konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

Newsletter ::

Informacje o konferencjach prosto na Twoją pocztę:
 
 

Biuro rachunkowe - kiedy potrzebujesz jego pomocy?

Przeczytany: 91 razy
Dodany: 2017-04-12 13:25:05
Aktualizowano: 2017-04-12 13:27:44

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z koniecznością podejmowania ważnych decyzji. Jedną z nich jest zdecydowanie, czy księgowość chcemy prowadzić samodzielnie, czy może lepiej będzie zlecić wszystkie związane z nią obowiązki wykwalifikowanemu biuru rachunkowemu. Wbrew pozorom ta decyzja może okazać się kluczowa w kwestii istnienia firmy, jako że kary z tytułu błędnie prowadzonej księgowości niejedno przedsiębiorstwo doprowadziły do zguby. 

Z czym wiąże się samodzielne prowadzenie księgowości?


Nie da się ukryć, że potrzebne jest do tego odpowiednie przygotowanie merytoryczne, ale też posiadanie zaplecza technicznego. Zwykła osoba z ulicy, nie mająca nigdy wcześniej styczności z tego typu zadaniem może sobie zwyczajnie nie poradzić. Trzeba jednak zauważyć, że nie potrzeba do tego zajęcia specjalistycznego doświadczenia. Głównie liczy się wiedza i doświadczenie. Błyskotliwość i inteligencja mogą okazać się w tej kwestii bardzo pomocne.

Dobry księgowy z całą pewnością musi być na bieżąco z nieustannie zmieniającymi się przepisami. Nieznajomość norm i regulacji niestety może się źle skończyć. Po stronie księgowego leży prowadzenie wszelkiego rodzaju ewidencji, obliczanie zaliczki na podatek dochodowy oraz VAT, składanie deklaracji podatkowych czy rozliczanie z ZUS. Biegłość w przepisach może okazać się kluczowa, jeśli zależy nam na dobrze prowadzonej księgowości.

Pomoc z zewnątrz

Co w sytuacji, gdy na pokładzie nie ma nikogo, kto mógłby przejąć obowiązki księgowego? Najkorzystniej jest poszukać pomocy poza firmą. To pozwoli nam uniknąć kłopotów z tytułu błędnie prowadzonej księgowości przez niekompetentną osobę.

Wybierając dobre biuro rachunkowe warto zasugerować się opinią o nim panującą wśród społeczeństwa. Niekiedy przeglądnięcie ocen innych firm widniejących w internecie pozwoli nam uniknąć dokonania złego wyboru.

Dobre biuro rachunkowe (np.
http://royalprofit.com.pl/) weźmie odpowiedzialność za prawidłowość obliczeń księgowych. W przypadku korzystania z usług profesjonalisty, przedsiębiorca jest zwolniony z obowiązku zastanawiania się nad konsekwencjami ewentualnego błędu.

Obowiązki, jakie chcemy powierzyć biuru rachunkowemu ustalamy samemu. To do nas należy decyzja, czy księgowy z zewnątrz obejmie funkcję reprezentowania nas przed urzędami skarbowymi i ZUS. Jeśli chcemy taką rolę objąć samemu to naturalnie możemy to zrobić. Pytanie tylko, czy nie lepiej jest takie zadanie powierzyć osobie kompetentnej i posiadającej doświadczenie większe od nas samych.

 

Wysłane 2017-04-12 13:25:05 przez M-S-M
lhbiuro rachunkowerachunkowośćsamodzielne prowadzenie księgowościroyalprofit.com.pl
Artykuły powiązane z powyższym
Marzenia nad marzeniami
Wysłano 2017-06-02 11:48:47
Kofta śpiewał „Pamiętajcie o ogrodach, przecież…..”, Osiecka pisała „Zielono mi i tak spokojnie”. A tęsknota człowieka za aktywnością na łonie natury i odpoczynkiem w cieniu drzew istnieje od początku świata. I lekarze, i psychologowie, i trenerzy rozwoju zgodnie podkreślają, że kontakt z naturą jest zbawienny dla każdego, a uprawa własnych kilku arów to prawdziwy balsam dla duszy.
Sprzedając usługi lub produkty przez Internet, zawsze stajemy przed wyborem odpowiedniego systemu, na którym powinien stanąć nasz e-sklep. Aktualnie dostawcy proponują szereg rozwiązań, dzięki którym nie musimy posiadać szczegółowej wiedzy informatycznej, aby wybrać i obsługiwać nasz biznes.
Prowadzenie warsztatu samochodowego to obecnie dochodowy biznes, ale pod warunkiem, że dany warsztat cieszy się dobrą opinią wśród zmotoryzowanej części społeczeństwa.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY