konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Geodium - nowa atrakcja toruńskiego Planetarium

Przeczytany: 1172 razy
Dodany: 2012-04-17 09:22:59
Aktualizowano: 2012-04-17 09:23:50

Geodium - interaktywna wystawa dokumentująca dzieje Ziemi - powstała w ramach Planetarium w Toruniu. Otwarcie ekspozycji 23 kwietnia będzie jedną z atrakcji Festiwalu Nauki i Sztuki. 

"Sala Geodium to druga, po Orbitarium, wystawa interaktywna utworzona w toruńskim Planetarium według własnego, oryginalnego pomysłu. Wystawa Geodium poświęcona jest Ziemi jako planecie" - poinformowała Anna Broniewicz, dyrektor Planetarium w Toruniu.

Centralnym elementem ekspozycji jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Jak podkreślają pracownicy Planetarium, dzięki grze świateł w łatwy sposób będzie można obserwować i przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc.

Wokół globusa ustawiono urządzenia interaktywne. Podobnie jak w istniejącej od 2005 r. sali Orbitarium, również w Geodium będzie można wszystkiego dotykać i samodzielnie eksperymentować. Na stanowiskach będzie można uzyskać wyjaśnienia dotyczące m.in. pola magnetycznego, płyt litosferycznych i trzęsień Ziemi, zjawiska tęczy, cyklonu, a także powstawania wydm, konwekcji, źródeł energii odnawialnej, precesji czy efektu Coriolisa.

Do dyspozycji zwiedzających będą też dwa stanowiska z kolekcją skał i minerałów. W czterech narożnikach wystawy przygotowano plastyczne instalacje pokazujące, jak na przestrzeni dziejów zmieniała się nasza planeta. Odwiedzający znajdą tam wybuchający wulkan, będący kolebką życia ocean, monumentalny lodowiec i makietę cywilizacji człowieka.

Geodium ma być dopełnieniem wystaw stałych w Planetarium. Zgodnie z planami zmarłego niespodziewanie rok temu twórcy placówki, Lucjana Broniewicza, stanowić będzie część tryptyku, wraz z działającymi już Planetarium i Orbitarium.

Planetarium przybliża i objaśnia widzom, w tradycyjny sposób, szczegóły przestrzeni kosmicznej otaczającej Ziemię. Orbitarium to już oryginalny toruński pomysł na popularyzację kosmosu, a podstawą jego realizacji była misja sondy Cassini, której najważniejszym celem było zbadanie Saturna, jego satelitów oraz zrzucenie lądownika o nazwie Huygens na największym z księżyców planety – Tytanie.

Otwarcie Geodium dla publiczności zaplanowano na 23 kwietnia jako jedną z atrakcji, rozpoczynającego się trzy dni wcześniej Festiwalu Nauki i Sztuki. Jako gościa honorowego otwarcia zaproszono Mirosława Hermaszewskiego. Pierwszy i jedyny dotąd polski kosmonauta był obecny w Toruniu w 1994 roku podczas otwarcia Planetarium i dziewięć lat później podczas otwarcia Orbitarium.

PAP - Nauka w Polsce

olz/ hes/  bsz

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Wysłane 2012-04-17 09:22:59 przez M-S-M
planetarium w ToruniuplanetariumwystawykonferencjeToruńSala Geodium
Artykuły powiązane z powyższym
Organizując konferencję, trzeba znaleźć odpowiedni obiekt. Powinien być nowoczesny, ale też prestiżowy. Doskonałym przykładem jest Hotel Mistral Sport. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej i poznać ofertę.
Omijasz konferencje biznesowe i branżowe szerokim łukiem? Wiele wskazuje na to, że robisz poważny błąd! Tego typu spotkania to okazja do wyciągnięcia wielu lekcji pozwalających zwiększyć efektywność czy konkurencyjność. Dzięki nim znacznie łatwiej wypracować również solidną pozycję w branży. Sprawdź, co mogą Ci dać konferencje – niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem, freelancerem czy właścicielem firmy.
Konferencja to wydarzenie, które ma ogromne znaczenie dla danej firmy. Nie tylko pozwala na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, ale także wdrożenie nowych pomysłów i nawiązanie interesujących współprac. Bardzo ważne jest, by osoby odpowiedzialne za organizację konferencji wiedziały, na co zwrócić uwagę, by sprostać oczekiwaniom zaproszonych gości.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY