konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Jak zorganizować konferencję?

Przeczytany: 1046 razy
Dodany: 2013-11-27 12:15:29
Aktualizowano: 2013-11-27 12:25:31


Organizacja konferencji to niezwykle trudne przedsięwzięcie, wymagające zaangażowania wielu osób. Niedopilnowanie nawet niewielkiego drobiazgu może uniemożliwić osiągnięcie sukcesu. Jak należy przygotować się do tego wyzwania? O czym trzeba pamiętać, by uniknąć wpadki podczas organizacji konferencji?

Koncepcja konferencji

Każde takie wydarzenie musi być należycie przemyślane. Począwszy od wyboru tematu przewodniego, po określenie profilu i liczby uczestników. Koniecznie należy też ustalić całościowy budżet, w którym zostanie wyszczególniony każdy detal. Warto zadbać również o to, by każdy uczestnik konferencji otrzymał odpowiednio wcześnie jej program, w którym zostaną zawarte m. in. godziny poszczególnych spotkań, planowane przerwy, posiłki oraz przewidziane atrakcje. Sposób, w jaki zostaną zawarte powyższe informacje może skutecznie zachęcić do przybycia.

Wybór lokalizacji

Wybierając lokalizację trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę dogodną możliwość dojazdu dla wszystkich uczestników. Ponadto, sprawdźmy dokładnie, czy lokal, na który się zdecydowaliśmy, jest właściwie wyposażony: czy sale zmieszczą wszystkich uczestników, zawierają projektory, rzutniki, nagłośnienie itd. Pamiętajmy, że im wyższa ranga wydarzenia, tym miejsce, które wybieramy musimy być bardziej prestiżowe.

Catering

Niezależnie od tego, jak długo będzie trwała dana konferencja, czy będzie to tylko jeden dzień, weekend bądź tydzień, należy zapewnić kompleksowe wyżywienie dla zaproszonych gości. W zależności od wyboru lokalizacji, można skorzystać z propozycji restauracji w wynajmowanym hotelu lub rozważyć ofertę profesjonalnej firmy cateringowej, która zajmie się organizacją poczęstunku, uwzględniając przy tym każdą sugestię organizatora. Nie ma z tym najmniejszego problemu, jeśli miejscem konferencji jest tak duże miasto jak Warszawa. Catering w Warszawie jest oferowany przez liczne firmy, przy czym warto brać pod uwagę jedynie najlepsze z nich, takie jak Twister, gdyż tylko wtedy będzie można liczyć na prawdziwie fachową obsługę.

Zapewnienie właściwej atmosfery

Nawet najlepiej zorganizowana konferencja okaże się porażką, jeśli nie zostanie zapewniona odpowiednia atmosfera. Na klimat, który będzie panował wśród uczestników, największy wpływ ma zespół ludzi zajmujących się organizacją imprezy oraz to, w jaki sposób będą podchodzić do każdego z uczestników.

Po zakończonej konferencji warto zebrać opinie wśród jej uczestników, jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy planujemy organizować w przyszłości podobne imprezy. Wskazówki od gości z pewnością pozwolą uniknąć niektórych błędów, dzięki czemu każda kolejna konferencja będzie jeszcze lepsza.

Wysłane 2013-11-27 12:15:29 przez M-S-M
Akonferencjaorganizacja konferencji
Artykuły powiązane z powyższym
Projektor i jest jak w kinie
Wysłano 2020-10-08 10:59:46
Coraz częściej szukamy nowych wymiarów szeroko pojmowanej rozrywki. Telewizory, radia, komputery, konsole do gier, czy też projektory - warto korzystać z różnorodnych możliwości, które przynosi nam nowoczesna technika.
Co należy wiedzieć o wydziedziczeniu?
Wysłano 2020-10-07 10:41:45
Wszyscy muszą pamiętać o tym, że wydziedziczenie jest możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach. W przepisach znaleźć można trzy przyczyny takiego zjawiska.
Wirtualne biuro to oferta cały czas nowatorska na polskim rynku. Nie każdy przedsiębiorca spotkał się z pojęciem wirtualnego biura czy wirtualnej siedziby. Można powiedzieć, że wirtualne biuro to właśnie adres na siedzibę firmy, spółki, działalności gospodarczej a nawet mniej popularnych podmiotów jak stowarzyszenia czy fundacje.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY