konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Jak zorganizować udaną konferencję firmową

Przeczytany: 430 razy
Dodany: 2021-07-19 09:58:03
Aktualizowano: 2022-07-11 09:41:48

Każdy, kto przynajmniej raz w życiu miał okazję zorganizowania konferencji firmowej, zdaje sobie prawdopodobnie świetnie sprawę z tego, że sytuacja ta niekiedy stanowić może prawdziwe wyzwanie. Przygotowanie tego rodzaju eventu wiąże się z wieloma kwestiami organizacyjnymi, które w efekcie okazują się elementami niezbędnymi, bez której dana konferencja nie miałaby takiej samej jakości. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę, gdy przyjdzie nam zająć się organizacją takiego wydarzenia? Jakie działania należy podjąć, aby całość była dopięta na ostatni guzik? Sprawdźmy trzy fundamentalne w tym zakresie aspekty.

Po pierwsze, odpowiednio wybrane miejsce wydarzenia

W pierwszej kolejności trzeba definitywnie zwrócić uwagę na sprawę absolutnie kluczową. O czym mowa? Otóż, chodzi tutaj przede wszystkim o miejsce, w którym odbędzie się organizowana przez nas konferencja firmowa. Powinniśmy wybierać głównie duże przestrzenie z klimatyzowanymi pomieszczeniami, w których może zgromadzić się wiele osób i w których niezależnie od temperatury powietrza wszyscy uczestnicy spotkania będą mogli czuć się swobodnie oraz komfortowo. Nie bez znaczenia są tutaj również efekty wizualne, które reprezentują określone miejsce. Pamiętajmy, że pracownicy wielu przedsiębiorstw prawdziwie doceniają, kiedy wyjazd na konferencje wiąże się z przebywaniem w pomieszczeniach o charakterze nowoczesnym i luksusowym. To bez wątpienia wpłynie na ich ogólne wrażenie po całym wydarzeniu.

 

 

 

Po drugie, wystarczająco częste przerwy pomiędzy wystąpieniami

W drugiej kolejności należy mocno zaznaczyć, jak ogromnie ważne podczas różnych konferencji są wystarczająco częste przerwy pomiędzy wystąpieniami uczestników bądź zaproszonych gości spoza danej firmy. Człowiek może skupić się na efektywnym wysłuchaniu przemówienia tylko określony czas. Przerwy na takim wydarzeniu powinny zatem być organizowane przynajmniej co półtorej godziny. To świetny czas do wymienienia poglądów z innymi uczestnikami, napicia się kawy czy skorzystania z toalety, a także rozprostowania kości.

Po trzecie, catering na zadowalającym poziomie

Trzeci zasadniczy aspekt, jeśli chodzi o tak ważne zadanie, jakim jest organizacja konferencji firmowej, stanowi zapewnienie uczestnikom spotkania pożywienia. Najlepsze rozwiązanie to wynajęcie konkretnego cateringu. Powinien on jednak mieć pewne cechy, a mianowicie powinien być nie tylko smaczny, ale przede wszystkim zdrowy i lekki. To dlatego, że konferencje tego typu zwykle trwają cały dzień, a nawet weekend, dlatego warto zadbać o samopoczucie osób uczestniczących i nie fundować im ciężkostrawnych potraw.

Jak zatem widać, w trzech podstawowych krokach można przedstawić pewne najważniejsze ramy organizacji konferencji firmowej. Są to niezaprzeczalne fundamenty dobrze przemyślanego wydarzenia. Biorąc więc pod uwagę zarówno odpowiednio wybrane miejsce konferencji, jak również realizowane w prawidłowych odstępach czasowych przerwy pomiędzy wystąpieniami oraz smaczny, zdrowy catering, z pewnością osiągniemy planowany przez nas cel.

 

 

 

Wysłane 2021-07-19 09:58:03 przez gegol
wyjazdy firmowebiznesfirmaorganizacjakonferencja
Artykuły powiązane z powyższym
Budowa stoiska handlowego to istotny etap każdego eventu czy targów.
Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy. To także doskonałe narzędzie wspomagające rozwój i osiąganie celów zespołowych. Warto je wykorzystać.
Aktualnie działy HR stają przed nowymi wyzwaniami i muszą mierzyć się z nieznanymi dotąd doświadczeniami, dlatego cechuje je niezmienny dynamizm oraz ciągłe pogłębianie posiadanej wiedzy na temat człowieka.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY