konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Konferencja - Cudzoziemcy w Warszawie 1945-1989

Przeczytany: 948 razy
Dodany: 2012-04-19 09:15:09

Losy Północnokoreańczyków, Arabów, Izraelczyków, Romów, Ukraińców oraz przedstawicieli innych nacji i grup etnicznych w Warszawie w okresie Polski Ludowej będą tematem konferencji "Cudzoziemcy w Warszawie 1945-1989", która odbędzie się w czwartek i piątek w stolicy. 

Celem konferencji jest przybliżenie mało znanych faktów dotyczących obecności przedstawicieli różnych narodów i grup etnicznych w Warszawie w latach 1945-1989.

"Warszawa czasów realnego socjalizmu nie kojarzy się raczej z wielokulturowością i narodowościową egzotyką. Tymczasem, mimo wszystkich ograniczeń ideologicznych, materialnych i cywilizacyjnych, stolica Polski Ludowej potrafiła przyciągać niezwykle barwny i różnorodny konglomerat obywateli obcych państw" - informują organizatorzy.

Konferencja została podzielona na sześć paneli tematycznych: "Młodzież i studenci", "Robotnicy, dyplomaci i terroryści", "Case studies", "Uchodźcy, mniejszości, przyjezdni", "+Swój-obcy+. Wizerunek cudzoziemca w Polsce ludowej i "+Warszawiacy nie z tej ziemi+". Prelegenci opowiedzą m.in. o zagranicznych studentach stołecznych uczelni w okresie stalinowskim, Arabach przebywających w Warszawie po tzw. odwilży październikowej w 1956 r., dzieciach i młodzieży z Korei Północnej, a także radzieckich robotnikach, którzy pracowali przy budowie Pałacu Kultury i Nauki. Przedstawione referaty będą dotyczyły też losów ludności romskiej i żydowskiej zamieszkujących stolicę.

Podczas konferencji poruszona zostanie również problematyka inwigilacji zachodnich dyplomatów przez SB, m.in. pracowników stołecznej Ambasady Izraela, a także działalność międzynarodowych terrorystów w Warszawie w latach 70. i 80. oraz sprawa ucieczek z NRD przez terytorium Polski w 1989 r.

Uczestnicy konferencji dyskutować będą także nad zagadnieniem stereotypowego postrzegania cudzoziemców przez warszawiaków, na co wpływ miała propaganda komunistyczna, wizerunkiem Indian północnoamerykańskich w PRL-owskiej prasie oraz obrazu Niemców i Rosjan w polskiej twórczości filmowej.

Jeden z paneli będzie poświęcony pobytowi w mieście stołecznym m.in. niemieckiego poety i dramaturga Thomasa Harlana, syna nazistowskiego reżysera Veita Harlana, oraz japońskiemu działaczowi opozycji demokratycznej w PRL, m.in. Solidarności, Yoshiho Umedy.

W ramach konferencji zaplanowano także panel wspomnieniowy "Przyjechali, zostali", podczas którego pobyt w komunistycznej Polsce wspominać będą przedstawiciele zachodniego świata kultury, polityki i mediów: dziennikarz Bernard Margueritte, fotograf Chris Niedenthal, muzyk Milo Kurtis, współpracowniczka Solidarności Annalia Guglielmi oraz włoska dziennikarka Tessa Capponi-Borawska.

Organizatorem konferencji jest Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie.

Patronat medialny nad konferencją sprawuje Polska Agencja Prasowa.

PAP - Nauka w Polsce

wmk/ hes/ krf/bsz

 

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

 

Wysłane 2012-04-19 09:15:09 przez M-S-M
konferencja naukowakonferencja bezpłatnakonferencja
Artykuły powiązane z powyższym
Każdy, kto przynajmniej raz w życiu miał okazję zorganizowania konferencji firmowej, zdaje sobie prawdopodobnie świetnie sprawę z tego, że sytuacja ta niekiedy stanowić może prawdziwe wyzwanie.
Organizacja eventu to szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę. Wynajem namiotów jest często pomijany. To błąd, który może się zemścić.
Powodzenie konferencji w dużej mierze zależy od wyboru miejsca, gdzie ona się będzie odbywać. Dobra lokalizacja ma znaczenie tak dla organizatora, jak i dla uczestników konferencji. Warto też pamiętać o tym, czy dojazd do centrum konferencyjnego jest dogodny dla uczestników, którzy korzystają z różnych środków transportu.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY