konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Jak wybrać catering na konferencje i szkolenia?

Przeczytany: 574 razy
Dodany: 2017-07-20 11:25:01
Aktualizowano: 2017-07-20 11:29:49

Zorganizowanie szkolenia czy konferencji dla kilkudziesięciu lub nawet kilkuset gości to spore wyzwanie. Wymaga ono przede wszystkim umiejętnego skoordynowania zadań oraz dopięcia wszystkiego na przysłowiowy, ostatni guzik. Jednym z bardziej istotnych elementów jest wybór odpowiedniego cateringu, który coraz częściej stanowi kluczowy punkt większości eventów tego rodzaju. Aby zapewnić jak najwyższy pozom usług cateringowych warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania właściwej firmy cateringowej.

Dobrze przemyślana decyzja

Poszukując firmy cateringowe, która zajmie się obsługą konferencji czy szkolenia, trzeba pamiętać, że w tym przypadku nie można sobie pozwolić na podjęcie pochopnej decyzji. Na szczęście wybór w tym zakresie na rynku jest coraz większy. Firmy cateringowe powstają niema jak grzyby na deszczu i to nie tylko w dużych miastach. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy sprawdzonej, która posiada już stosowne doświadczenie. Warto wcześniej zrobić małe rozeznanie w sieci i sprawdzić opinie dotychczasowych klientów firmy.

 

Sposób przyrządzania potraw ma znaczenie

Oczywiście w przypadku cateringu duże znaczenie ma świeżość oraz jakość wykorzystywanych produktów spożywczych. To niezwykle ważne kiedy w menu znajdują się potrawy z surowego mięsa i ryb, a także owoców morza. Co ciekawe, aby uniknąć dodawania do jedzenia soi czy glutaminianu potasu, warto w umowie podpisywanej z firmą cateringową zawrzeć zapis, że niektórzy goście są na te składniki uczuleni. Wówczas można być pewnym, że sztuczne zagęstniki nie znajdą się w żadnej z podawanych podczas eventu potraw. Niektórzy wybierając catering chcą wcześniej przyjrzeć się też pracy kucharzy i sprawdzić jak wygląda kuchnia, w których jedzenie jest przygotowywane. Firmy, które nie mają nic do ukrycia, nie powinny w tym przypadku robić żadnych problemów. Poza tym dobra firma cateringowa nie pozwala sobie na wpadki takie jak podgrzewanie w mikrofalówce czy podanie zimnej potrawy.

Jaki zakres cenowy?

Cena ma znaczenie, ale nie wolno się kierować tylko i wyłącznie nią. Droga firma cateringowa może serwować potrawy, których jakość pozostawia wiele do życzenia i odwrotnie - atrakcyjny cenowo catering może okazać się wysokiej jakości. Jednak na pewno nie ma co liczyć na to, że można dobrej jakości potrawy ze świeżych produktów przygotować za bezcen. Dobrej klasy artykuły spożywcze nie są tanie. Tymczasem zapraszając gości na imprezę po zakończonej konferencji czy szkoleniu nie można sobie pozwolić na wpadkę w postaci niesmacznych dań, do których przyrządzenia posłużyły nieświeże składniki.

Obsługa na najwyższym poziomie

Oczywiście zamawiając catering na tak poważną imprezę jaką jest szkolenie czy konferencja, nie można dbać jedynie o smaki jakość serwowanych potraw. Oprócz tego kluczowe znaczenie ma profesjonalna obsługa kelnerska. Również i ona musi stać na najwyższym poziomie. Zbyt mała liczba kelnerów nie obsłuży szybko wszystkich gości, co zawsze powoduje złe wrażenie.

Coraz częściej obsługę kelnerską w ofercie ma firma cateringowa. Niekiedy współpracuje natomiast ze sprawdzonymi kelnerami i barmanami. Warto w tym przypadku zdać się na jej doświadczenie w tym względzie i nie upierać się na siłę przy swoim. Profesjonaliści na ogół wiedzą jak duża liczba kelnerów jest w stanie obsłużyć kilkusetosobową konferencję czy szkolenie. Nie ma co oszczędzać, bo efekty bardzo często są opłakane, ogólne wrażenie w podczas wydarzeń biznesowych jest bardzo ważne,bo często decyduje o dalszej współpracy.

Wpis powstał przy współpracy z portalem: WezCatering.pl

Wysłane 2017-07-20 11:25:01 przez M-S-M
WPcatering na konferencje
Artykuły powiązane z powyższym
Wyposażenie biura dla start-upu
Wysłano 2018-03-26 12:42:57
Zakładając start-up, warto pamiętać, że dobrze urządzona przestrzeń sprzyja kreatywności, która jest w tej branży najważniejsza. Dobrze urządzone biuro pozytywnie wpływa także na motywację pracowników oraz ich wzajemną integrację. Nie można zapominać, że przestrzeń powinna być także wygodna oraz spełniać warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.
Ekologiczne reklamówki z nadrukiem - zalety?
Wysłano 2018-02-23 11:26:22
Ekologia jest nie tylko modna i na czasie, ale powinna być i coraz częściej jest standardem. Zwłaszcza jeśli chodzi o pakowanie zakupów. Niedawna ustawa sprawiła, że dla wielu osób robiących zakupy zwyczajnie nie opłaca się kupowanie standardowych plastikowych reklamówek. Ich cena wzrosła niebotycznie, bez żadnej gwarancji, że po przyniesieniu reklamówki do domu będzie się ona jeszcze nadawała do użytku. Dlatego dużo bardziej opłaca się zakup tej ekologicznej.  Jakie zalety mają ekologiczne reklamówki z nadrukiem?
Każdy przedsiębiorca, który chce działać zgodnie z prawem, dyrektywami unijnymi i dbać o środowisko naturalne powinien zdecydować się na to, by cyklicznie w swojej firmie organizować szkolenia z zakresu ochrony środowiska. Firma musi mieć bowiem świadomość, że tylko działania oparte na zasadach zrównoważonego rozwoju przyniosą korzyści dla otoczenia.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY