konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Lekarze coraz chętniej inwestują w siebie. Jakie formy doskonalenia zawodowego są dla nich najatrakcyjniejsze?

Przeczytany: 433 razy
Dodany: 2020-05-14 11:59:13
Aktualizowano: 2020-05-14 12:01:58

Lekarze chcący rozwijać się zawodowo, wybierają obecnie spośród różnych możliwości. Jak wynika z raportu Możliwości i bariery rozwoju zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, opracowanego klika lat temu przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacje Naczelnej Izby Lekarskiej, coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych lekarzy, cieszyły się - obok kształcenia w zakresie specjalizacji - formy doskonalenia pozwalające na zdobywanie certyfikatów, w tym warsztaty i konferencje, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W bieżących obserwacji wynika, że trend ten nie zmienia się. Jakie zatem konkretnie propozycje stanowią dla lekarzy najatrakcyjniejsze rozwiązania?

 

Kongresy naukowe i szkolenia warsztatowe w małych grupach

Udział w sympozjach, konferencjach naukowych i kongresach to szansa na spotkanie z ekspertami, którzy dzieląc się wiedzą i doświadczeniem prezentują podczas swoich wykładów m.in. stosowane przez nich, często innowacyjne, metody diagnozowania i leczenia pacjentów. Tego typu wydarzenia stanowią niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najnowszymi doniesieniami medycznymi. Dodatkowo, uczestnicy kongresów, np. tych prezentowanych na https://podyplomie.pl/kongresy, mają szansę wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych, podczas których każdy z uczestników zajęć warsztatowych otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. I to właśnie w zdobywanie owych certyfikatów lekarze angażują się coraz chętniej.

Certyfikowane formy kształcenia oraz udział w kongresach to propozycja spełniająca oczekiwania m.in. lekarzy wprowadzających do swojej pracy innowacje i chcących poznawać niestandardowe problemy kliniczne, także innych specjalistów. Najczęściej formuła kongresów umożliwia swobodne poruszanie się pomiędzy salami wykładowymi i taki harmonogram wykładów, dzięki którym możliwe jest wysłuchanie prelekcji z różnych bloków tematycznych. Z pewnością atutem tego typu wydarzeń jest możliwość wzięcia udziału w szeregu dyskusji, podczas których uczestnicy mogą wymienić się swoim doświadczeniem zawodowym i omówić codzienne problemy, z jakimi stykają się podczas swojej praktyki lekarskiej.

 

 

Webinaria

Kursy medyczne organizowane online oraz webinaria to coraz popularniejsze rozwiązania, będące nie tylko efektywną, ale i wysoce elastyczną formą kształcenia. Tutaj, aby wziąć udział w wydarzeniu, czy dyskusji wystarczy zalogować się do transmisji, co nie stanowi w zasadzie żadnego obciążenia czasowego dla uczestników.

Inną ciekawą propozycją są z pewnością nagrania online wykładów z wybranych kongresów medycznych. W takiej sytuacji brak możliwości uczestniczenia w wydarzeniu nie wyklucza dostępu do wiedzy prezentowanej na kongresie.

Publikacje naukowe

Indywidualne inicjatywy w zakresie rozwoju zawodowego, takie jak czytanie fachowego piśmiennictwa, cieszą się niezmiennie sporą popularnością. Nikogo to chyba nie dziwi, wszak medycyna to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin nauki. Trudno być zatem "na bieżąco" nie sięgając po czasopisma medyczne, czy najświeższe publikacje naukowe w dziedzinie medycyny.

Prenumerata wybranego czasopisma medycznego, tak krajowego, jak i zagranicznego, pozwala systematycznie śledzić wszystko, co dzieje się w zakresie światowej diagnostyki i leczenia, wprowadzanych nowych standardów i algorytmów postępowania, a także opinii ekspertów i autorytetów w dziedzinie medycyny. Stąd zapewne publikacje tego typu są wymieniane jako pierwsze źródło rzetelnej i najświeższej informacji. 

Z kolei śledzenie ukazujących się publikacji naukowych umożliwia pozyskiwanie nowej wiedzy, czy ugruntowanie i usystematyzowanie tej już posiadanej. Dodatkowo, wielu lekarzy jest zainteresowanych pozyskiwaniem wiedzy interdyscyplinarnej, np. równolegle do specjalistycznej wiedzy medycznej, zainteresowaniem cieszy się prawo medyczne. Zapewne wynika to z faktu, iż wielu lekarzy to obecnie także... przedsiębiorcy.

Wysłane 2020-05-14 11:59:13 przez gegol
kongresykonferencjemedycznewiedza
Artykuły powiązane z powyższym
Konferencje, sympozja, szkolenia – to tylko wybrane wydarzenia, podczas których stosuje się drukowane materiały firmowe.
Wypracowanie dochodu pasywnego, a więc dochodu, który niejako generuje się sam, nie jest trudne. Wystarczy poświęcić nieco czasu na naukę inwestowania i znalezienie dziedziny, która zainteresuje nowego inwestora.
Dlaczego warto korzystać ze szkoleń online?
Wysłano 2020-05-07 14:01:46
Coraz więcej osób decyduje się rozwijać swoje umiejętności poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach czy kursach. Jest to niezbędne, aby dostać awans, zmienić pracę czy też wykorzystać nabyte zdolności w inny sposób, do celów prywatnych.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY