konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Czym są konferencje?

Przeczytany: 3411 razy
Dodany: 2009-11-20 14:22:28
Aktualizowano: 2013-06-05 12:41:46

Konferencje w języku potocznym często są zastępowane wyrazami: sympozja, zjazdy lub kongresy. Poniekąd jest to poprawne – konferencje obejmują bowiem zarówno kongresy, jak i sympozja. Warto jednak znać dokładny sens każdego z tych słów.

Najszersze znaczenie mają konferencje, rozumiane jako zgromadzenie osób reprezentujących daną branżę (dziedzinę) i poruszające wiele kwestii wymagających omówienia. Oczywiście konferencje mogą mieć charakter zarówno krajowy, jak i międzynarodowy. Szczególną odmianą konferencji jest kongres, przewidziany dla bardzo szerokiego grona uczestników i trwający nawet kilkanaście dni. Najczęściej spotykane konferencje skupiają znacznie mniej uczestników i trwają kilka dni. Mianem sympozjów określa się natomiast konferencje poświęcone węższemu zakresowi tematów. Dlatego pojęcie to często pojawia się w kontekście np. spotkań lekarzy określonej specjalizacji. Na potrzeby niniejszego artykułu przyjmijmy jednak, że pojęcie konferencje będziemy stosować zamiennie z pozostałymi.

O czym należy pamiętać, organizując konferencje?

Osoby, które organizują konferencje, stają nie tylko przed koniecznością opracowania programu, wynajęcia sali konferencyjnej oraz zapewnienia uczestnikom zakwaterowania, ale także uczynienia z konferencji wydarzenia atrakcyjnego dla zaproszonych osób. Każdy szczegół zjazdu powinien być przemyślany i dopracowany. Nawet czynność tak podstawowa, jak wybór sali, w której odbywają się konferencje, ma znaczenie. Atmosfera tego miejsca wpływa na ocenę całości przez uczestników.

Osoby zgłaszające się na konferencje muszą otrzymać stosowne materiały, dotyczące przede wszystkim szczegółowego programu oraz listy prelegentów. Te materiały, a także potrzebny sprzęt audiowizualny trzeba przygotować odpowiednio wcześniej. Organizując konferencje pamiętajmy zawsze o gościach z zagranicy – wielu z nich będzie potrzebowało tłumaczy. Osoby przygotowujące konferencje powinny zadbać również o poczęstunek dla uczestników w przerwach sympozjów i po ich zakończeniu (dobrym pomysłem jest np. zorganizowanie bankietu). Czas wolny od spotkań i wystąpień warto zagospodarować, np. zwiedzaniem zabytków, propozycją udziału w imprezach towarzyszących itp. Obecnie konferencje, choć nie straciły swego oficjalnego charakteru, muszą bowiem opierać się na atrakcyjnych, najlepiej oryginalnych pomysłach.

artykuł polecany przez serwis http://www.organizatorzyimprez.pl

Wysłane 2009-11-20 14:22:28 przez M-S-M
organizacjaorganizatorzy konferencjiorganizacja konferencjikonferencjekonferencja
Artykuły powiązane z powyższym
Konferencje online sposobem na koronawirusa
Wysłano 2020-12-16 12:45:47
Branża konferencyjna z pewnością nie może zaliczyć 2020 roku do udanych. Strach przed koronawirusem zmusił organizatorów niejednej konferencji do przełożenia wydarzenia, o ile było to możliwe.
Konferencje, sympozja, szkolenia – to tylko wybrane wydarzenia, podczas których stosuje się drukowane materiały firmowe.
Lekarze chcący rozwijać się zawodowo, wybierają obecnie spośród różnych możliwości. Jak wynika z raportu Możliwości i bariery rozwoju zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, opracowanego klika lat temu przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacje Naczelnej Izby Lekarskiej, coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych lekarzy, cieszyły się - obok kształcenia w zakresie specjalizacji - formy doskonalenia pozwalające na zdobywanie certyfikatów, w tym warsztaty i konferencje, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W bieżących obserwacji wynika, że trend ten nie zmienia się. Jakie zatem konkretnie propozycje stanowią dla lekarzy najatrakcyjniejsze rozwiązania?
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY