konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Jak uwolnić od stresu swoich podwładnych?

Przeczytany: 174 razy
Dodany: 2017-03-17 08:52:34

Menadżer powinien wiedzieć, w jaki sposób efektywnie zarządzać swoimi pracownikami i skutecznie motywować ich do większego zaangażowania w wykonywaną pracę na rzecz całej firmy. Czynnikiem, który rzutuje na efektywność pracowników, będzie stres. Czy menadżer może zniwelować poziom stresu odczuwanego przez swoich podwładnych, a jeśli tak, to jak powinien do tego dążyć?

 

Stres oswojony

Każdemu dorosłemu człowiekowi, a nawet wielu dzieciom, w życiu zawodowym i prywatnym, na różnych etapach towarzyszy stres. Obcowanie z nim zdaje się nieuniknione, dlatego warto się do niego przyzwyczaić i wiedzieć, w jaki sposób najlepiej na niego reagować. Istnieje wiele poradników dotyczących tego, jak radzić sobie ze stresem. My podejmujemy tematykę metod radzenia sobie nie tyle z własnym odczuwaniem stresu, co ze stresem osób, z którymi wiąże nas zależność zawodowa. Na takie i inne pytania odpowie dobry kurs coachingu, który powinien przekazywać informacje dotyczące tego:

  • jak ja sam i moi podwładni mają się mniej stresować?
  • jakie są najlepsze metody radzenia sobie ze stresem?
  • jak mogę się najlepiej zrelaksować?
  • czy są sposoby na całkowite usunięcie stresu z codziennych obowiązków?

Identyfikacja źródła stresu

Wykwalifikowany, doświadczony menadżer powinien mieć szeroką wiedzę w tematyce związanej z zarządzaniem kadrami, ale nie tylko. Dobrze by było, aby właściwie potrafił on identyfikować źródła stresu i niwelować je. Środowisko zawodowe jest głównym jego źródłem i trudno go całkowicie uniknąć. Dla niektórych pracowników będzie to w ogóle niewskazane, ponieważ stres może ich wręcz motywować do bardziej zaangażowanego działania.

Stres należy traktować jako wyzwanie i sprawić, aby nasi pracownicy sami umieli sobie z nim radzić. Trzeba jednak najpierw wypracować odpowiednie modele postępowania z czynnikami stresującymi, które muszą być dopasowane do indywidualnych preferencji każdego podwładnego. Prezentując podejście coachingowe, menadżer może sprawić, aby stres stał się tematem wspólnej sesji coachingowej z pracownikami. Mogą się oni podczas takiego spotkania wypowiedzieć - z jakim poziomem stresu mają do czynienia na co dzień, co go powoduje itp. Subiektywne odczucia pracowników pozwolą zrozumieć ich podejście do sytuacji nerwowych w firmie. Być może potrzeba wprowadzenia tylko niewielkich zmian, aby zniwelować stres.

Jednym ze sposobów na to może być masaż firmowy, który prowadzony jest bezpośrednio w zakładzie pracy. Oferowany jest on przez wiele firm, zwłaszcza w dużych miastach - m.in. massage in warsaw. Odreagowanie stresu poprzez masaż pozwoli pozbyć się choć niektórych jego skutków - napięcia mięśniowego, a przyniesie niezbędny relaks, wyciszenie i nową energię do podejmowania kolejnych wyzwań przez pracowników. Sesja masażu trwa około 10-15 minut i dla menadżera może być nie tylko kosztem, ale inwestycją w zdrowie psychiczne i fizyczne wszystkich swoich pracowników. Stres przestanie im aż tak dokuczać, a być może dzięki trosce prezentowanej przez przełożonego, chętniej będą się dzielić swoimi problemami z nim i wspólnie szukać optymalnych rozwiązań.

Wysłane 2017-03-17 08:52:34 przez M-S-M
massage in warsawkurs coachingunormanbenett.plwp
Artykuły powiązane z powyższym
Rozwój kompetencji w dziale sprzedaży
Wysłano 2017-10-17 10:33:44
Sprzedawca to osoba, która nigdy nie przestaje się uczyć. Rozwój technologii i ciągłe zmiany sprzedażowych trendów zmuszają handlowca do nieustannej gonitwy za wiedzą. Bycie sprzedawcą to wieczne zmiany miejsca i dostosowywanie strategii od początku do końca do profilu klienta. Trudno zliczyć, jak wiele umiejętności posiadałby wzorowy sprzedawca, dlatego nikt, kto pracuje w sprzedaży, nie może zbyt wcześnie osiadać na laurach.
Prowadzenie firmy nie ogranicza się do myślenia jedynie o teraźniejszości. Ci, którzy odnoszą sukces ciągle patrzą do przodu i wyciągają wnioski z wydarzeń przeszłych. Planowanie jest skuteczne jednak dopiero wtedy, gdy posiadamy wiedzę na temat funkcjonowania każdej jednostki w naszym przedsiębiorstwie.
W sprzedaży internetowej nie można spoczywać na laurach i cały czas trzeba dbać o bycie na bieżąco ze wszelkimi zmianami.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY