konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Limit w koncie zamiast kredytu firmowego

Przeczytany: 369 razy
Dodany: 2018-07-06 08:12:32
Aktualizowano: 2018-07-06 08:13:05

Wiadomo, że jeśli prowadzimy własną działalność gospodarczą, bardzo często potrzebujemy dodatkowych środków finansowych. Mogą one nam się okazać potrzebne w różnych sytuacjach. Jeśli nie zdążyliśmy jeszcze zbudować własnej poduszki finansowej, możemy skorzystać z poduszki finansowej banku.

 

Większość z nas, myśląc o pozyskaniu dodatkowej gotówki na rozwój firmy, myśli o kredycie. Tymczasem są ciekawsze i tańsze rozwiązania jak choćby limit w koncie firmowym. Taki limit możemy uzyskać niemal w każdym banku. Jego wysokość będzie w głównej mierze uzależniona od wysokości uzyskiwanych przez nas wpływów. Jest to więc produkt skierowany dla tych przedsiębiorców, którzy mają już zyski i mogą się nimi pochwalić już „na papierze”. Bank może nam wtedy przyznać limit w koncie, którego wysokość będzie wielokrotnością miesięcznych wpływów. Może to być kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do dodatkowej gotówki dostępnej w ramach limitu w koncie, będziemy mieli dostęp niemal przez cały czas. Będzie ona dla nas dostępna o każdej porze dnia i nocy. Ponadto jest to limit odnawialny, więc jeśli spełnimy określone wymagania stawiane przez bank, limit ten odnowi nam się automatycznie po upływie 12 miesięcy. Możemy go również w każdej chwili zwiększyć, o ile pozwala na to wysokość naszych wpływów. Głównym warunkiem odnowienia limitu w koncie, jest zapewnienie comiesięcznych wpływów na konto w określonej wysokości. Nie musimy więc przedstawiać za każdym razem aktualnych dokumentów finansowych jak w przypadku kredytów gotówkowych. Dostęp do dodatkowej gotówki mamy więc cały czas. Jest to bardzo pomocna opcja, szczególnie w przypadku osób prowadzących jedno osobową działalność gospodarcza.

O główne atuty posiadania limitu w koncie firmowym zapytaliśmy eksperta w dziedzinie finansów firmowych, Michała Pakułę z bloga Banki24 :

Limit w koncie firmowym jest szczególnie pomocny, jeśli np. wystawiamy faktury z długim terminem płatności. Może nam się również przydać w sytuacji, gdy chcemy przeznaczyć dodatkowe pieniądze na przeprowadzenie dodatkowych inwestycji w naszej firmie. Prowadząc własną działalność, musimy być przygotowani na różnego rodzaju sytuacje, które często wiążą się z wykorzystaniem dodatkowych środków finansowych. W takich sytuacjach limit odnawialny dla firm sprawdza się idealnie.

Jak wspomnieliśmy już na początku artykułu, taki limit odnawialny założymy niemal w każdym banku. Warto jednak w pierwszej kolejności zapytać o możliwość otwarcia takiego limitu, w banku, w którym posiadamy już konto firmowe. Pod warunkiem oczywiście, że nasza dotychczasowa współpraca z bankiem układa się prawidłowo. W przeciwnym wypadku limit w koncie możemy być dobrym pretekstem do zmiany dotychczasowego banku.

 

Wysłane 2018-07-06 08:12:32 przez M-S-M
kredyt firmowy
Artykuły powiązane z powyższym
Brak pokrewnych artykułów
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY