konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Międzynarodowa konferencja specjalistów od analizy danych

Przeczytany: 732 razy
Dodany: 2013-06-12 10:24:28
Aktualizowano: 2013-06-12 10:27:00
W Łagowie Lubuskim rozpoczęła się pięciodniowa międzynarodowa konferencja naukowa pn. mODa – Analiza danych i optymalne planowanie zorientowane na modele. Przyjechało na nią 80 najwybitniejszych naukowców z kręgu tych badań, reprezentujących 15 krajów.

MODa (Model Oriented Data Analysis and Optimal Design) to nazwa serii elitarnych konferencji (odbywających się co trzy lata) dla statystyków, inżynierów i analityków zajmujących się współczesnymi zagadnieniami związanymi z algorytmami i modelami stosowanymi w analizie dużych zbiorów rzeczywistych danych oraz planowaniem eksperymentów optymalnych.

Poza naukowcami z Europy na konferencję zaproszono specjalistów m.in. z USA, RPA, Indii i Egiptu.

„Ranga imprezy w świecie nauki powoduje, że o organizację każdej kolejnej edycji konferencji mODa ubiega się zawsze wiele ośrodków z całej Europy. Przyznanie organizacji jej 10. edycji naszej uczelni stanowi wyraz ogromnego uznania dla naszych naukowców i prowadzonych przez nich badań w tym zakresie” - powiedział PAP prof. Dariusz Uciński z Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W konferencji uczestniczą najwybitniejsi światowi specjaliści w dziedzinie analizy danych i planowania eksperymentu (m.in. prof. Anthony Atkinson z London School of Economics i prof. Rosemary Bailey z Queen Mary University of London), reprezentujący kadrę zarządzającą flagowych uczelni zachodnich, uznanych instytutów badawczych i wiodących firm branży IT (SAS Institute), koncernów farmaceutycznych, a także najzdolniejsi młodzi naukowcy w tej dziedzinie.

„Prawie wszystkie dziedziny praktycznej działalności człowieka opierają się o badania eksperymentalne. Podniesienie jakości tych badań, rozszerzenie ich zasięgu, obniżenie kosztów, ograniczenie ewentualnych negatywnych skutków ubocznych oraz zwiększenie stopnia wykorzystania wyników stają się problemem o wymiarze nie tylko technicznym i organizacyjnym, ale także ekonomicznym i społecznym” - wyjaśnił prof. Uciński.

Analiza danych oznacza proces przetwarzania danych eksperymentalnych w celu uzyskania na ich podstawie użytecznych informacji i wniosków. Zdobyte w ten sposób dane wykorzystuje się praktycznie we wszystkich naukach stosowanych i dyscyplinach inżynierskich.

Metodologię zapoczątkowaną 80 lat temu w agrotechnice, obecnie stosuje się szeroko zarówno w badaniach naukowych, jak i w przemysłowych oraz sterowaniu jakością produkcji, jak np.: w badaniach jakości materiałów, statystycznej kontroli jakości, ochronie środowiska naturalnego, inżynierii chemicznej, przemyśle spożywczym, mechanice, automatyce i robotyce, przemyśle motoryzacyjnym, telekomunikacji, przemyśle energetycznym, geologii, hydrologii i wielu innych.

„W ostatnich latach metodyka planowania eksperymentu stała się fundamentem badań farmakologicznych, zwłaszcza w zakresie klinicznych badań nowych leków. Umożliwia produkcję leków o najskuteczniejszym działaniu, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka pojawienia się skutków ubocznych. Planowanie eksperymentu jest także pomocne geologom, np. w poszukiwaniu rud metali czy surowców energetycznych. W tym przypadku analiza statystyczna wyników wierceń pomaga wskazać kolejne miejsca, w których mogą zalegać potencjalne złoża” - wyjaśnił prof. Uciński.

Początkowo jednym z głównych celów konferencji mODa było zbliżenie naukowców ze Wschodu i Zachodu. Dziś jest to najważniejsze światowe forum wymiany doświadczeń między ekspertami z zakresu planowania eksperymentu z krajów Unii Europejskiej i spoza niej. Większość fachowców uczestniczących mODa ma bliskie związki z przemysłem.

Po blisko 20 latach konferencja mODA jest organizowana ponownie w Europie Środkowej, a po raz pierwszy w swej historii – w Polsce.

PAP - Nauka w Polsce

mmd/ abe/

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Wysłane 2013-06-12 10:24:28 przez M-S-M
Model Oriented Data Analysis and Optimal DesignkonferencjamODa – Analiza danych i optymalne planowanieanaliza danych
Artykuły powiązane z powyższym
Organizacja eventu to szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę. Wynajem namiotów jest często pomijany. To błąd, który może się zemścić.
Powodzenie konferencji w dużej mierze zależy od wyboru miejsca, gdzie ona się będzie odbywać. Dobra lokalizacja ma znaczenie tak dla organizatora, jak i dla uczestników konferencji. Warto też pamiętać o tym, czy dojazd do centrum konferencyjnego jest dogodny dla uczestników, którzy korzystają z różnych środków transportu.
4. Międzynarodowy Kongres Inwestycyjny FxCuffs zbliża się wielkimi krokami.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY