konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Przeczytany: 1072 razy
Dodany: 2014-02-14 12:11:52
Aktualizowano: 2014-02-14 12:36:32

Przed udzieleniem kredytu, zarówno gotówkowego jak i hipotecznego czy samochodowego, banki badają zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Im lepiej wypadnie klient w tej analizie, tym więcej i na lepszych warunkach będzie w stanie pożyczyć. Co zatem zrobić, aby polepszyć nieco swoją historię kredytową?

Najistotniejszym czynnikiem wpływającą na zdolność kredytową klienta jest oczywiście wysokość jego dochodów oraz wydatków. W końcu im więcej potencjalny kredytobiorca zarabia, oraz im mniej wydaje, tym więcej będzie mógł przeznaczać na comiesięczną ratę. Po pierwsze zatem, postaraj się na kilka miesięcy przed ubieganiem się o kredyt nieco „podkręcić” swoją sytuację materialną - np. biorąc dodatkową pracę, a także (o ile to oczywiście możliwe) załatwić sobie z pracodawcą stabilniejszą formę zatrudnienia (umowa o pracę, najlepiej na czas nieokreślony). Po drugie z kolei, oblicz o ile powinieneś obniżyć swoje miesięczne zobowiązania i wydatki. Możesz je uszczuplić np. rezygnując z kart kredytowych, konsolidując kilka innych kredytów w jeden, albo po prostu ograniczając swoje wydatki choćby przez kilka miesięcy (aby bank widział poprawę analizując Twoją sytuację).

Innym sposobem na zwiększenie zdolności kredytowej jest wybranie dłuższego okresu spłaty kredytu. W takim przypadku bowiem, rata kredytu będzie niższa, a tym samym będzie stanowiła mniejsze obciążenie dla domowego budżetu kredytobiorcy. Z drugiej strony należy mieć na uwadze, że pociągnie to za sobą wzrost kwoty odsetek, które w sumie odda się bankowi przez cały okres spłaty. Trzeba też pamiętać, że okresu kredytowania nie można wydłużać w nieskończoność – np. w przypadku kredytów gotówkowych banki zwykle pożyczają środki na 8-10 lat, a w ramach kredytów hipotecznych na 30-35 lat.

Nie bez znaczenia będzie także decyzja dotycząca systemu spłaty rat. Do wyboru są raty równe i malejące. Przy tych drugich rata na początku jest wysoka, ale z każdym kolejnym miesiącem powinna spadać. Właśnie z powodu tego wysokiego obciążenia finansów kredytobiorcy w początkowej fazie spłaty, raty malejące negatywnie wpływają na zdolność kredytową. Ma to jednak szczególne znaczenie głównie przy kredytach hipotecznych - przy krótkich kredytach gotówkowych różnica jest dużo mniej znacząca.

Zdolność kredytową można także podreperować „zapraszając” do kredytu dodatkowego kredytobiorcę. Jego dochody pomogą uzyskać lepszy wynik w analizach banku.

 

Wysłane 2014-02-14 12:11:52 przez M-S-M
zdolność kredytowajak oszczędzaćjak inwestowaćOFEZUSkredytyA
Artykuły powiązane z powyższym
Projektor i jest jak w kinie
Wysłano 2020-10-08 10:59:46
Coraz częściej szukamy nowych wymiarów szeroko pojmowanej rozrywki. Telewizory, radia, komputery, konsole do gier, czy też projektory - warto korzystać z różnorodnych możliwości, które przynosi nam nowoczesna technika.
Co należy wiedzieć o wydziedziczeniu?
Wysłano 2020-10-07 10:41:45
Wszyscy muszą pamiętać o tym, że wydziedziczenie jest możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach. W przepisach znaleźć można trzy przyczyny takiego zjawiska.
Wirtualne biuro to oferta cały czas nowatorska na polskim rynku. Nie każdy przedsiębiorca spotkał się z pojęciem wirtualnego biura czy wirtualnej siedziby. Można powiedzieć, że wirtualne biuro to właśnie adres na siedzibę firmy, spółki, działalności gospodarczej a nawet mniej popularnych podmiotów jak stowarzyszenia czy fundacje.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY