konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Międzykulturowość w Warszawie

Przeczytany: 901 razy
Dodany: 2014-10-14 08:32:26

Warszawa, podobnie jak każda stolica przyciąga obywateli różnych krajów. Podejmujemy współpracę z partnerami z innych krajów, pracujemy w zespołach międzykulturowych oraz posiadamy znajomych i przyjaciół różnej narodowości. Ze względu na to, że w dzisiejszych czasach przemieszczanie się jest o wiele łatwiejsze, coraz więcej Ekspatów pracuje w Polsce. Kim są Ekspaci? Jak zrozumieć przedstawicieli innych kultur i przygotować pracownika na wyjazd za granicę? Jak się skutecznie komunikować i zrozumieć procesy psychologiczne przez jakie przechodzą ekspaci? Te i inne tematy będą poruszone na Kongresie „Nowa Era Ekspata”, który odbędzie się w dniach 24-26 października 2014 w Millenium Plaza w Warszawie.

Działanie w zespołach międzykulturowych ma olbrzymi potencjał, bo podnosi kreatywność grupy. Pozwala na spojrzenie na dany problem z kilku różnych perspektyw. Każdy członek zespołu posiada swoje unikalne doświadczenie, wychował się w innej kulturze, spotkał się z innymi sytuacjami w życiu i dzięki temu widzi rozwiązania, których nie zauważy osoba z innym bagażem doświadczeń. Jednak żeby wszystko działało bez zarzutu należy udzielić właściwego wsparcia pracownikowi z innego kraju oraz przygotować miejscowy zespół na przyjęcie Ekspata. W tym celu organizowane są treningi relokacyjne dla pracowników i ich rodzin. Konsultanci ds. międzykulturowości pomagają zrozumieć osobie procesy psychologiczne, przez które przechodzi i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Październikowy Kongres poświęcony będzie właśnie współczesnym migracjom ekonomicznym i ekspansji międzynarodowych firm z perspektywy pracownika.  

Kongres „Nowa Era Ekspata” jest organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie SIETAR Polska – organizację zrzeszającą trenerów międzykulturowych, profesorów, pracowników międzynarodowych firm oraz osoby zainteresowane tą tematyką.

Wydarzenie odbywa się cyklicznie (co dwa lata), jednak każda edycja jest poświęcona innej tematyce. Tegoroczny Kongres dotyczy nowych wyzwań wobec wzrastającej mobilności i różnorodności w Polsce, wynikającej m.in. z zatrudnienia obcokrajowców na polskim rynku. Uczestnikami Kongresu będą członkowie SIETAR z Polski i Europy, przedstawiciele międzynarodowych i polskich firm, reprezentanci organizacji pozarządowych, dyplomaci, a także sami ekspaci, którzy podzielą się doświadczeniami na temat swojej pracy w międzykulturowym środowisku. Gościem honorowym Kongresu będzie prof. Grzegorz W. Kołodko, który nawiązując do tematu współczesnych migracji ekonomicznych poprowadzi wykład pt. „Wędrujący Świat”. Dodatkowo swoimi doświadczeniami międzykulturowymi podzielą się prelegenci wielu krajów m.in.: Polski, Austrii, Anglii, Francji, Turcji.

Szczegółowy program Kongresu znajduje się na stronie: www.sietarpolskakongres.pl

 

O SIETAR

SIETAR jest największym na świecie stowarzyszeniem, skupiającym profesjonalistów i pasjonatów, zainteresowanych międzykulturowością. Założona w 1974 roku organizacja liczy 17 regionalnych i narodowych oddziałów na całym świecie. Różne grupy SIETAR posiadają status organizacji pozarządowej w ONZ lub są uznawane przez Radę Europy. Obecnie SIETAR posiada ponad 3000 członków. Organizacja działa w Polsce od 2008 roku. Ze względu na fakt, iż szerzenie koncepcji różnorodności opartej na szacunku i otwartości jest od początku wpisane w misję SIETAR Polska, staramy się stwarzać płaszczyznę do wymiany doświadczeń związanych z zagadnieniami przenikania się kultur. W latach 2009 oraz 2012 odbyły się Kongresy SIETAR Polska, podczas których poruszane były zagadnienia związane z wielokulturowością w Polsce oraz nowe koncepcje w badaniach, szkoleniach i praktykach międzykulturowych.

 

PR

Wysłane 2014-10-14 08:32:26 przez M-S-M
konferencja naukowa
Artykuły powiązane z powyższym
W kancelariach prawnych, oraz instytucjach posiadających działy prawne, w których przechowywane są dokumenty oraz dane klientów, niezwykle istotne jest odpowiednie i umiejętne zarządzanie nimi oraz zapewnienie ich bezpieczeństwa.
W najbliższy piątek, 26 września w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, przy ul. Waryńskiego 14 odbędzie się międzynarodowa konferencja mająca na celu prezentację najnowszych wyników badań na temat działalności innowacyjnej nowoczesnych organizacji. Uroczysta inauguracja rozpocznie się o godzinie 9:00.
W dniach 5-7 września 2014 r. w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym Podzamczu k/ Chęcin odbędą się pierwsze Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich – European Rover Challenge 2014 – największa impreza robotyczno - kosmiczna  w tej części Europy.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY