konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Costa de la Luz- wakacje pełne słońca

Przeczytany: 1206 razy
Dodany: 2013-05-09 12:08:48
Aktualizowano: 2013-05-09 12:46:36

Costa de la Luz ("Wybrzeże Światła") znajduje się w południowo-zachodniej części Andaluzji, w prowincji Huelva i Kadyksu, wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Nazwę temu wybrzeżu dało jasne światło słoneczne, które jest odbijane przez niemalże białe i szerokie, piaszczyste plaże.

Costa de la Luz w wielu miejscach pozostało nietknięte przez masową turystykę, dzięki czemu stanowi niemal dziewiczy raj. Wzdłuż wybrzeża wyznaczono kilka rezerwatów przyrody, w tym Doñana, największy park narodowy w Hiszpanii.

Wybrzeże to oferuje szerokie plaże z krystalicznie czystą wodą i niekończące się wydmy stworzone z najlepszego piasku, jaki można znaleźć na całym Półwyspie Iberyjskim. W kilku miejscach turyści mają do dyspozycji rewelacyjnie wyposażone ośrodki turystyczne z przystaniami, polami golfowymi i szerokim wachlarzem rozrywek, co sprawia, że Hiszpania wakacje w tym miejscu, są synonimem prawdziwego wypoczynku i relaksu.

W wielu miejscach można zwiedzić pozostałości po długiej i bogatej historii tego wybrzeża, począwszy od czasów prehistorycznych i najstarszych cywilizacji, takich jak Tartessos, Fenicjan, Greków i Rzymian, okresu dominacji muzułmańskiej, rekonkwisty oraz odkrycia Ameryki. Ze względu na strategiczne położenie i występujące tu zasoby mineralne, Costa de la Luz było regionem, o które na przestrzeni wieków wielokrotnie walczono.

Naturalne bogactwo wybrzeża również niezwykle istotnie wpływa na kuchnię tego regionu: owoce i warzywa rosną tutaj wyjątkowo dobrze, specjalnością są ryby i owoce morza, surowa szynka ("Jamon") i iberyjskie wędliny, a także wyśmienite wina, którym nie dorówna nawet rewelacyjna chorwacka kuchnia, o czym mogą się przekonać osoby decydujące się na kwatery Chorwacja.

Costa de la Luz, dzięki świeżemu powietrzu i łagodnemu klimatowi, które panują tu przez cały rok, nawet w zimie, idealnie nadaje się do wszystkich rodzajów sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, windsurfing czy paralotniarstwo.

Do głównych ośrodków w prowincji Huelva, począwszy od granicy z Portugalią w kierunku wschodnim, należą plaże Huelvy: Isla Canela, Isla Cristina, Islantilla, La Antilla, plaże Cartaya: El Rompido i Nuevo Portil, Punta Umbria i Matalascañas, które znajduje się w sąsiedztwie Parku Narodowego Doñana.

Dalej, na przeciwległym brzegu rzeki Gwadalkiwir, rozpoczynają się plaże prowincji Kadyks: Rota, El Puerto de Santa Maria, Chiclana, Conil De La Frontera, Zahara de la Frontera, Playa de Bolonia i Tarifa, najbardziej wysunięta na południe Półwyspu Iberyjskiego, gdzie Atlantyk spotyka się z Morzem Śródziemnym

 

Wysłane 2013-05-09 12:08:48 przez M-S-M
atrakcje turystyczne Costa de la LuzCosta de la Luzatrakcje turystyczne HiszpaniiHiszpania kwateryHiszpaniawczasy w Hiszpanii
Artykuły powiązane z powyższym
Jak działa Shopify? - radzi agencja
Wysłano 2023-12-28 11:22:37
Shopify to udogodnienie, dzięki któremu prowadzenie sklepów internetowych stało się dla wielu osób bardziej realne, a z pewnością bardziej wygodne niż wcześniej.
Glamping, czyli luksusowe obozowanie w otoczeniu natury, stało się coraz bardziej popularne wśród osób poszukujących wyjątkowych doświadczeń w podróży. Dolny Śląsk, z bogactwem swojej przyrody i historycznych miejsc, stał się doskonałym miejscem dla takiego rodzaju wypoczynku. To tutaj, miłośnicy przyrody i komfortu mogą odkryć wyjątkową ofertę glampingową, która zachwyca swoją różnorodnością i pięknem.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY