konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Jak uczyć się języków obcych?

Przeczytany: 94 razy
Dodany: 2018-10-29 11:09:01
Aktualizowano: 2018-10-29 11:13:41

Samodzielna nauka nie zawsze się sprawdza

Warto na początku rozpoczynając naukę języka obcego zastanowić się, jaki jej rodzaj wybrać – samodzielna, czy może skorzystać z ofert kursów językowych. Pierwsza z możliwości dla niektórych jest zdecydowanie wygodniejsza, ale nie skuteczna. Dlaczego? W samodzielnej nauce liczy się przede wszystkim systematyczność, która nie zawsze jest utrzymywana, szczególnie jeśli uczymy się w domu. To także kiepska organizacja czasu, ponieważ wiele rzeczy w czasie naszej nauki może nas rozpraszać oraz przeszkadzać. Trudno się też zorganizować, mając wiele obowiązków domowych, jak i zawodowych. W praktyce lepiej sprawdza się zdecydowanie kurs językowy, ponieważ zajęcia odbywają się w stałych porach oraz o określonej ilości czasu, co zdecydowanie ułatwia organizowanie i planowanie dnia. Ponadto samodzielna nauka nie daje tyle motywacji i chęci, a zapał często szybko nas opuszcza.

Na kursie językowym jest duża różnorodność oraz wiele prezentacji i materiałów multimedialnych, które dodatkowo ułatwiają naukę i sprawiają, że staje się ona przyjemnością. Warto skorzystać, np. z ofert szkoły angielskiego, gdzie z pewnością znajdziesz kurs, który przypadnie Ci do gustu. Rozpoczynając właśnie naukę języków obcych, na samych początku musimy przemyśleć formę i rodzaj nauki tak, aby miała ona należyty efekty.

Cel i organizacja nauki

Rozpoczynając naukę języka obcego, warto znaleźć odpowiedni cel, który dodatkowo motywowałby nas do dalszego uczenia się i poświęcania czasu właśnie tym zajęciom. Tutaj w zasadzie wszystko zależy od naszych indywidualnych kryteriów. Niekiedy jest to oczywiście praca, w której dzięki językowi możemy poprawić swoje kontakty z klientami, relacje z przedsiębiorstwami międzynarodowymi, czy zwiększyć swoją pozycję w firmie. Jeśli chodzi o pracę mamy tutaj wachlarz zalet, jeśli chodzi o znajomość języków obcych.

Dzięki nim możemy także próbować znaleźć nową, niekiedy zdecydowanie lepszą, która będzie przyczyniała się do naszego osobistego rozwoju. Języki obce często też mogą być naszą motywacją, która ułatwi nam podróżowanie, a także kontakt z bliskimi osobami, które np. przebywają w innym kraju lub mają przyjaciół, których z chęcią chcielibyśmy poznać, ale ogranicza nas bariera językowa. Niekiedy sama nauka może być naszą formą spędzania wolnego czasu, a także poprawą sprawności umysłowej i udoskonaleniem swoich umiejętności. Jak już wspomnieliśmy w nauce języków obcych, czy to samodzielnie, czy poprzez kursy ważna jest systematyczność i poświecenie danemu materiałowi odpowiedniej ilości czasu. Niekiedy, mimo uczęszczania na kursy języków także warto poświęcić chwilę w domu na powtórkę lub przypomnienie omawianych zagadnień. Zdecydowanie ułatwi to późniejsze rozumienie zadań, ćwiczeń i kolejnych poleceń na zajęciach. Dlatego warto nawet codziennie po kilkanaście minut powtarzać etapowo materiał.

Zwracamy uwagę na organizację nauki, aby nie sprawić sobie zbyt dużej ilości obowiązków danego dnia. Jeśli uczymy się samodzielnie, również musimy określić ile czasu dziennie poświęcamy na naukę, a ile na powtórkę. Musi być to także zgodnie z naszym rytmem i codziennymi obowiązkami.

 

 

Wysłane 2018-10-29 11:09:01 przez gegol
język obcynauka
Artykuły powiązane z powyższym
Nauka języka obcego przynosi wiele korzyści i z pewnością pomoże nam w przyszłości. Czasem jednak bywa męcząca i nużąca co sprawia, że tracimy motywację. Tradycyjne, wielogodzinne spędzanie czasu nad książkami potrafi skutecznie zniechęcić, tym bardziej, gdy nie widzimy efektów.
Trzy klucze do sukcesu nauki języków obcych
Wysłano 2017-11-30 10:08:55
Gdy poznamy kogoś, kto w biegłym stopniu posługuje się kilkoma językami obcymi, do głowy przychodzi tylko jedna myśl: ten ktoś ma wrodzony talent! Owszem, talent ma, ale pracował nad nim od wielu lat, aby wyróżniać się tak niezwykłą umiejętnością. Każdy z nas może stać się wielojęzyczny. Na naszą zdolność i skuteczność uczenia się wpływają trzy podstawowe rzeczy: postawa, czas i dostrzeganie różnych aspektów danego języka. Przedstawiamy wam trzy klucze do nauki języka obcego.
Czy opłaca się być przedsiębiorczym?
Wysłano 2017-01-09 09:50:45
W ostatnim czasie dużo mówi się o przedsiębiorczości. W szkołach ekonomicznych znajdziemy nawet takie przedmioty lekcyjne. W ogólnym mniemaniu ludzie przedsiębiorczy maja łatwiej w życiu i są bardziej predysponowani do zakładania udanych biznesów. Czym jednak jest ta osławiona przedsiębiorczość? Czy leży ona w naszych genach czy można jej się nauczyć? I przede wszystkim czy opłaca się w dzisiejszym świecie być przedsiębiorczym? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY