konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Gdzie założyć maila firmowego?

Przeczytany: 118 razy
Dodany: 2019-06-18 12:25:53
Aktualizowano: 2019-06-18 12:27:29

Poczta firmowa  pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Adres biznesowy powinien być nie tylko dobrze kojarzony, ale przede wszystkim zapewniać niezawodność i stabilność działania. Gdzie najlepiej założyć maila firmowego? Dlaczego korzystanie z darmowych rozwiązań może okazać się „strzałem w kolano”?

 

 

Dlaczego bezpłatne rozwiązania są passe?

 

Poczta dla firmy powinna być stabilna, niezawodna i oferować dostęp przez całą dobę. W Internecie jest wiele serwisów oferujących darmowy e-mail firmowy. Bezpłatne rozwiązania wiążą się jednak z pewnymi ograniczeniami. Tego typu poczta doskonale sprawdzi się podczas korzystania w celach prywatnych, jednak podczas użytkowania biznesowego mogą pojawić się pewne problemy, które utrudniają prawidłowe funkcjonowanie firmy.

Jakie są wady darmowej skrzynki pocztowej, czyniące je rozwiązaniem passe?

 

 1. Konieczność systematycznego logowania się do poczty – serwisy oferujące darmowe skrzynki pocztowe weryfikują aktywność użytkowników. Brak logowania (np. w ciągu 30 – 90 dni) może skutkować automatycznym usunięciem konta i znajdujących się na nim danych. Jest to jednak najmniejszy problem, biorąc pod uwagę to, że z poczty firmowej korzystamy praktycznie codziennie.
 2. Limity wysyłanych wiadomości – praktycznie w każdym regulaminie serwisów oferujących darmową skrzynkę pocztową znajduje się zapis dotyczący maksymalnej liczby wysyłanych wiadomości e-mail na dzień. O ile ten limit nie jest uciążliwy podczas normalnego użytkowania, o tyle w przypadku konieczności wysłania kilkudziesięciu ofert handlowych może wstrzymać pracę firmy.
 3. Limit rozmiaru załączników – z reguły darmowe skrzynki pocztowe umożliwiają wysyłanie załącznika nie większego niż 10 – 25 MB. Może to spowodować utrudnienia podczas próby wysłania prezentacji, projektu czy rozbudowanego dokumentu.
 4. Ograniczona przestrzeń – bezpłatne konta pocztowe oferują wyłącznie kilka GB przestrzeni. Na początku może wydawać się to wystarczająco, szybko jednak okaże się, że pamięć zostanie zapełniona e-mailami oraz dołączonymi do nich załącznikami.
 5. Ograniczenia dotyczące podpięcia własnej domeny – darmowe skrzynki nie dają możliwości podpięcia własnej domeny, przez co adresy e-mail mogą wydać się nieprofesjonalne. Klienci darzą większym zaufaniem firmy, których adres e-mail nawiązuje bezpośrednio do firmowej strony internetowej.
 6. Brak kopii zapasowych – w przypadku utraty danych na skutek awarii ich odzyskanie z bezpłatnej poczty jest wręcz niemożliwe.
 7. Zawodne filtry antyspamowe lub ich brak – większość darmowych skrzynek pocztowych nie oferuje rozbudowanych filtrów antyspamowych, przez co korespondencja firmowa miesza się z e-mailami reklamowymi.

 

 

Gdzie najlepiej założyć pocztę firmową?

 

Wybór pakietu usług pocztowych powinien być uzależniony od potrzeb firmy m.in. od ilości zatrudnianych pracowników czy rodzaju załączników przesyłanych w wiadomościach. Jeżeli załączniki są duże, lepiej skorzystać z usługi, która umożliwia dołączanie ich np. bezpośrednio z internetowej chmury danych.

Konieczne jest także oszacowanie, jaka pojemność poczty będzie dla nas niezbędna. Skrzynka pocztowa powinna być kompatybilna z innymi aplikacjami wykorzystywanymi w firmie, np. kalendarzami, wirtualnym dyskiem czy też dokumentami tworzonymi online.

Gdzie najlepiej założyć pocztę firmową? Dużą popularnością i niezawodnością cieszą się biznesowe pakiety G Suite od Google. W ramach takiego rozwiązania użytkownicy mogą korzystać z poczty Gmail w wydaniu firmowym. Wiąże się to z dodatkowymi korzyściami. Chociaż Gmail występuje również w wersji bezpłatnej, to w przypadku firm zalecane jest skorzystanie z biznesowego wariantu.

 

Co to jest G Suite?

Pakiet G Suite czyli Gmail dla firm to produkt przygotowany przez Google. Zamysłem było stworzenie usługi przeznaczonej dla firm w celu usprawnienia pracy. To nie tylko firmowa poczta e-mail, ale również zestaw innych aplikacji, które ułatwiają wykonywanie poszczególnych zadań w przedsiębiorstwie.

Wszystkie aplikacje wchodzące w skład G Suite są ze sobą kompatybilne. Odznacza je wygoda obsługi oraz niezawodność. Użytkownicy mogą korzystać m.in. z poczty Gmail, wirtualnego Dysku Google, pakietu biurowego Google Docs, kalendarza, czatu Hangouts Meet i wielu innych. Konsola administratorów jest intuicyjna w obsłudze i umożliwia np. zarządzanie kontami pracowników.

G Suite dostępne jest w trzech różnych abonamentach – Basic, Business oraz Enterprise. Każdy z nich można wypróbować za darmo, by przekonać się, czy to rozwiązanie faktycznie spełni nasze oczekiwania.

 

Dlaczego warto wybrać G Suite dla swojej firmy?

Pakiet G Suite daje wiele możliwości i świetnie sprawdza się w pracach biurowych. Wśród największych zalet tego rozwiązania na uwagę zasługują m.in.:

 • profesjonalny adres e-mail – G Suite oferuje możliwość dopasowania służbowych adresów e-mail do specyfikacji przedsiębiorstwa,
 • kontrola nad adresami firmowymi – administrator może zablokować dostęp do poczty Gmail pracownikowi, który np. odszedł ze stanowiska lub został zwolniony, takie rozwiązanie pozwala chronić dane poufne,
 • kopie zapasowe danych – pliki zapisywane są w postaci kopii zapasowych w chmurze danych Dysku Google,
 • prosta współpraca – możliwość udostępniania projektów i dokumentów współpracownikom oraz wspólnej pracy nad jednym plikiem online sprawia, że wykonywanie poszczególnych działań jest sprawniejsze, a tym samym praca staje się efektywniejsza,
 • aliasy e-mail – zmniejszają ryzyko pomyłek w adresie e-mail, a także są niezastąpione, gdy któryś z pracowników np. jest na urlopie i nie ma stałego dostępu do konta pocztowego; wówczas wiadomości skierowane do niego mogą zostać przekierowane bezpośrednio do innego współpracownika,
 • zwiększona pojemność na dane – w wersji Basic oferowane jest 30 GB na dane, w wyższych wersjach co najmniej 1 TB na użytkownika; w każdym momencie można dokupić dodatkową przestrzeń,
 • konto Google – bez względu na to, z której aplikacji G Suite korzystamy, do zalogowania się wystarczy jedno konto Google; dzięki temu nie ma konieczności zapamiętywania wielu różnych haseł do każdej aplikacji z osobna,
 • weryfikacja dwuetapowa – uwierzytelnienie dwuskładnikowe zwiększa bezpieczeństwo, eliminując ryzyko włamania na konto Google i przejęcia zgromadzonych na nim danych przez osoby nieupoważnione,
 • mnogość aplikacji zwiększających efektywność pracy,
 • brak spamu – Gmail oferuje skuteczne filtry antyspamowe, sprawiając, że otrzymywanie niechcianych e-maili jest wyeliminowane praktycznie do zera,
 • niezawodność (99,9% SLA) – nieprzerwana ciągłość usług sprawia, że aplikacje G Suite są zawsze dostępne

 

 

Komunikacja w firmie – z kontrahentami, klientami oraz pomiędzy współpracownikami – jest bardzo ważna. Warto postawić na niezawodne rozwiązania, które zagwarantują płynność i stabilność pracy przedsiębiorstwa. Wśród dostępnych rozwiązań pocztowych na przód wysuwa się G Suite oferowany między innymi przez firmę Fly On The Cloud.

 

 

Wysłane 2019-06-18 12:25:53 przez gegol
biznesmailfirmakomunikacjagmail
Artykuły powiązane z powyższym
Perfekcyjny wygląd siedziby firmy
Wysłano 2019-07-10 08:58:37
Jesteś właścicielem przedsiębiorstwa i zależy Ci na uzyskaniu atrakcyjnej aranżacji siedziby? Często organizujesz spotkania z klientami i pracownikami, przez co zależy Ci na eleganckim stylu? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę! Sprawdź sam!
Wiele już napisaliśmy o przydatności i korzyściach wynikających z zastosowania w firmie narzędzi, które automatyzują i udoskonalają planowanie produkcji. Jednak samo planowanie produkcji to nie wszystko, to dopiero pierwszy krok do uzyskania wysokiej wydajności i satysfakcjonujących wyników finansowych. Dziś poruszymy temat realizacji, kontroli i rozliczenia produkcji, które to zasługują na sporo uwagi, ponieważ stanowią kolejne z niezwykle istotnych elementów determinujących sukces przedsiębiorstwa produkcyjnego.
Krajowe loty, na przykład między Gdańskiem a Warszawą, to szybka, bezpieczna i często niedroga alternatywa dla pociągu czy samochodu. Podpowiadamy, komu i w jakich sytuacjach opłaca się korzystać z tego środka transportu i jak wygląda przelot.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY