konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Mapy, projekty i opracowania – czym i na czym je drukować?

Przeczytany: 582 razy
Dodany: 2018-05-21 11:16:08
Aktualizowano: 2018-05-21 11:21:49

Drukowanie map, rozmaitych projektów technicznych i tym podobnych opracowań wymaga zastosowania dobrej jakości papieru i odpowiedniego tuszu. W przeciwnym razie graficzne przedstawienia mogą być bardzo niedokładne.

Do drukowania zdjęć i grafiki jeszcze do niedawna były polecane drukarki atramentowe, ponieważ zapewniały lepsze odwzorowanie kolorów. Laserowe urządzenia nowej generacji dorównują im jednak pod tym względem. O stosowaniu zamienników nie może być mowy – lepiej zastosować oryginalne wkłady, ewentualnie dobrej jakości refabrykowane zamienniki. Niemałe znaczenie ma też papier użyty do wydrukowania.


Grafikę najlepiej drukować na papierze kredowym

Papier kredowy (inaczej: kreda, papier bezdrzewny powlekany) jest produkowany w inny sposób niż tzw. papier zwykły. W procesie jego produkcji podkładowy papier zostaje pokryty bardzo cienką warstwą mieszanki otrzymywanej z połączenia kleju i pigmentu mineralnego w odpowiednich proporcjach. W kolejnym etapie produkcji kredowego papieru arkusze zostają wygładzone za pomocą walców. W efekcie, papier kredowy mniej wsiąka atrament, jest bardziej gładki i biały. Tusz nie przebuja na drugą stronę.

Zdjęcia i grafikę najlepiej drukować na powlekanym papierze. Dzięki temu obrazy będą bardziej jaskrawe i wyraziste. Włókna papieru kredowego nie wchłaniają farby. Papier kredowy jest dostępny w różnych gramaturach – od 90 do 350 g/m2. Im większa gramatura, tym papier kredowy jest bardziej sztywny. Matowy papier kredowy posiada bezrefleksyjną powierzchnię, a błyszczący papier kredowy jest trochę mniej sztywny, ale jego zaletą jest to, że podkreśla kolory wydrukowanego obrazu. Zazwyczaj papiery kredowe wykorzystuje się do drukowania ulotek, katalogów i folderów.

Drukarka laserowa czy atramentowa?


Zaawansowane drukarki laserowe najnowszej generacji są wyposażone w technologię wielobitowości, dzięki czemu stopień odwzorowania barw jest lepszy. Zarówno paleta szarości, jak i gama kolorów jest większa. Monochromatyczne i kolorowe wydruki są dzięki temu bardziej dokładne. Zwolennicy laserowych drukarek wskazują także na to, że atrament ma tendencję do rozlewania się na paperze i zanikania pod wpływem promieniowania UV. Laserowe wydruki nie blakną i nie rozmywają się nawet wtedy, gdy arkusz papieru zostanie zalany wodą.

Drukarka laserowa ma jeszcze jedną zaletę – zazwyczaj może drukować materiały na większej gamie nośników niż atramentowa, w tym na papierze o stosunkowo dużej gramaturze oraz materiałach o wysokim połysku. Laserowe drukarki są również tańsze w użytkowaniu. Dlatego też mapy, projekty i inne podobne opracowania lepiej drukować za ich pomocą.

Zamiennik czy oryginał?

Kolejny dylemat dotyczy wyboru między zamiennikiem i oryginalnym wkładem. Oryginalne tusze i tonery są niemal dwu- lub trzykrotnie droższe od zamienników. Zużycie materiałów eksploatacyjnych  w przypadku drukowania obrazów, w tym projektów technicznych jest wyższe niż w przypadku druku. Dlatego najczęściej zamiast oryginalnych wkładów wykorzystuje się dobrej jakości zamienniki, w tym między innymi refabrykowane tusze i tonery. Ich jakość jest nieco wyższa w porównaniu do całkowicie nowych wkładów alternatywnych. Do ich produkcji wykorzystuje się oryginalne wkłady po jednokrotnym przebiegu. Niemniej profesjonalne punkty świadczące usługi w zakresie drukowania na tuszach i tonerach nie powinny oszczędzać.

Wkłady znanych firm, np. tusze HP kupić możesz w dobrych sklepach z eksploatacją do drukarek. Jak rozpoznać dobry sklep? Oprócz sprawdzenia cen należy zapoznać się z tym co oferuje ponad to. Atutami będą - śledzenie przesyłki, widoczny telefon na stronie sklepu aby w razie pytań łatwo zadzwonić i rozwiać wątpliwości, a także wyświetlany przy produktach przewidywany czas dostawy.

Wysłane 2018-05-21 11:16:08 przez M-S-M
drukowaniedrukarkitusz HP
Artykuły powiązane z powyższym
Konferencje, sympozja, szkolenia – to tylko wybrane wydarzenia, podczas których stosuje się drukowane materiały firmowe.
Drukowanie plakatów bez wychodzenia z domu
Wysłano 2017-05-24 10:46:54
Organizacja dużych wydarzeń to zazwyczaj wysiłek wielu osób i setki spraw do załatwienia, w tym stworzenie afiszy, które będą reklamować nasz event w mieście. Nie zawsze w napiętym grafiku odnajdziemy czas, by podjechać jeszcze do agencji graficznej , a potem do drukarni, by zamówić, omówić, zapłacić, a po kilku dniach odebrać zamówienie. Cenny czas marnowany jest w takiej sytuacji na przemieszczanie się i nierzadko stanie w korkach, podczas gdy inne sprawy leżą odłogiem. Dzięki Internetowi możemy jednak zoptymalizować ten proces i załatwić wszystkie sprawy siedząc przy własnym komputerze.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY