konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Czy okulary przeciwsłoneczne mogą być szkodliwe?

Przeczytany: 406 razy
Dodany: 2020-03-23 21:36:01
Aktualizowano: 2020-03-23 21:38:05

 

Na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy kupić dobre okulary przeciwsłoneczne? Które okulary są zdrowe, a które mogą pogorszyć nasz wzrok? Czy tanie okulary ze stoiska, w cenie 30 zł, są bezpieczne? 

Dlaczego okulary bez filtra są szkodliwe?

Okulary są wtedy bezpieczne,gdy mają wbudowany filtr. Przez przyciemnione szkła wpada do oka znacznie więcej promieni UV niż wtedy, gdy nie mamy na naosie żadnych okularów. Wszystko przez to, że okulary powodują, że słońce nas nie razi, dlatego otwieramy oko szerzej, dopuszczając bez przeszkód promienie UV. Promienie te są dla nas szkodliwe i w naturalnej sytuacji chronimy się przed nimi mrużąc oczy. Dobre okulary przeciwsłoneczne to takie, które mają wbudowane filtry zatrzymujące nie tylko światło widzialne, ale również owe wspomniane fale UV. Niestety, większość okularów, które dostępne są na bazarach i stoiskach pozbawiona jest właśnie takich filtrów. 

Efektem długotrwałego noszenia okularów bez filtra są postępujące choroby soczewki, rogówki, stopniowe pogarszanie się wzroku. Nadmierne używanie okularów w czasie największego nasłonecznienie może doprowadzić również do zaćmy oraz do postępującego schorzenia plamki żółtej. 

 

Skąd możemy wiedzieć, że okulary przeciwsłoneczne mają filtr?

Filtry są niewidoczne gołym okiem. Nie da się również poczuć ich obecności w trakcie użytkowania. Dlatego, należy kupować okulary przeciwsłoneczne z pewnego źródła. Stoisko uliczne na pewno takowym źródłem nie jest. 

 

 

 

Czy kształt okularów ma wpływ na blokowanie promieni UV?

Im większe szkiełka, tym większa ochrona oka przed wpływem promieniowania UV. Dlatego warto wybierać okulary „muchy“, które pokrywają nie tylko same oczy, ale również pokaźną przestrzeń wokół nich. Zdecydowanie ważniejszym czynnikiem jednak bezie tutaj nadal moc filtra, a nie kształt szkiełek. Istotne jest również to, jak mocno przyciemnione są szkła. Na rynku spotykamy się z okularami, które mają bardzo delikatne przyciemnienie (niekiedy nawet zmniejszające się ku dołowi). Zdecydowanie lepiej jest wybierać te okulary, które mają mocne przyciemnienie. Wszystko jednak nadal pozostaje kwestią indywidualną. Jeśli mocne okulary słoneczne, intensywnie zaciemniające powodują zmniejszenie pola widzenia w naszym przypadku, lepiej z nich zrezygnować. Szczególnie, gdy zakładamy okulary do jazdy autem wieczorową porą, gdy słońce nie jest już intensywne. 

Gdzie kupić dobre okulary przeciwsłoneczne?

Najlepszym miejscem do zakupu okularów przeciwsłonecznych jest autoryzowany sklep (poleca się korzystać z  dobrych sklepów internetowych) oraz salon optyczny. Poza okularami z filtrem UV, warto zwrócić również uwagę na okulary z polaryzacją. Są one pokryte powłoką zmniejszającą występowanie odblasków. Jest to bardzo dobry sprzęt na wycieczki w góry, ale także wtedy, gdy wybieramy się nad morze lub nad jezioro, gdzie tafla szkła odbija promienie słoneczne, tworząc nieznośnie intensywny blask.

Wysłane 2020-03-23 21:36:01 przez gegol
oczysłonceokulary
Artykuły powiązane z powyższym
Odliczanie do rozpoczęcia sezonu letniego rozpoczęte. Branżowi eksperci i menedżerowie największych biur podróży w Polsce ponownie spotkają się, aby porozmawiać o prognozach na najbliższe miesiące. Konferencja pt. „Lato 2017 - czy turystyka wyjazdowa sięgnie po nowy rekord?” odbędzie się 21 kwietnia podczas 22. Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2017.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY