konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Międzynarodowa konferencja naukowa na temat gier w Poznaniu

Przeczytany: 1034 razy
Dodany: 2010-10-28 09:47:59
Aktualizowano: 2010-10-28 09:49:34

Na czym polega przyjemność grania w gry, w jaki sposób mogą być one użyteczne, kiedy przyjemność idzie w parze z użytecznością, a kiedy stają się one zaciekłymi rywalkami - m.in. o tych zagadnieniach będą dyskutować uczestnicy VI międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu "Kulturotwórcza funkcja gier". Spotkanie odbędzie się w dniach 13-14 listopada w Poznaniu.

Konferencję organizują: Polskie Towarzystwo Badania Gier (PTBG) i Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

"W konferencji mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby (w tym naukowcy, studenci, konstruktorzy i producenci gier, dziennikarze a także gracze) - informuje PAP dr Augustyn Surdyk, skarbnik PTBG, pracujący w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UAM. - A ponieważ jest to konferencja naukowa przede wszystkim zależy nam na naukowcach."

Badania naukowe nad grami prowadzone są na całym świecie, także w Polsce. Zarejestrowane w Poznaniu Polskie Towarzystwo Badania Gier zrzesza naukowców z naszego kraju i zagranicy oraz osoby, które zajmują się konstruowaniem gier wszelkiego rodzaju.

Celem tegorocznego spotkania, poświęconego tematom przyjemności i użyteczności gier, jest przede wszystkim integracja środowiska ludologicznego (badaczy gier - naukowców) i wymiana poglądów.

Uczestnicy konferencji będą dyskutować o grach wszelkiego rodzaju - planszowych, karcianych, narracyjnych grach fabularnych, komputerowych oraz o rozumianych w przenośni modelach gier, czy też postrzeganiu poszczególnych zjawisk przez pryzmat gier.

"Ponieważ na organizowanych cyklicznie konferencjach w dyskusji głos zabierają przedstawiciele wszystkich dziedzin naukowych -humanistycznych, społecznych, ścisłych - i wielu ich dyscyplin i subdyscyplin, co roku spotkanie ma charakter multi- i interdyscyplinarny" - mówi dr Surdyk.

Choć zwykle gry są tworzone dla rozrywki, to jednak czasami gra rozrywkowa ma też walory edukacyjne. Poza tym, wiele gier powstaje w celach typowo edukacyjnych.

Dr Surdyk przypomina, że gry różnego typu (od planszowych, poprzez oparte na komunikacji, do komputerowych) są wykorzystywane w nauczaniu rozmaitych przedmiotów (szkolnych i akademickich), na wszelkich szczeblach edukacji. Ich wykorzystanie zależy właściwie wyłącznie od nauczyciela.

Gry, zabawy i symulacje wykorzystuje się m.in. w nauczaniu języków obcych, czy szkoleniach zawodowych dla ekonomistów, dyplomatów, prawników, inżynierów bezpieczeństwa, czy w komunikacji interkulturowej.

PAP - Nauka w Polsce, Małgorzata Nowak

agt/

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Wysłane 2010-10-28 09:47:59 przez M-S-M
Nauka w Polscekonferencje w PoznaniuPoznańkonferencjeKulturotwórcza funkcja gier
Artykuły powiązane z powyższym
Konferencje, eventy, szkolenia – coraz więcej przedsiębiorców potrzebuje miejsca na organizację tego typu wydarzeń. W samej firmie często brakuje pomieszczeń, które mogłyby spełniać taką rolę, stąd rosnąca popularność profesjonalnych centrów konferencyjnych. Czego można się spodziewać po takim miejscu?
Szkolenia czy konferencje firmowe powinny być przeprowadzane w komfortowej atmosferze. Dogodny dojazd, bezpłatny parking to tylko niektóre z ułatwień, jakie powinny oferować hotele w Opolu, w których warto zorganizować firmowe szkolenie. Równie ważne są warunki, w których będzie przeprowadzane spotkanie. Co warto uwzględnić?
Jaki hotel na konferencje wybrać?
Wysłano 2019-04-10 09:29:14
Wybór miejsca na zorganizowanie konferencji, czy eventu firmowego jest nie lada wyzwaniem. Przestrzeń powinna posiadać odpowiednie wyposażenie i warunki techniczne, które umożliwią skuteczne przeprowadzenie eventu czy szkolenia. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze miejsca?
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY