konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Koniec kryzysu – czas na przyspieszenie

Przeczytany: 1408 razy
Dodany: 2010-02-22 09:59:14
Aktualizowano: 2010-02-22 10:00:49

W czerwcu, pod roboczym hasłem „Koniec kryzysu – czas na przyspieszenie” odbędzie się II Kongres Pracodawców – poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej Prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich, Andrzej Malinowski.

Dla Konfederacji Pracodawców Polskich, która od lutego objęła półroczne przewodnictwo w Kongresie Przedsiębiorczości, będzie to jedno z największych wyzwań najbliższych miesięcy. – Podczas Kongresu Pracodawców zostaną poruszone najważniejsze sprawy dotyczące przyszłości naszego kraju – m.in. reforma finansów publicznych, innowacyjność przedsiębiorstw, rozwój infrastruktury, edukacja nastawiona na kształcenie najbardziej przydatnych przedsiębiorcom pracowników czy też promocja Polski w świecie – powiedział Prezydent KPP Andrzej Malinowski. Według przewidywań, w II Kongresie Pracodawców weźmie udział ok. 3500 przedsiębiorców. Już działa adres mejlowy (kongres@kongresprzedsiebiorczosci.com.pl). Tam przedsiębiorcy mogą przesyłać swoje uwagi, analizy i pomysły, które mogą przy przydatne w czasie obrad.


Osiągnięcia Kongresu Przedsiębiorczości w ostatnim półroczu


Podczas konferencji Kongres Przedsiębiorczości podsumował ostatnie półrocze, które upłynęło pod przewodnictwem Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

By wzmocnić konkurencyjność naszej gospodarki, Kongres Przedsiębiorczości skoncentrował się na poprawie obowiązujących aktów prawnych oraz ocenie planowanych zmian legislacyjnych. Zaapelował do Senatu o odrzucenie przyjętej przez Sejm zmiany do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych polegającej na przeniesieniu obowiązku składania deklaracji podatkowych pracowników na pracodawców. Kongres ocenił negatywnie przyjętą przez Sejm zmianę podkreślając, iż przyczyni się do wzrostu obowiązków biurokratycznych, utrudni wielu płatnikom i podatnikom prawidłowe obliczenie podatku, pogorszy warunki prowadzenia działalności gospodarczej i utrudnieni prowadzenie księgowości. Kongres apelował też o wprowadzenie rynkowych zasad wynagradzania kadry menadżerskiej w spółkach Skarbu Państwa w celu zlikwidowania powstałych na tym gruncie patologii.

Kongres interweniował również w związku z proponowanymi przez rząd zmianami w ustawie o podatku VAT od samochodów osobowych wykorzystywanych w działalności gospodarczej, a także ostrzegał przed możliwymi fatalnymi skutkami wprowadzenia regulacji dotyczącej dochodzenia roszczeń w postępowaniu grupowym w polskim systemie prawnym.

Innym niezwykle istotnym wyzwaniem jest deregulacja polskiej gospodarki, czyli ograniczenie barier administracyjnych dla przedsiębiorców oraz obywateli. Projekt ustawy deregulacyjnej składa się z kilkudziesięciu nowelizacji różnych przepisów prawa dotyczących między innymi depenalizacji, prawa koncernowego, swobody działalności gospodarczej, zmian w ustawach o VAT, CIT i PIT oraz obniżenia opłat sądowych dla przedsiębiorców. Kongres Przedsiębiorczości pozytywnie ocenia rządowy projekt. Zdaniem Kongresu uchwalenie zaproponowanych w nim zmian będzie kolejnym, bardzo ważnym krokiem w kierunku liberalizacji prawa gospodarczego. Łukasz Adamczyk z Polskiej Rady Biznesu przedstawił stanowisko Kongresu na temat rządowego dokumentu dotyczącego konsolidacji finansów publicznych. – Jesteśmy zadowoleni z rządowej inicjatywy, lecz uważamy, że są to dopiero ramy do skonkretyzowania rozwiązań, które pozwolą na konsolidację finansów publicznych i reformę systemu emerytalnego – powiedział Adamczyk.Obecna na konferencji Henryka Bochniarz podkreślała, że bardzo ważna jest, zawarta w dokumencie, depenalizacja, czyli ograniczenie kar dla przedsiębiorców, np. za niepłacenie składek ZUS. - Warto też zwrócić uwagę na ograniczanie kosztów działania zwłaszcza małych firm poprzez choćby zmniejszenie wysokości obowiązkowej wpłaty od wpisów do Kodeksu Spółek Handlowych, a także skupienie się na prawie koncernowym i rozszerzenie zasady zastąpienia zaświadczeń oświadczeniami, co powinno wreszcie zmienić filozofię relacji między urzędnikiem a przedsiębiorcą – powiedziała Henryka Bochniarz.


Konfederacja Pracodawców Polskich jest największą i najstarszą organizacją pracodawców w Polsce. Powstała w listopadzie 1989 roku. Reprezentuje ponad 7000 firm, zatrudniających przeszło 2,5 mln pracowników. 85 proc. z nich to firmy prywatne, a 15 proc. należy do Skarbu Państwa. Konfederacja jest uznanym partnerem społecznym w Polsce i w Europie, reprezentuje stronę pracodawców w Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno – Gospodarczych. Prezydentem KPP jest Andrzej Malinowski. Z inicjatywy KPP, powstało m.in. Centrum Monitoringu Legislacji – pierwsze w Polsce forum, pozwalające śledzić proces legislacyjny na każdym etapie oraz umożliwiające przedsiębiorcom wpływ na kształt i jakość stanowionego prawa (www.cml.kpp.org.pl). KPP powołało również Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy, w ramach którego prowadzony jest wielowymiarowy, rzetelny i systematyczny monitoring regionalnych rynków pracy w Polsce, z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań pracodawców (www.obserwatorium.kpp.org.pl).

 

Wysłane 2010-02-22 09:59:14 przez M-S-M
Konfederacja Pracodawców Polskichkryzyskonferencjakongres
Artykuły powiązane z powyższym
Każdy, kto przynajmniej raz w życiu miał okazję zorganizowania konferencji firmowej, zdaje sobie prawdopodobnie świetnie sprawę z tego, że sytuacja ta niekiedy stanowić może prawdziwe wyzwanie.
Lekarze chcący rozwijać się zawodowo, wybierają obecnie spośród różnych możliwości. Jak wynika z raportu Możliwości i bariery rozwoju zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, opracowanego klika lat temu przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacje Naczelnej Izby Lekarskiej, coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych lekarzy, cieszyły się - obok kształcenia w zakresie specjalizacji - formy doskonalenia pozwalające na zdobywanie certyfikatów, w tym warsztaty i konferencje, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W bieżących obserwacji wynika, że trend ten nie zmienia się. Jakie zatem konkretnie propozycje stanowią dla lekarzy najatrakcyjniejsze rozwiązania?
Organizacja eventu to szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę. Wynajem namiotów jest często pomijany. To błąd, który może się zemścić.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY