konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Lekarze coraz chętniej inwestują w siebie. Jakie formy doskonalenia zawodowego są dla nich najatrakcyjniejsze?

Przeczytany: 40 razy
Dodany: 2020-05-14 11:59:13
Aktualizowano: 2020-05-14 12:01:58

Lekarze chcący rozwijać się zawodowo, wybierają obecnie spośród różnych możliwości. Jak wynika z raportu Możliwości i bariery rozwoju zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, opracowanego klika lat temu przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacje Naczelnej Izby Lekarskiej, coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych lekarzy, cieszyły się - obok kształcenia w zakresie specjalizacji - formy doskonalenia pozwalające na zdobywanie certyfikatów, w tym warsztaty i konferencje, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W bieżących obserwacji wynika, że trend ten nie zmienia się. Jakie zatem konkretnie propozycje stanowią dla lekarzy najatrakcyjniejsze rozwiązania?

 

Kongresy naukowe i szkolenia warsztatowe w małych grupach

Udział w sympozjach, konferencjach naukowych i kongresach to szansa na spotkanie z ekspertami, którzy dzieląc się wiedzą i doświadczeniem prezentują podczas swoich wykładów m.in. stosowane przez nich, często innowacyjne, metody diagnozowania i leczenia pacjentów. Tego typu wydarzenia stanowią niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najnowszymi doniesieniami medycznymi. Dodatkowo, uczestnicy kongresów, np. tych prezentowanych na https://podyplomie.pl/kongresy, mają szansę wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych, podczas których każdy z uczestników zajęć warsztatowych otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. I to właśnie w zdobywanie owych certyfikatów lekarze angażują się coraz chętniej.

Certyfikowane formy kształcenia oraz udział w kongresach to propozycja spełniająca oczekiwania m.in. lekarzy wprowadzających do swojej pracy innowacje i chcących poznawać niestandardowe problemy kliniczne, także innych specjalistów. Najczęściej formuła kongresów umożliwia swobodne poruszanie się pomiędzy salami wykładowymi i taki harmonogram wykładów, dzięki którym możliwe jest wysłuchanie prelekcji z różnych bloków tematycznych. Z pewnością atutem tego typu wydarzeń jest możliwość wzięcia udziału w szeregu dyskusji, podczas których uczestnicy mogą wymienić się swoim doświadczeniem zawodowym i omówić codzienne problemy, z jakimi stykają się podczas swojej praktyki lekarskiej.

 

 

Webinaria

Kursy medyczne organizowane online oraz webinaria to coraz popularniejsze rozwiązania, będące nie tylko efektywną, ale i wysoce elastyczną formą kształcenia. Tutaj, aby wziąć udział w wydarzeniu, czy dyskusji wystarczy zalogować się do transmisji, co nie stanowi w zasadzie żadnego obciążenia czasowego dla uczestników.

Inną ciekawą propozycją są z pewnością nagrania online wykładów z wybranych kongresów medycznych. W takiej sytuacji brak możliwości uczestniczenia w wydarzeniu nie wyklucza dostępu do wiedzy prezentowanej na kongresie.

Publikacje naukowe

Indywidualne inicjatywy w zakresie rozwoju zawodowego, takie jak czytanie fachowego piśmiennictwa, cieszą się niezmiennie sporą popularnością. Nikogo to chyba nie dziwi, wszak medycyna to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin nauki. Trudno być zatem "na bieżąco" nie sięgając po czasopisma medyczne, czy najświeższe publikacje naukowe w dziedzinie medycyny.

Prenumerata wybranego czasopisma medycznego, tak krajowego, jak i zagranicznego, pozwala systematycznie śledzić wszystko, co dzieje się w zakresie światowej diagnostyki i leczenia, wprowadzanych nowych standardów i algorytmów postępowania, a także opinii ekspertów i autorytetów w dziedzinie medycyny. Stąd zapewne publikacje tego typu są wymieniane jako pierwsze źródło rzetelnej i najświeższej informacji. 

Z kolei śledzenie ukazujących się publikacji naukowych umożliwia pozyskiwanie nowej wiedzy, czy ugruntowanie i usystematyzowanie tej już posiadanej. Dodatkowo, wielu lekarzy jest zainteresowanych pozyskiwaniem wiedzy interdyscyplinarnej, np. równolegle do specjalistycznej wiedzy medycznej, zainteresowaniem cieszy się prawo medyczne. Zapewne wynika to z faktu, iż wielu lekarzy to obecnie także... przedsiębiorcy.

Wysłane 2020-05-14 11:59:13 przez gegol
kongresykonferencjemedycznewiedza
Artykuły powiązane z powyższym
Dlaczego warto korzystać ze szkoleń online?
Wysłano 2020-05-07 14:01:46
Coraz więcej osób decyduje się rozwijać swoje umiejętności poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach czy kursach. Jest to niezbędne, aby dostać awans, zmienić pracę czy też wykorzystać nabyte zdolności w inny sposób, do celów prywatnych.
Oferta sali szkoleniowej
Wysłano 2020-03-09 12:27:28
Organizujesz spotkanie biznesowe takiego typu jak szkolenie, konferencje, warsztaty? Potrzebujesz oferty na wynajem sali szkoleniowej?
Spotkania biznesowe, konferencje branżowe czy tematyczne targi, to najlepsze miejsca do tego, by powiększać krąg biznesowych znajomości.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY