konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Coworking a własne biuro?

Przeczytany: 946 razy
Dodany: 2013-12-30 08:55:44
Aktualizowano: 2013-12-30 08:56:17

Coworking z roku na rok w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Jego zalety doceniają przede wszystkim freelancerzy oraz młodzi przedsiębiorcy. Czy coworking może w pełni zastąpić własne biuro?

Co to jest coworking?

Coworking to nic innego jak wynajmowanie biurka na godziny, pracować można osobno lub w pomieszczeniu, gdzie jest więcej osób. Do tej pory najczęściej z tej możliwości korzystali freelancerzy, obecnie w Polsce coraz chętniej z coworkingu korzystają osoby pracujące w domu – zdecydowanie największą grupą są młodzi przedsiębiorcy. Biurko najczęściej można wynająć na jeden dzień, kilka dni lub wykupić abonament miesięczny – biura coworkingowe w Polsce znajdują się w praktycznie każdym większym mieście.

Plusem takiego rozwiązania jest na pewno cena – wynajem biura w centrum dużego miasta to stosunkowo spory koszt, a nie każdy wykonywany zawód wymaga bezpośredniej obsługi klientów. Jednak w coworkingu największe znaczenie odgrywa praca w zespole – osoby pracujące na co dzień w domowych czterech kątach wiedzą o czym mowa. Praca w domu to ogromne możliwości, ale również spore ograniczenia. Osoby wykonujące zawód w domu najbardziej skarżą się na brak kontaktu z innymi osobami. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem wydaje się być coworking. Praca w zespole, bardzo często są to osoby pracujące w podobnych branżach, działa motywująco, a także pozwala nawiązać nowe znajomości zarówno na stopie prywatnej jak i biznesowej.

Oprócz plusów są również minusy, coworking to nie tylko motywacja, przy większej ilości osób w jednym pomieszczeniu łatwo jest dekoncentrację. Zdarza się, że część osób zapomina, że biurko wynajęli w celu pracy a nie towarzyskim i w rezultacie nie wykonuje zadań, które ponownie zabierane są do domu.

Coworking czy własne biuro?

Coworking na pewno łączy w sobie dużo zalet i każdej pracującej w domu osobie, przyda się chociaż jeden dzień przepracowany poza domem, w gronie innych osób. Jednak nie jest to rozwiązanie idealne dla wszystkich, a także na dłuższy czas. Biura coworkinowego oferują korzystanie ze swoich usług na zasadzie abonamentu miesięcznego, czyli w ciągu miesiąca możemy w takim biurze przepracować nawet 20 dni, cena w porównaniu z wynajmem biura nadal jest kusząca, ale takie długotrwałe korzystanie ma też swoje niewątpliwe wady.

Podstawą każdego biura jest jego wyposażenie – meble do biura odgrywają kluczową rolę podczas pracy. Muszą być one nie tylko najwyższej jakości, ale również uwzględniać zasady ergonomii. Dobre stanowisko pracy to większa wydajność pracownika, co przekłada się na zyski przedsiębiorstwa - stanowisko pracy powinno być dopasowane do osoby i pracy, którą ona wykonuje. Pracodawcy czy przedsiębiorcy coraz rzadziej oszczędzają na wyposażeniu i chętnie sięgają po meble najlepszych producentów w kraju np. Wuteh. W biurach coworkingowych stanowiska mają charakter uniwersalny i w rezultacie dopasowane są do wszystkich i zarazem do nikogo. Korzystanie z niewłaściwie zaprojektowanych stanowisk może prowadzić do stresu, przemęczenia a nawet do rozwoju chorób cywilizacyjnych.

Coworking to idealne rozwiązanie dla osób, które pracują w domach, ale korzystanie z tego rodzaju usług powinno mieć charakter okazjonalny. Uniwersalne stanowiska pracy po prostu nie zdają egzaminów przy kilkugodzinnej pracy i nie zastąpi ono własnego, dostosowanego do potrzeb i charakteru pracy, biura w domu.

 

 

 

Wysłane 2013-12-30 08:55:44 przez M-S-M
coworkingszkolenia dla firmmeble biuroweA
Artykuły powiązane z powyższym
Projektor i jest jak w kinie
Wysłano 2020-10-08 10:59:46
Coraz częściej szukamy nowych wymiarów szeroko pojmowanej rozrywki. Telewizory, radia, komputery, konsole do gier, czy też projektory - warto korzystać z różnorodnych możliwości, które przynosi nam nowoczesna technika.
Co należy wiedzieć o wydziedziczeniu?
Wysłano 2020-10-07 10:41:45
Wszyscy muszą pamiętać o tym, że wydziedziczenie jest możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach. W przepisach znaleźć można trzy przyczyny takiego zjawiska.
Wirtualne biuro to oferta cały czas nowatorska na polskim rynku. Nie każdy przedsiębiorca spotkał się z pojęciem wirtualnego biura czy wirtualnej siedziby. Można powiedzieć, że wirtualne biuro to właśnie adres na siedzibę firmy, spółki, działalności gospodarczej a nawet mniej popularnych podmiotów jak stowarzyszenia czy fundacje.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY