konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

IV-ty Konwent Stolarki w Oleśnicy k/ Wrocławia zakończony sukcesem

Przeczytany: 978 razy
Dodany: 2014-04-16 13:24:50
Aktualizowano: 2014-04-16 13:30:00

IV Konwent Stolarki „Praktyka czyni mistrza” odbył się 11 i 12 kwietnia br. w Oleśnicy pod Wrocławiem. Ponad 100 gości, ciekawe prelekcje ekspertów oraz pokazy montażu stolarki to klucz do sukcesu inicjatywy organizowanej przez platformę informacyjną StolarkaVIP oraz GEC Consulting Grzegorz Cendrowski.

Czwarty i zarazem ostatni w tym roku Konwent Stolarki zgromadził renomowanych producentów, montażystów, dilerów i dostawców komponentów do produkcji stolarki otworowej. Podczas dwóch dni zaprezentowane zostały nowości produktowe, poruszono także kwestie związane z prawem konsumenckim, a zgromadzeni goście mogli zapoznać się z metodami ciepłego montażu.

IV konwent Stolarki w Olesnicy, fot. www.stolarkavip.pl

Konwent rozpoczął się od wystąpienia moderatora spotkania – Grzegorza Cendrowskiego, który przywitał wszystkich w Oleśnicy oraz przedstawił program wydarzenia. Pierwsze wystąpienie dotyczyło ciepłego montażu stolarki. Eksperci starali się odpowiedzieć na pytanie, czy jest to potrzeba czy już konieczność. Przedstawione i omówione zostały techniki i technologie ciepłego montażu. Kolejne wystąpienie dotyczyło zastosowania szkła i szyb zespolonych w nowoczesnej stolarce. Następnie został poruszony temat „ciepłych parapetów” do stolarki okiennej oraz światowych rozwiązań w chemii budowlanej stosowanych podczas montażu. Tuż po przerwie kawowej zawiązała się dyskusja na temat badań wytrzymałościowych i ogniowych stolarki. Eksperci odpowiadali również na pytanie dlaczego kosztorys jest podstawą sukcesu i zysku. Uwadze prelegentów nie umknęła kwestia błędów montażowych, które wpływają na efekt końcowy. Kolejne wystąpienie dotyczyło rolet i tego, co jest w nich najważniejsze. Ostatnia tego dnia prezentacja dotyczyła nowego spojrzenia na stolarkę PVC oraz nowych rozwiązań w systemach PVC. Doskonałym uzupełnieniem merytorycznych wystąpień ekspertów był blok praktyczny poświęcony pokazowi montażu trójwarstwowego i poza licem muru. Goście mogli zobaczyć kompletne i właściwie przygotowane otwory okienne, a także ciepły montaż drzwi przesuwnych typu HS oraz ciepły montaż okna PVC zintegrowanego z roletą. Zwieńczeniem pierwszego dnia Konwentu Stolarki była integracyjna kolacja dla uczestników spotkania.

Drugi dzień konwentu rozpoczęło wystąpienie Hanny Gut z Agencji GutPR na temat marketingu, e-marketingu i PR-u w stolarce. Kolejna prelekcja dotyczyła funkcjonalnych okuć. Andrzej Wróblewski z firmy ROTO wyjaśniał czy okucia są dobre na wszystko i jak je można ukryć. Kolejna część dotyczyła badań produktów stolarki. Andrzej Żyła z Laboratorium Techniki Budowlanej podkreślał jak ważne są badania okien i drzwi. Dużym zainteresowaniem cieszył się panel z prawnikiem, podczas którego eksperci z Kancelarii Prawnej Koksztys omawiali zmiany przepisów w prawie konsumenckim i zwracali uwagę na niedozwolone klauzule stosowane w umowach. Ostatnie wystąpienie na temat korzyści i zagrożeń płynących z eksportu stolarki z montażem wygłosił Grzegorz Cendrowski. Następnie goście mogli zwiedzić stoiska producentów, porozmawiać z przedstawicielami handlowymi, jak również ekspertami i prawnikami uczestniczącymi w konwencie. Zwieńczeniem spotkania w Oleśnicy było rozdanie certyfikatów oraz rozdanie nagród dla uczestników.

Konwent Stolarki na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń dla tej branży. Już czwarte spotkanie producentów, montażystów, dilerów i dostawców stolarki otworowej, które odbyło się pod hasłem „Praktyka czyni mistrza” i tym razem okazało się sukcesem. Nie byłoby to możliwe bez Organizatora konwentów i szkoleń dla branży - platformy informacyjnej StolarkaVIP oraz GEC Consulting Grzegorz Cendrowski. Jak również Patronów tego wydarzenia AIB – Patrona Generalnego, a także firm: Roto, Selena, Effector, Fakro, Centrum Techniki Okrętowej, Klinar, Aluplast, Exte.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- StolarkaVip, ramię w ramię z infookno.pl jest animatorem wielu innowacyjnych projektów w branży stolarki takich jak programy „VIP-Najlepsze Okna i Drzwi” i „VIP-Najlepsze Salony Stolarki”, a także „VIP-Najlepszy Montaż Stolarki”, czyli projekt pod nazwą Akademia Stolarki VIP.

 

Wysłane 2014-04-16 13:24:50 przez M-S-M
budowlaneOleśnicyastolarkawww.stolarkavip.plStolarkaVIP
Artykuły powiązane z powyższym
Podłogi w halach przemysłowych są narażone na szereg negatywnych czynników. Z tego powodu często stosuje się w nich posadzki żywiczne, które są trwalsze niż podłogi wykonane z innych materiałów. Co wyróżnia posadzki z żywic?
Mając na względzie integrację uczelni technicznych z całej Polski, Koło Naukowe Studentów Budownictwa Politechniki Poznańskiej ma zaszczyt zaprosić w dniach 23-25 kwietnia do nadwarciańskiego grodu, by w inspirującej atmosferze słuchać, dyskutować, uczyć się i poznawać wzajemnie. Ogólnopolska Studencka Konferencja Budowlana Budmika 2014 to okazja, by zdobywać doświadczenie oraz wiedzę, a także nawiązywać cenne kontakty międzyuczelniane.
Relacja z konferencji MS więcej niż OKNA
Wysłano 2013-10-22 12:22:11
Wyróżnienie okna MS evolution prestiżowym certyfikatem niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej ift Rosenheim oraz wymogi względem budownictwa energooszczędnego – o tym rozmawiano podczas konferencji, która odbyła się 16 października w Centrum Prasowym PAP.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY