konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

BIZNES CHCE ZNAĆ POGLĄDY NA GOSPODARKĘ KANDYDATÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Przeczytany: 1000 razy
Dodany: 2014-05-06 10:35:41
Aktualizowano: 2014-05-07 09:06:18

Pracodawcy RP organizują w maju cykl 16 konferencji Region – Gospodarka – Unia, podczas których przedstawiciele biznesu będą dyskutować z kandydatami na europosłów na temat najważniejszych kwestii dotyczących rozwoju gospodarczego polskich regionów.

Okazją do takiej debaty są zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. Europarlamentarzyści, których wybierzemy 25 maja, będą mieli istotny wpływ na unijną legislację - właśnie w Parlamencie Europejskim przygotowywana jest zdecydowana większość regulacji prawnych dotyczących krajów członkowskich.

Aby poznać opinie polskich kandydatów na temat celów rozwojowych dla poszczególnych regionów, Pracodawcy RP podjęli decyzję o organizacji cyklu konferencji pt. Region – Gospodarka – Unia. Odbędą się one w 16 regionach Polski. Wybór zagadnień do dyskusji dokonany zostanie w drodze konsultacji z reprezentantami środowisk biznesowych oraz poszczególnych władz samorządowych.

Dlaczego skupiamy się na regionach? Bo to właśnie one są siłą gospodarczą naszego kraju, to tam rozgrywa się bitwa o polską gospodarkę – mówi Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP. – Bazując na przebiegu debat, przygotujemy rekomendacje dla eurodeputowanych, które zostaną przedstawione w Białej Księdze. W trakcie kadencji będziemy patrzeć na ręce europosłów i sprawdzimy, czy ich działania służą regionom i przedsiębiorcom, czyli rozwojowi polskiej gospodarki – dodaje Prezydent Pracodawców RP. Biała Księga zostanie zaprezentowana 3 lipca 2014 roku w Sejmie RP.

Pierwsza konferencja odbędzie się 8 maja w Szczecinie. Kolejne zaplanowano na 9 maja (Warszawa), 12 maja (Rzeszów), 14 maja (Łódź), 15 maja (Sopot i Zielona Góra), 16 maja (Kielce), 19 maja (Wrocław i Opole), 20 maja (Sosnowiec i Poznań), 21 maja (Olsztyn i Kraków), 22 maja (Lublin) oraz 23 maja (Toruń). Szczegóły dotyczące konferencji w Białymstoku są jeszcze ustalane.

Poszczególne debaty będą moderowane przez przedstawicieli środowiska naukowego z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) – interdyscyplinarnego ośrodka badawczego i dydaktycznego, który działa w ramach Instytutu Ameryk i Europy na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się on w studiach regionalnych i lokalnych oraz w zagadnieniach polityki regionalnej oraz strategii działania samorządów terytorialnych.


Szczegółowych informacji na temat konferencji udziela

Dyrektor Departamentu Komunikacji Pracodawców RP,

Mariusz Przybylski:

m.przybylski@pracodawcyrp.pl


 

***

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentują 10 000 firm, zatrudniających ok. 5 mln pracowników. Organizacja, która powstała w listopadzie 1989 roku, działa w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym kraju i kwestiami społecznymi, w tym dotyczącymi ubezpieczeń społecznych, rynku i prawa pracy. Pracodawcy RP podejmują inicjatywy na rzecz przedsiębiorczości, innowacyjności, wykorzystania nauki do potrzeb gospodarki, a także w obszarze stanowienia prawa. Są obecni w pracach Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych. Organizacja jest członkiem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (organu doradczego instytucji Unii Europejskiej). Prezydentem Pracodawców RP jest dr Andrzej Malinowski.


 

Wysłane 2014-05-06 10:35:41 przez M-S-M
biznesgospodarkapracodawcy RPKonferencja Region – Gospodarka – Unia
Artykuły powiązane z powyższym
Omijasz konferencje biznesowe i branżowe szerokim łukiem? Wiele wskazuje na to, że robisz poważny błąd! Tego typu spotkania to okazja do wyciągnięcia wielu lekcji pozwalających zwiększyć efektywność czy konkurencyjność. Dzięki nim znacznie łatwiej wypracować również solidną pozycję w branży. Sprawdź, co mogą Ci dać konferencje – niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem, freelancerem czy właścicielem firmy.
Konstruktywny feedback ma ogromne znaczenie w dalszym rozwoju firmy, dbałości o odpowiednie stosunki pomiędzy pracodawcami, a pracownikami. Powinien działać w dwie strony – zarówno do oceny samych pracowników, jak i managerów oraz przełożonych. Tym właśnie zajmuje się program oceny 360 stopni. Czy warto jego wdrożeniem się zainteresować?
Konferencja to wydarzenie, które ma ogromne znaczenie dla danej firmy. Nie tylko pozwala na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, ale także wdrożenie nowych pomysłów i nawiązanie interesujących współprac. Bardzo ważne jest, by osoby odpowiedzialne za organizację konferencji wiedziały, na co zwrócić uwagę, by sprostać oczekiwaniom zaproszonych gości.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY