konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Jak zorganizować konferencję?

Przeczytany: 377 razy
Dodany: 2018-12-31 09:43:53
Aktualizowano: 2018-12-31 09:45:56

W tej chwili organizowanych jest mnóstwo konferencji, na które zapraszane są osoby z różnych części Polski, a nawet z różnych części Europy czy świata. Konferencja jest specjalnym rodzajem spotkania, organizowanym w celu dokładnego omówienia jakiegoś zagadnienia. Właśnie dlatego, że tematy mogą być różne, istnieją też różne rodzaje konferencji. Jednak ich organizacja przebiega zawsze podobnie. Czasem pozostawia się to profesjonalistom – firmom, które fachowo wszystko zaplanują, zadbają o catering, stosowne miejsce i wysłanie zaproszeń. Jeśli jednak ktoś nie chce tracić dodatkowych funduszy na współpracę z nimi, lecz woli zająć się wszystkim sam, często staje przed sporym wyzwaniem. Jak zorganizować konferencję?

 

 

 

 

 

Najważniejsza jest lokalizacja

Konferencja na pewno się nie uda, jeśli wybierze się niewłaściwy lokal. Niewątpliwie ciężko jest wybrać coś stosownego, spośród licznych ofert, na jakie można się w tej chwili zdecydować. Wszyscy w teorii zachwalają lokal, ale w praktyce coś może być nie tak. Na przykład sala będzie za mała, albo zbyt mało miejsc noclegowych w pobliżu sprawi, że niektórzy nie będą w stanie przybyć na spotkanie z daleka, bo po prostu nie będą mieli gdzie się zatrzymać. Organizacja konferencji musi zatem rozpocząć się od określenia ile mniej więcej osób zaprosimy i dobrania takiego miejsca, które będzie spełniało liczne warunki – po pierwsze będzie dogodnie położone, a po drugie, będzie dysponować stosowną salą i dodatkowymi ułatwieniami, jak na przykład hotelem. Jeśli i Ciebie interesuje wartościowa, sprawdzona sala konferencyjna Gdańsk jest miejscem gdzie znajduje się wyjątkowa Restauracja Nad Potokiem. To miejsce usytuowane na granicy Gdańska i Sopotu, przy nadmorskim bulwarze. Odznacza się nie tylko pięknym widokiem, ale i stosowną salą, jak też pyszną kuchnią.

 

Zadbaj o catering

Jeśli akurat uda się zorganizować konferencję w miejscu, gdzie można dobrze zjeść, to tylko pozostaje się z tego cieszyć! Jeśli jednak nie ma akurat takiej możliwości, konieczne jest zamówienie cateringu. Zwykle i tak trzeba się tym zainteresować, żeby na przykład na salę konferencyjną przyniesiony został w odpowiednim czasie stosowny poczęstunek.

Zaplanuj panele dyskusyjne

Na każdej konferencji najważniejszy jest temat. Dlatego też warto dokładnie rozplanować tematy, które będą poruszane w trakcie spotkania – podzielić wszystko na godziny, sprawdzić kto najlepiej się zna na danym zagadnieniu, kto może dojechać i tak dalej. Konferencja musi być spójna, inaczej pozostanie tylko chaotycznym spotkaniem, z którego nic nie wyniknie. Po opracowaniu motywu przewodniego i paneli dyskusyjnych, wyłoni się główna lista osób, jakie należy zgromadzić. To stosowny moment, by wysłać zaproszenia.

Wprowadź ostateczne zmiany

Czasem jakaś data komuś nie pasuje, ktoś inny wolałby następny miesiąc, inny dzień, albo chociażby zjawienie się o innej porze. Zdarza się więc, że trzeba będzie wnieść jakieś poprawki do całego planu spotkania. Nie należy się zrażać, lecz dokładnie wszystko dopracować w najmniejszym szczególe.

Wysłane 2018-12-31 09:43:53 przez gegol
Gdańsksale konferencyjnekonferencje
Artykuły powiązane z powyższym
Lekarze chcący rozwijać się zawodowo, wybierają obecnie spośród różnych możliwości. Jak wynika z raportu Możliwości i bariery rozwoju zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, opracowanego klika lat temu przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacje Naczelnej Izby Lekarskiej, coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych lekarzy, cieszyły się - obok kształcenia w zakresie specjalizacji - formy doskonalenia pozwalające na zdobywanie certyfikatów, w tym warsztaty i konferencje, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W bieżących obserwacji wynika, że trend ten nie zmienia się. Jakie zatem konkretnie propozycje stanowią dla lekarzy najatrakcyjniejsze rozwiązania?
Oferta sali szkoleniowej
Wysłano 2020-03-09 12:27:28
Organizujesz spotkanie biznesowe takiego typu jak szkolenie, konferencje, warsztaty? Potrzebujesz oferty na wynajem sali szkoleniowej?
Spotkania biznesowe, konferencje branżowe czy tematyczne targi, to najlepsze miejsca do tego, by powiększać krąg biznesowych znajomości.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY