Hipoteza jedynej Ziemi - wykład popularny w OlsztyniePrzeczytany: 964 razy Dodany: 2012-03-28 08:48:33 Aktualizowano: 2012-03-28 08:49:58W ramach cyklu odczytowego "Nie tylko o gwiazdach", w olsztyńskim planetarium 30 marca odbędzie się odczyt popularnonaukowy pt. "Hipoteza jedynej Ziemi". Wcześniej będzie można posłuchać prezentacji na temat projektu "Astro Izery".
Co tydzień w piątek w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym organizowane są wykłady popularnonaukowe. Główny odczyt ma miejsce w planetarium o godzinie 17.00 i jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich chętnych. Wcześniej, o godzinie 14.15 odbywa się seminarium dla pracowników placówki, na które zaproszeni są także nauczyciele.
Tym razem tematem wykładu popularnego będzie "Hipoteza jedynej Ziemi". Dr Sylwester Kołomański z Uniwersytetu Wrocławskiego opowie o jednym z najgorętszym tematów w astronomii - zagadnieniu poszukiwania życia pozaziemskiego. Pokaże, jakie warunki muszą być spełnione, aby na planecie powstało życie i wyjaśni, dlaczego niektórzy uważają, że życie istnieje jedynie w niewielu miejscach we Wszechświecie, a być może tylko na Ziemi.
Na wcześniejszym seminarium dr Kołomański przedstawi projekt "Astro Izery". Inicjatywa ta ma na celu popularyzację astronomii w otoczeniu wspaniałej przyrody Gór Izerskich.
Więcej informacji i pełen spis tematów cyklu odczytowego można znaleźć na stronie internetowej http://www.planetarium.olsztyn.pl
PAP - Nauka w Polsce
cza/ agt/
źródło: www.naukawpolsce.pap.pl.
Wysłane 2012-03-28 08:48:33 przez M-S-M Hipoteza jedynej ZiemiOlsztynkonferencje 2012KonferencjeArtykuły powiązane z powyższym
 Branża konferencyjna z pewnością nie może zaliczyć 2020 roku do udanych. Strach przed koronawirusem zmusił organizatorów niejednej konferencji do przełożenia wydarzenia, o ile było to możliwe.
|
 Konferencje, sympozja, szkolenia – to tylko wybrane wydarzenia, podczas których stosuje się drukowane materiały firmowe.
|
 Lekarze chcący rozwijać się zawodowo, wybierają obecnie spośród różnych możliwości. Jak wynika z raportu Możliwości i bariery rozwoju zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, opracowanego klika lat temu przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacje Naczelnej Izby Lekarskiej, coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych lekarzy, cieszyły się - obok kształcenia w zakresie specjalizacji - formy doskonalenia pozwalające na zdobywanie certyfikatów, w tym warsztaty i konferencje, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W bieżących obserwacji wynika, że trend ten nie zmienia się. Jakie zatem konkretnie propozycje stanowią dla lekarzy najatrakcyjniejsze rozwiązania?
|
|