konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Czekoladowe cuda – pokazy sztuki cukierniczej na EuroGastro 2012

Przeczytany: 1276 razy
Dodany: 2012-03-07 13:45:58
Aktualizowano: 2012-03-07 13:51:38

Pierwsze wzmianki o czekoladzie pojawiły się już w 900. roku przed naszą erą. Pięć wieków później, starożytni Majowie uznali ją za przysmak bogów. Pierwszym Europejczykiem, który jej skosztował był Krzysztof Kolumb... Dziś czekolada stała się niezwykle popularna na całym świecie, dzięki swoim właściwościom odprężającym, przeciwdepresyjnym, ale przede wszystkim dzięki niepowtarzalnemu smakowi i aromatowi, który stał się nieodłącznym elementem wielu deserów i słodkich smakołyków. Wyjątkowe propozycje zastosowania czekolady, podczas nadchodzących targów EuroGastro 2012 przedstawi trzech mistrzów cukiernictwa: Bożena Sikoń, Tomasz Deker oraz Paweł Mieszała. Pokazy cukiernicze odbywać się będą we wszystkie dni targowe, od 21 do 23 marca, w Centrum Targowo Kongresowym przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Pierwszego dnia XVI Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro, w godzinach 11:00-17:00, odbędzie się pokaz tworzenia pralin, trufli czekoladowych oraz dekoracji w stylu angielskim. Będzie można zobaczyć z bliska, jak temperuje się czekoladę, wylewa formy do pralin, wylewa czekolady z form, nadziewa, zamyka, wyjmuje gotowe praliny oraz wykonuje bajeczne dekoracje w stylu angielskim. To również świetna okazja do poznania marki T.Deker Patissier & Chocolatier oraz degustacji naszych niezwykłych słodkości. – zachęca Tomasz Deker, organizator pokazu. O godzinie 15:00 w hali wystawienniczej odbędzie się również konkurs degustacyjny dla zwiedzających.

Drugi dzień targów przyciągnie z pewnością nie tylko miłośników słodkich smakołyków, ale również chętnych do udziału w akcji charytatywnej. Podczas pokazu sztuki cukierniczej pt.: „Bajkowe inspiracje czekoladowe”, który trwać będzie w godzinach 10.00-17.00, członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni: Bożena Sikoń, Tomasz Deker oraz Paweł Mieszała wyczarują misterne rzeźby czekoladowe, a gwiazdy showbiznesu i inne sławy będą ozdabiać czekoladowe jaja wielkanocne. Oprócz przyjemności  w tworzeniu dzieł czekoladowych, przyświeca nam wzniosły cel – pomoc dzieciom, gdyż nasze prace i jajka czekoladowe pomalowane przez znane osoby, zostaną zlicytowane, a pieniądze z licytacji - przekazane na potrzebujące dzieci.- podkreśla jedna z organizatorek pokazu, Bożena Sikoń.
Ostatniego dnia targów odbędzie się krótki kurs, podczas  którego Tomasz Deker pokaże, jak z pasją wykonać wyjątkowe przysmaki wielkanocne i inne desery z użyciem czekolady. Pokaz Trójmiejskich Warsztatów Kulinarnych potrwa od godziny 10:00 do 13:00, w hali wystawienniczej Centrum MT Polska. Następnie, rozpocznie się pokaz nowoczesnych technik dekorowania tortów w stylu angielskim – tortownia.pl, podczas którego zostaną między innymi zaprezentowane możliwości wykorzystania plotera tnącego. Wszyscy zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą Pracowni Cukierniczej tortownia.pl, a chętni skorzystać również z konsultacji cukierniczych z Bożeną Sikoń, Mistrzem Cukiernictwa. Pokaz potrwa do godziny 17:00.

Czekoladowe cuda tworzone przez wybitnych cukierników to nie jedyna atrakcja tegorocznych targów EuroGastro. Zwiedzający będą mogli również podziwiać prezentacje profesjonalnych baristów, pokazy kulinarne, a także wziąć udział w wielu ciekawych wykładach i szkoleniach. Ponadto na gości czekać będzie ponad 250 stoisk. Swoje propozycje przedstawią nie tylko polscy wystawcy, ale również firmy z 21 innych krajów, w tym z tak odległych i egzotycznych krajów, jak Chiny, Maroko czy Indie.

Osoby zainteresowane udziałem w targach i w wydarzeniach towarzyszących, powinny dokonać obowiązkowej rejestracji na targi online na stronie www.eurogastro.com.pl/rejestracja lub na miejscu. Zwiedzający, którzy zarejestrują się online, są uprawnieni do 50% zniżki na bilet wstępu na EuroGastro.


* * *

Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro są jednym z najważniejszych wydarzeń targowych, skierowanych do branży HoReCa w Polsce. Na targach swoją ofertę prezentują dostawcy z czterech sektorów: wyposażenia zaplecza kuchennego, żywności i napojów dla gastronomii, kawowego oraz wyposażenia sal restauracyjnych i barów. Targi obfitują również w wiele atrakcyjnych pokazów i widowiskowych konkursów z udziałem najlepszych kucharzy, cukierników i baristów, a także w interesujące wydarzenia merytoryczne, takie jak szkolenia czy seminaria.

EuroGastro 2012 odbywać się będą w dniach 21-23 marca, tradycyjnie w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie.

Wysłane 2012-03-07 13:45:58 przez M-S-M
targi gastronomicznetargikuchniaEuroGastro 2012Warszawakonferencje
Artykuły powiązane z powyższym
Krajowe loty, na przykład między Gdańskiem a Warszawą, to szybka, bezpieczna i często niedroga alternatywa dla pociągu czy samochodu. Podpowiadamy, komu i w jakich sytuacjach opłaca się korzystać z tego środka transportu i jak wygląda przelot.
Organizacja idealnej konferencji to nie lada wyzwanie. Wymaga niejednokrotnie zaangażowania wielu sił, jak i środków oraz koordynacji pracy często dużego zespołu. Oczywiście wszystko zależy od skali wydarzenia, jego charakteru czy mnogości atrakcji. Organizacja dużych konferencji wymaga nie dni, ale tygodni, a nawet miesięcy przygotowań.
Po sukcesach poprzednich edycji, w maju 2019 w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków po raz kolejny odbędzie się MOTO SHOW. W dniach 18-19 maja do stolicy Małopolski znów zjadą się przedstawiciele branży motoryzacyjnej oraz zagorzali miłośnicy wszystkiego, co związane z pojazdami mechanicznymi.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY