konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Jak zorganizować udaną konferencję?

Przeczytany: 796 razy
Dodany: 2017-01-05 13:19:07
Aktualizowano: 2017-01-05 13:20:16

Konferencja jest ogromnym wyzwaniem organizatorskim. Wszystko zależy od skali wydarzenia, od czasu trwania oraz liczby osób biorących udział. To wymaga zaangażowania grupy, która postara się o idealne przygotowanie konferencji. Jeżeli chodzi o naprawdę duże spotkanie, często konieczne jest planowanie na wiele miesięcy przed. Często mimo posiadanych środków oraz zaangażowanie odpowiednich osób, konferencja nie udaje się tak jak tego oczekiwano. Składa się na to wiele czynników, warto jednak przemyśleć co zrobić, by zaradzić takiej sytuacji.

Dobry plan to podstawa!

Aby konferencja okazała się sukcesem, konieczne jest dokładne zaplanowanie każdego szczegółu. Pozwoli to na uniknięcie dodatkowych kosztów oraz nieprzewidzianych zdarzeń.
Na samym początku należy określić temat spotkania, który będzie odpowiadał na potrzeby rynku oraz interesował uczestników, wówczas nie tylko będzie to dla nich pożyteczne, ale i ciekawe. Równie ważną kwestią jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym odbędzie się spotkanie. W każdym przypadku, sala powinna być jak najlepiej wyposażona. Nowoczesny sprzęt to podstawa udanego spotkania, bo kto chciałby brać udział w konferencji, na której pojawiają się problemy z wyświetleniem prezentacji, albo gdyby uczestnicy nie mieli zapewnionej wygody? Samo miejsce może nawiązywać do tematu spotkania, przykładowo - trudno poruszać kwestie rozwijających się technologii, znajdując się w miejscu, które nie ma nic wspólnego z nowoczesnością.


Istotną sprawą, jest grupa docelowa. To, do kogo chcemy trafić treścią konferencji warunkuje właściwie całą organizację. Chyba najprościej jest określić liczbę osób. Szacunkowo określamy ilu osobom wyślemy zaproszenie i jaki procent z niego skorzysta. Na tej podstawie szukamy miejsca, które zapewni odpowiednią ilość miejsca, tak by warunki były jak najlepsze. Od grupy zaproszonych osób zależy również poziom usług. Trzeba dobrze zastanowić się na czym szczególnie może zależeć na przykład informatykom lub dekoratorom wnętrz.

Scenariusz krok po kroku to sposób na uniknięcie katastrofy

Warto przygotować dokładny scenariusz spotkania, który będzie określał kolejne etapy. Duża ilość szczegółów ułatwi nie tylko planowanie, ale również samą realizację konferencji, pozwoli na szybkie wyeliminowanie błędów już na samym początku.
Taki plan to dobry sposób na określenie funduszu w bardzo przybliżony sposób. Na tym etapie można również zastanowić się, na których elementach możemy zaoszczędzić, a do których powinniśmy włożyć nieco większy nakład. Dobrze jest część środków przeznaczyć na nieprzewidziane sytuacje, które mają miejsce bardzo często, a ich szybkie rozwiązanie nie tylko zapobiegnie katastrofie, ale także pokaże jak dobrze zorganizowane jest wydarzenie.

Kolejnym punktem, nad którym organizatorzy muszą się zastanowić jest lokalizacja. Na takie spotkania uczestnicy przybywają samochodami lub komunikacją miejską, nierzadko też samolotem, dlatego warto wypracować odpowiedni kompromis, by każda z tych grup miała możliwość jak najłatwiejszego dotarcia na miejsce.
Ostatnią, lecz równie ważną opcją jest wynajęcie noclegu. Najlepiej sprawdzają się apartamenty, które zwykle mają świetną lokalizację, oferują świetne warunki mieszkaniowe. Dostępne są specjalne oferty biznesowe. Odwiedzając stolicę Dolnego śląska polecamy wygodne apartamenty we Wrocławiu. To doskonałe rozwiązanie by spokojnie wypocząć po trudnej konferencji lub w jej trakcie.

Wysłane 2017-01-05 13:19:07 przez M-S-M
organizowanie konferencjiwpapartamentywroclawskie24.plkonferencjeapartamenty we Wrocławiumiejsce na konferencje
Artykuły powiązane z powyższym
Szkolenia czy konferencje firmowe powinny być przeprowadzane w komfortowej atmosferze. Dogodny dojazd, bezpłatny parking to tylko niektóre z ułatwień, jakie powinny oferować hotele w Opolu, w których warto zorganizować firmowe szkolenie. Równie ważne są warunki, w których będzie przeprowadzane spotkanie. Co warto uwzględnić?
Jaki hotel na konferencje wybrać?
Wysłano 2019-04-10 09:29:14
Wybór miejsca na zorganizowanie konferencji, czy eventu firmowego jest nie lada wyzwaniem. Przestrzeń powinna posiadać odpowiednie wyposażenie i warunki techniczne, które umożliwią skuteczne przeprowadzenie eventu czy szkolenia. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze miejsca?
Organizacja idealnej konferencji to nie lada wyzwanie. Wymaga niejednokrotnie zaangażowania wielu sił, jak i środków oraz koordynacji pracy często dużego zespołu. Oczywiście wszystko zależy od skali wydarzenia, jego charakteru czy mnogości atrakcji. Organizacja dużych konferencji wymaga nie dni, ale tygodni, a nawet miesięcy przygotowań.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY