konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Czym jest controling? Jak wyglądają szkolenia z controlingu?

Przeczytany: 496 razy
Dodany: 2017-10-17 10:11:22
Aktualizowano: 2017-10-17 10:13:12

Prowadzenie firmy nie ogranicza się do myślenia jedynie o teraźniejszości. Ci, którzy odnoszą sukces ciągle patrzą do przodu i wyciągają wnioski z wydarzeń przeszłych. Planowanie jest skuteczne jednak dopiero wtedy, gdy posiadamy wiedzę na temat funkcjonowania każdej jednostki w naszym przedsiębiorstwie.

Controlling - czym jest?

Decyzje w przedsiębiorstwie nie mogą być podejmowane poprzez impulsy intuicji. Może to doprowadzić do szybkiej katastrofy. Aby skutecznie rozwijać i zarządzać swoją firmą niezbędny jest controlling. Co oznacza to pojęcie? Controllingiem nazywamy system zarządzania przedsiębiorstwem zorientowanym na wynik. Zawiera w sobie zarówno procesy poszukiwania informacji, jak i planowania i kontroli funkcjonowania firmy. Poprzez controlling przygotowywane są informacje dla pozostałych pracowników firmy - od kadry kierowniczej zaczynając - które umożliwiają im podjęcie właściwych decyzji planistycznych przekładających się na realizację założonych celów.

Controlling w sensie planistycznym oznacza kontrolowanie aktualnego stanu naszej firmy: weryfikację wydajności produkcyjnej, aktywów, bilansu przychodów i rozchodów, liczby pracowników. Te zmienne pozwalają nam utworzenie długofalowego planu, który umożliwi osiągnięcie zamierzonych celów. W ramach takiego określa się również sposoby ich osiągnięcia.

Chaos w zarządzaniu - odpowiedzią jest controlling

Jeśli w firmie panuje chaos w zarządzaniu i trudno jest określić, kto jest odpowiedzialny za odpowiednie struktury, koszty, czy też decyzje, to controlling jest tym systemem, który pozwoli na przywrócenie harmonii w przedsiębiorstwie. Przedsiębiorcy wysyłają swoich pracowników na szkolenia z controllingu, aby ułatwić im gromadzenie i przetwarzanie najważniejszych informacji mających wpływ na kondycję ekonomiczną firmy. Poprzez controlling możliwe jest efektywniejsze sterowaniem zarządzaniem, które poprowadzi do zwiększenia zysków z każdej wykonywanej operacji.

Nadzorowanie funkcjonowania przedsiębiorstwa

W controllingu mówi się nie tylko o umiejętności zbierania informacji i efektywnym zarządzaniu, ale również o nadzorze i kontroli wykonywanych kroków. Nadzorowanie pomaga wyszukiwać i eliminować niekorzystne działania, a także eliminować słabe punkty, które mogłoby spowodować pojawienie się problemów. Jeśli niedociągnięcia zostaną wykryte odpowiednio wcześniej, jest duża szansa na ich usunięcie i uniknięcie wygenerowania niepotrzebnych kosztów, które mogą mieć rezultat w opóźnieniach realizacji określonych przez firmę planów.

Szkolenia controling - czy warto?

Controlling jest krokiem do podniesienia efektywności działania firmy. Umożliwia na sterowanie sytuacją firmy w przyszłości poprzez właściwe planowanie i szybką reakcję na pojawiające się niedociągnięcia. Dzięki niemu możliwe jest również szybsze reagowanie na zmiany następujące w branży, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności firmy. Controlling pozwala firmie na bezpieczny rozwój bez obaw o zmniejszenie wydajności, czy też zbyt duże zwiększenie kosztów.

Wysłane 2017-10-17 10:11:22 przez M-S-M
szkolenia z controlingucontrolingWPkursy
Artykuły powiązane z powyższym
Szkoły językowe dysponują szeroką ofertą swoich kursów, dlatego wybór odpowiedniego nie jest zawsze łatwym wyzwaniem. W artykule zawarliśmy najpopularniejsze z nich, aby pomóc Ci podjąć decyzję. Wybór kursu językowego umożliwia rozwijanie swoich wszystkich umiejętności, a także zdobywamy niezbędną, anglojęzyczną wiedzę.
Kursy języka angielskiego to coraz popularniejsza forma szkoleń dla pracowników zarówno w małych, jak i dużych firmach. Przynosi to duże efekty dla pracowników, ale i kadry przełożonych. Można skorzystać z kursów w grupach, jak i dla całej firmy, co wpływa również na integrację. Wszystkie zalety szkoleń językowych wymienimy w poniższym artykule, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach takiego rozwiązania.
Szkolenia językowe w biznesie – czy warto?
Wysłano 2019-03-25 14:13:51
Pracownicy coraz chętnie chcą szkolić się i zdobywać wiedzę w różnych dziedzinach. Jedną z nich jest nauka języków obcych. Szczególnie tyczy się to angielskiego biznesowego. Pracodawcy zatem wysyłają swoich pracowników na takie szkolenia, a niekiedy sami w nich również uczestniczą. Gwarantuje to wiele korzyści zawodowych, co wpływa na jakość firmy i rozwój kadry. Czy warto zatem postawić na kurs angielskiego biznesowego?
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY