konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Konferencje online sposobem na koronawirusa

Przeczytany: 362 razy
Dodany: 2020-12-16 12:45:47
Aktualizowano: 2020-12-16 12:47:44

Branża konferencyjna z pewnością nie może zaliczyć 2020 roku do udanych. Strach przed koronawirusem zmusił organizatorów niejednej konferencji do przełożenia wydarzenia, o ile było to możliwe. Wiele mniejszych wydarzeń w tym roku zwyczajnie się nie odbyło. Mimo iż w 2021 rok wchodzimy z nadzieją w postaci szczepionki to wciąż jeszcze nie możemy być pewni tego co przyniesie nam nowy rok. Jak w nadchodzącym roku planować wydarzenia? Czy w ogóle to robić? Odpowiedzią na te pytania może być live streaming.

 

 

Organizacja konferencji a koronawirus

Organizatorzy konferencji branżowych muszą zmagać się z bardzo trudną dla nich rzeczywistością. Z jednej strony mamy bowiem realną szansę na to by w 2021 roku branża konferencyjna ruszyła się z marazmu, mając na uwadze fakt, że pierwsze szczepienia przecie COVID-19 mają być dostępne już od stycznia. Z drugiej strony jednak model pracy zdalnej i ograniczenia kontaktów między ludzkich tak mocno zadomowił się już w naszej świadomości, że wielu z potencjalnych uczestników konferencji wciąż jeszcze wzbraniać się będzie przed udziałem w tego typu wydarzeniach. Kontakty biznesowe z pracownikami, kierownictwem, z klientami i kontrahentami przeniosły się w dużej mierze do sieci, przybierając formę wideokonferencji. Zamiast spotkań na żywo wybieramy live streaming. Czy tą drogą podążać ma branża konferencyjna? Jak ugryźć organizację konferencji online? Jak sprawić by była atrakcyjna dla potencjalnych odbiorców?

Live streaming konferencji w Polsce

Live streaming konferencji w naszym kraju dawno już postawił pierwsze kroki. Niemniej wciąż jest traktowany raczej jako ciekawy dodatek do wydarzenia na żywo niż alternatywa biznesowa. Nie brakuje jednak wydarzeń, które już zapowiedziały organizację konferencji w 2021 roku w formie transmisji online np. I love marketing & business czy Legal Marketing Day. Obecnie dostępne na rynku oprogramowanie umożliwia organizacje odpłatnych konferencji online i tworzenie wielu bardzo różnorodnych pakietów dostępu dla uczestników, co może zainteresować tych, którzy nie do końca przekonani są do tej formy wydarzenia.

 

 

 

Jak ugryźć konferencję online?

Wydawać by się mogło, że organizacja konferencji online to wydarzenie o wiele mniej angażujące niż organizacja konferencji na żywo. Wyzwań, którym trzeba stawić czoła jest jednak sporo. Na co warto się przygotować? Jakie kwestie warto przemyśleć?

  1. Nakładające się prelekcje – wiele popularnych konferencji realizowanych jest z udziałem bardzo szerokiej palety prelegentów. Im więcej prelegentów, tym więcej prelekcji, a konferencja nie może przecież trwać tydzień. By zmieścić się w 2 dniach panele często nakłada się na siebie, dając użytkownikom wybór. Organizując konferencję online trzeba o tym pamiętać i zawczasu przemyśleć to na jakich zasadach zorganizowany ma być dostęp. Jak użytkownicy mają wybierać prelekcję, jak można rozwiązać to systemowo. Przygotowanie tej kwestii jest szczególnie ważne, gdy organizowana przez nas konferencja ma być odpłatna.
  2. Różne pakiety dostępu – przygotowując wiele różnych pakietów subskrypcji można w stosunkowo prosty sposób zwiększać zyski z dostępu do sygnału wideo. Nie każdy uczestnik będzie chciał lub mógł uczestniczyć w całym wydarzeniu. Warto przygotować pakietu umożliwiające dostęp do pojedynczego panelu, całego dnia prelekcji lub całego wydarzenia.
  3. Obsługa płatności – konferencje realizowane w formie transmisji online mają to do siebie, że żady z nas może być ich uczestnikiem, nieważne gdzie aktualnie się znajduje. Nie każdy uczestnik będzie mieć rachunek prowadzony w polskiej walucie. Warto zaopatrzyć się w system obsługujący płatności w co najmniej kilkudziesięciu najbardziej popularnych walutach.
  4. Help desk – wiara w to, że wszystko pójdzie dobrze bywa złudna. Choćbyśmy się nie wiem jak starali, to wszędzie gdzie aktywność podejmuje tzw. czynnik ludzki zdarzają się problemy. Dziś od organizatorów wydarzeń online w formule Pay per view wymaga się by obsługa reklamacji, zapytań od uczestników oraz zwrotów musi być realizowana w trybie natychmiastowym. Obsługa posprzedażowa bardzo mocno wpływa na ocenę jakości wydarzenia.

Źródło: https://streamonline.pl/

Wysłane 2020-12-16 12:45:47 przez M-S-M
wydarzeniakonferencje onlinekonferencjeonline
Artykuły powiązane z powyższym
Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa wymaga od nas wiele uwagi, wiedzy i trudu. Z tego względu jeżeli jesteśmy w stanie zautomatyzować jakąś czynność lub uczynić ją prostszą, warto z tej opcji skorzystać. Taka możliwość pojawia się także w sytuacji, gdy wystawienie faktury jest naszą codziennością. Jak może nam w tym pomóc program do faktur?
Integracja online dla firm
Wysłano 2021-04-28 08:54:59
Kto nie lubi świeżej, przepysznej kawy prosto z ekspresu? Miłośnicy i koneserzy tego napoju doskonale wiedzą, jak duże znaczenie ma wybór dobrej jakości ekspresu.
Okres pandemiczny znacząco wpłynął na rynek szkoleń online. Od teraz każdy może nabyć dodatkową wiedzę w wybranym temacie bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to rozwiązanie wygodne dla każdego, gdyż w dobie ciągłego pośpiechu, możliwość nauki online może być na wagę złota. Czy szkolenia online staną się przyszłością edukacji w Polsce?
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY