konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Jak obliczyć kwotę zmniejszającą podatek? Kwota wolna od podatku 2019 bez tajemnic

Przeczytany: 677 razy
Dodany: 2019-12-06 08:42:53
Aktualizowano: 2019-12-06 08:44:49

Płacić podatki musi każdy z nas, jednak dokonując rozliczenia z fiskusem przysługuje nam prawo do uzyskania dochodu, który nie wiąże ze sobą konieczności odprowadzenia podatku. Próg ten nie jest stały z biegiem lat ulega zwiększeniu. Co zmieniło się w 2019 roku. Ile będzie wynosiła kwota wolna od podatku?

 

 

Nawet Urząd Skarbowy dopuszcza ulgi!

Wszyscy jesteśmy zobligowani do składania deklaracji rocznych w urzędzie skarbowym, dlatego też powinniśmy znać swoje prawa i obowiązki. Znajomość kilku podstawowych pojęć znacznie nam pomoże. Czym jest kwota wolna od podatku? Dokonując corocznego rozliczenia PIT, rozliczony zostaje nasz dochód i naliczony zostaje stosowny do niego podatek. Urząd skarbowy dopuszcza jednak sytuacje, kiedy podatnik, nie jest zobowiązany do odprowadzenia podatku. Osiągnięcie dochodu poniżej pewnej kwoty zwalnia nas z obowiązku wpłaty.

 

 

 

Kwota wolna od podatku bez tajemnic!

W naszym systemie podatkowym ustalana jest pewna wartość, rok rocznie weryfikowana, osiągnięcie dochodu poniżej tej wartości zwalnia nas z obowiązku podatkowego. Obecnie kwota ta wynosi 8.001,49 zł. Rozpatrując kwotę wolną od podatku ważnym wydaje się rozróżnienie przychodu od dochodu. Dochodem w rachunkowości nazywa się przychód pomniejszony o poniesione koszty. Pojęcie jakim jest kwota wolna od podatku funkcjonuje w polskim prawodawstwie od lipca 1991 roku, w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Kłopotliwe rozliczenie PIT!

Należy pamiętać, że do rozliczenia z urzędem skarbowym jesteśmy zobligowani bez względu na to, czy osiągnęliśmy dochód oraz w jakiej wysokości. Do skorzystania z kwoty wolnej od podatku, mają możliwość tylko osoby rozliczające się według skali podatkowej. Zaliczki na poczet podatku dochodowego mogą zostać odprowadzone do urzędu nawet przy niskich zarobkach. Finalnie jednak niczego nie stracimy wykazując bowiem taki fakt na rozliczeniu rocznym nadpłacony podatek zostanie nam zwrócony.

Jak wygląda Polska na tle Europy?

Kwota od której nie trzeba odprowadzać podatku sukcesywnie rośnie. Początkowo wynosiła ona 4 320 000 zł (było to przed denominacją złotego), następnie osiągnęła wartość 3091 zł, po jakimś czasie wzrosła do 6600 zł, by w 2019 roku wynieść 8000 zł. Taki wzrost nie jest jednak spektakularny czy znaczący, w klasyfikacji po względem wysokości kwoty zarobków od, których nie musimy płacić podatku jesteśmy na szarym końcu w Europie.

Jak obliczyć kwotę wolną od podatku na rozliczeniu rocznym PIT?

Podstawę jaką przyjmujemy aby odliczyć kwotę wolną jest przychód od którego odejmujemy koszty uzyskania przychodu oraz ulg od dochodu. Ważne wydaje się podkreślenie faktu, że ulga od dochodu, a ulga od podatku nie są pojęciami tożsamymi. Ulgami od dochodu są np. : ulga na Internet, ulga rehabilitacyjna czy darowizna. Od kwoty jaką otrzymamy po odjęciu od przychodu kosztów i ulg, odejmujemy od ustaloną na dany rok kwotę wolną od podatku. Przykład:

Podatek jaki przyjdzie nam zapłacić naliczany jest dopiero od kwoty przewyższającej obowiązujące 8000 zł, także osoba, której przychód po pomniejszeniu o koszty wyniesie 7900 zł, nie zapłaci podatku, natomiast osoba która zarobiła 8500 zł będzie zmuszona odprowadzić podatek od 500 zł.

Prawo podatkowe stanowi kolejną dziedzinę życia gdzie znajomość przepisów jest bardzo istotna. Zaznajomienie z podstawowymi pojęciami tego obszaru ułatwi nam wypełnianie zeznań rocznych i uchroni nas przed popełnieniem w nim błędu, wnikliwie weryfikowanych przez pracowników Urzędów Skarbowych.

Wysłane 2019-12-06 08:42:53 przez gegol
podatek odliczeniakwota wolnaPIT20192020
Artykuły powiązane z powyższym
W sierpniu 2016 roku Ministerstwo Finansów podało szczegółowe wyjaśnienia,  czym jest podróż służbowa i co może zaliczyć do kosztów w PIT 2016 przedsiębiorca odbywający podróż służbową.
Szpitale i przychodnie wręcz potrzebują zmian! Dzięki nowym systemom i technologią będziemy w stanie uszczęśliwić większą ilość pacjentów w krótszym czasie niż dotychczas.
Bezpieczeństwo leczenia jest bardzo ważnym i coraz bardziej uświadamianym aspektem funkcjonowania ochrony zdrowia. Problem zdarzeń niepożądanych w opiece nad pacjentami jest coraz częściej podnoszony w środkach masowego przekazu.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY