konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Jak wyglądał rynek nieruchomości w Hiszpanii w 2016 roku?

Przeczytany: 722 razy
Dodany: 2017-03-10 11:01:29
Aktualizowano: 2017-03-10 11:17:38

W połowie 2007 roku oraz w 2008 roku rynek hiszpańskich nieruchomości przeżył głębokie załamanie. Aż do 2014 roku trwał kryzys, a kolejni deweloperzy porzucali rozpoczęte budowy, a ci, którzy mieli w swoich zasobach dokończone lokale mieszkalne, musieli je mocno przeceniać i to bez gwarancji znalezienia na nie nabywców. W 2015 roku sytuacja zaczęła się poprawiać. Jak obecnie przedstawia się sytuacja rynku nieruchomości w Hiszpanii i jakie perspektywy są przed nim roztaczane przez ekspertów?

Wzrosty na rynku nieruchomości

Apartamenty w Hiszpanii, podobnie jak i innego rodzaju nieruchomości, są wysoce poszukiwane przez nabywców, zwłaszcza w atrakcyjnych lokalizacjach, do jakich zalicza się większe miasta oraz kurorty nadmorskie. W 2015 roku nastąpiło wyraźne odbicie na rynku nieruchomości w tym kraju i na początku 2016 roku cały czas notowane były wzrosty wartości rynku. Branża deweloperska może odetchnąć z ulgą - największy kryzys został zażegnany.

Efektem załamania z 2007 i 2008 roku był nagły spadek cen nieruchomości, nawet o 50 proc. Według analityków, nie można liczyć, że po 10 latach od tego wydarzenia rynek samoistnie się odbuduje. Potrzeba na to czasu, a normalizacja może potrwać w granicach od 15 do nawet 20 lat. Dopiero po takim czasie mogą definitywnie zniknąć skutki kryzysu, które akurat w Hiszpanii były wyraźnie widoczne.

Stan rynku na rok 2016

Ubiegły rok 2016 okazał się dla rynku hiszpańskich nieruchomości bardzo dobry. Wraz ze wzrostem gospodarczym w Hiszpanii o około 2,8 proc., prognozy na rok 2017 są pozytywne, dlatego i branża nieruchomości ma w perspektywie kolejne wzrosty. Stabilizacja na rynku nieruchomości po ostrym odbiciu, z jakim mieliśmy do czynienia w 2015 roku, przyniosła łączny wzrost cen nieruchomości na poziomie około 9 proc. Podpisywane są nowe umowy kredytowe, nie tylko z rodowitymi Hiszpanami, którzy stają się coraz bardziej aktywni, jeśli chodzi o zakup apartamentów, domów i mieszkań, ale również wśród zagranicznych nabywców. Są i tacy, którzy decydują się osiedlić w Hiszpanii na stałe, np. na emeryturze. Wystarczy wówczas zapisać się na kurs hiszpańskiego w Hiszpanii, sprzedać nieruchomość w swojej ojczyźnie, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na zakup mieszkania czy innej nieruchomości w pożądanym miejscu w Hiszpanii. Rośnie popyt na mieszkania wakacyjne. Może to być świetny sposób na biznes, o ile zakupione apartamenty będą w dobrej lokalizacji i zapewnią pożądany komfort turystom, skłonnym do ich wynajmowania w najbliższej przyszłości. Jako że sezon w Hiszpanii trwa znacznie dłużej niż w Polsce, przez większą część roku posiadana nieruchomość może być wynajmowana i przynosić stabilne zyski swoim właścicielom. Dzięki temu będzie można spłacić ewentualnie zaciągnięty na jej zakup kredyt, albo zapewnić stałe źródło dochodu.

Wzmożone zainteresowanie kupujących nieruchomościami w Hiszpanii powoduje, że rośnie zainteresowanie deweloperów oraz prywatnych inwestorów uzyskaniem zezwolenia na nowe inwestycje budowlane. W 2016 roku było ich o 30 proc. więcej rok do roku.

Wysłane 2017-03-10 11:01:29 przez M-S-M
HiszpanskiwAndaluzji.pljęzyk hiszpańskiHiszpaniakurs hiszpańskiego w HiszpaniiApartamenty w Hiszpaniiwp
Artykuły powiązane z powyższym
Wyposażenie biura dla start-upu
Wysłano 2018-03-26 12:42:57
Zakładając start-up, warto pamiętać, że dobrze urządzona przestrzeń sprzyja kreatywności, która jest w tej branży najważniejsza. Dobrze urządzone biuro pozytywnie wpływa także na motywację pracowników oraz ich wzajemną integrację. Nie można zapominać, że przestrzeń powinna być także wygodna oraz spełniać warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.
Ekologiczne reklamówki z nadrukiem - zalety?
Wysłano 2018-02-23 11:26:22
Ekologia jest nie tylko modna i na czasie, ale powinna być i coraz częściej jest standardem. Zwłaszcza jeśli chodzi o pakowanie zakupów. Niedawna ustawa sprawiła, że dla wielu osób robiących zakupy zwyczajnie nie opłaca się kupowanie standardowych plastikowych reklamówek. Ich cena wzrosła niebotycznie, bez żadnej gwarancji, że po przyniesieniu reklamówki do domu będzie się ona jeszcze nadawała do użytku. Dlatego dużo bardziej opłaca się zakup tej ekologicznej.  Jakie zalety mają ekologiczne reklamówki z nadrukiem?
Każdy przedsiębiorca, który chce działać zgodnie z prawem, dyrektywami unijnymi i dbać o środowisko naturalne powinien zdecydować się na to, by cyklicznie w swojej firmie organizować szkolenia z zakresu ochrony środowiska. Firma musi mieć bowiem świadomość, że tylko działania oparte na zasadach zrównoważonego rozwoju przyniosą korzyści dla otoczenia.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY