opcja na poprawę naszego samopoczucia i odprężenia po dniu pracy. Wielu z nas chętnie bierze udział w różnego rodzaju koncertach i festiwalach. Inni z przyjemnością wybiorą się do kina, gdzie przy najnowszym filmie ulubionego reżysera odnajdą  swoją chwile relaksu. Pracodawca do motywacji pracowników może wykorzystać taką możliwość i zapewnić swoim pracownikom bilety do kina lub zaproszenia na inne wydarzenia kulturalne.

Weekend to czas kiedy każdy z nas chce „naładować akumulatory” i nabrać sił na kolejny tydzień w pracy. Chętnie zatem wybieramy się wtedy na rodzinną wycieczkę lub weekendowy wypad z przyjaciółmi za miasto. Wtedy niezwykle ważne jest dla nas, żeby szybko i łatwo móc zarezerwować nocleg w wybranym miejscu i cieszyć się czasem spędzonym z bliskimi.  Pozwoli nam się to zrelaksować i nabrać sił do pracy, aby z werwą i zapałem podejść do każdego powierzonego nam zadania i projektu. Tym chętniej, jeśli mamy świadomość, że nasza praca zostanie doceniona, a wysiłki w nią wkładane są  odpowiednio nagradzane każdego dnia.

 

Systemy motywacji wczoraj i dziś


Jeśli pracujemy w pełnym wymiarze godzin to poświęcamy na nią 8 godzin wciągu dnia przez okrągły rok, a w tym mamy  jedynie 26 dni urlopu, jaki możemy wykorzystać. W chwilach zmęczenia i braku chęci do pracy, warto przypomnieć sobie, że warunki pracy w dzisiejszych czasach znacznie się poprawiły.

Osoby starsze z pewnością pamiętają czasy, kiedy w pracy trzeba było się stawić także w sobotę, a dodatkowe pieniądze i okazyjne paczki żywnościowe stanowiły jedne systemy motywacyjne i były cenione przez pracowników w związku z brakiem dostępności wielu towarów jak kawa czy zwykła czekolada.

Dziś takie prezenty nie stanowią już motywacji dla pracowników, bo są ogólnodostępne. Stad też powstają różnorodne, złożone systemy motywacyjne, które są stale udoskonalane, żeby spełniać oczekiwania pracowników i przynosić pozytywne rezultaty w postaci odpowiednio zmotywowanych pracowników. Prócz benefitów pozapłacowych, pracodawcy dbają o różnego rodzaju szkolenia i rozwój kariery zawodowej swoich pracowników w  firmie, a także samo miejsce pracy, które jest ciągle ulepszane, odpowiednio wyposażane  i poszerzane o strefy relaksu. Te wszystkie elementy mają sprawić, że nasz pracownik będzie czuł się spełniony i chętnie będzie przychodził do miejsca pracy, a przy tym doceni on troskę swojego pracodawcy.

 

Autor: Redakcja MyBenefit.pl

Wysłane 2019-02-01 11:43:39 przez gegol
motywacjapracapracownicy
Artykuły powiązane z powyższym
Kupon upominkowy - pomysł na prezent
Wysłano 2022-10-10 10:26:19
Zawsze idealny prezent? To fikcja. Nie jest możliwe, aby przy tylu okazjach na wręczenie upominku innemu człowiekowi, za każdym razem doskonale trafiać w jego gust.
Jak zostać serowarem? Co trzeba wiedzieć?
Wysłano 2022-09-05 11:43:40
Sery z przemysłowej produkcji często nie spełniają oczekiwań klientów. Brak wyraźnego smaku, nieapetyczny, niewyraźny kolor i gumowata konsystencja nie zachęcają do jedzenia.
Integracja online dla firm
Wysłano 2021-04-28 08:54:59
Kto nie lubi świeżej, przepysznej kawy prosto z ekspresu? Miłośnicy i koneserzy tego napoju doskonale wiedzą, jak duże znaczenie ma wybór dobrej jakości ekspresu.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY