konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

Newsletter ::

Informacje o konferencjach prosto na Twoją pocztę:
 
 

Biuro rachunkowe - kiedy potrzebujesz jego pomocy?

Przeczytany: 46 razy
Dodany: 2017-04-12 13:25:05
Aktualizowano: 2017-04-12 13:27:44

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z koniecznością podejmowania ważnych decyzji. Jedną z nich jest zdecydowanie, czy księgowość chcemy prowadzić samodzielnie, czy może lepiej będzie zlecić wszystkie związane z nią obowiązki wykwalifikowanemu biuru rachunkowemu. Wbrew pozorom ta decyzja może okazać się kluczowa w kwestii istnienia firmy, jako że kary z tytułu błędnie prowadzonej księgowości niejedno przedsiębiorstwo doprowadziły do zguby. 

Z czym wiąże się samodzielne prowadzenie księgowości?


Nie da się ukryć, że potrzebne jest do tego odpowiednie przygotowanie merytoryczne, ale też posiadanie zaplecza technicznego. Zwykła osoba z ulicy, nie mająca nigdy wcześniej styczności z tego typu zadaniem może sobie zwyczajnie nie poradzić. Trzeba jednak zauważyć, że nie potrzeba do tego zajęcia specjalistycznego doświadczenia. Głównie liczy się wiedza i doświadczenie. Błyskotliwość i inteligencja mogą okazać się w tej kwestii bardzo pomocne.

Dobry księgowy z całą pewnością musi być na bieżąco z nieustannie zmieniającymi się przepisami. Nieznajomość norm i regulacji niestety może się źle skończyć. Po stronie księgowego leży prowadzenie wszelkiego rodzaju ewidencji, obliczanie zaliczki na podatek dochodowy oraz VAT, składanie deklaracji podatkowych czy rozliczanie z ZUS. Biegłość w przepisach może okazać się kluczowa, jeśli zależy nam na dobrze prowadzonej księgowości.

Pomoc z zewnątrz

Co w sytuacji, gdy na pokładzie nie ma nikogo, kto mógłby przejąć obowiązki księgowego? Najkorzystniej jest poszukać pomocy poza firmą. To pozwoli nam uniknąć kłopotów z tytułu błędnie prowadzonej księgowości przez niekompetentną osobę.

Wybierając dobre biuro rachunkowe warto zasugerować się opinią o nim panującą wśród społeczeństwa. Niekiedy przeglądnięcie ocen innych firm widniejących w internecie pozwoli nam uniknąć dokonania złego wyboru.

Dobre biuro rachunkowe (np.
http://royalprofit.com.pl/) weźmie odpowiedzialność za prawidłowość obliczeń księgowych. W przypadku korzystania z usług profesjonalisty, przedsiębiorca jest zwolniony z obowiązku zastanawiania się nad konsekwencjami ewentualnego błędu.

Obowiązki, jakie chcemy powierzyć biuru rachunkowemu ustalamy samemu. To do nas należy decyzja, czy księgowy z zewnątrz obejmie funkcję reprezentowania nas przed urzędami skarbowymi i ZUS. Jeśli chcemy taką rolę objąć samemu to naturalnie możemy to zrobić. Pytanie tylko, czy nie lepiej jest takie zadanie powierzyć osobie kompetentnej i posiadającej doświadczenie większe od nas samych.

 

Wysłane 2017-04-12 13:25:05 przez M-S-M
lhbiuro rachunkowerachunkowośćsamodzielne prowadzenie księgowościroyalprofit.com.pl
Artykuły powiązane z powyższym
Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny, kiedy to pakujemy walizki, zamykamy za sobą drzwi naszego domu i udajemy się w podróż marzeń. W danej chwili nie przejmujemy się zbytnio tym co będzie po powrocie i to prawdopodobnie największy błąd, jaki popełnia dosyć spora część społeczeństwa.
Wydaje Ci się, że jeśli poruszasz się swoim oldtimerem wyłącznie od czasu do czasu to nie jest on narażony na uszkodzenia? Właśnie takie myślenie może doprowadzić Cię do zguby. Nawet, gdy chuchasz i dmuchasz na swój pojazd to wystarczy chwila nieuwagi by doszło do tragedii, w dodatku niekoniecznie z Twojej winy.
Zapewne mało osób przykłada wagę do przedmiotów codziennego użytku. Jednak w pewnych sytuacjach są one nam potrzebne, a nawet wręcz niezbędne.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY