konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Organizacja konferencji to nie tylko sala – na co dodatkowo zwrócić uwagę?

Przeczytany: 1090 razy
Dodany: 2014-07-03 09:14:47
Aktualizowano: 2014-07-03 09:27:59


Coraz więcej firm decyduje się na organizowanie konferencji poza swoją siedzibą. Zapraszają nie tylko nowoczesne centra konferencyjne, ale dodatkowo hotele i restauracje dysponujące własnym profesjonalnym zapleczem.

Znalezienie właściwego miejsca do wyprawienia ważnej biznesowej czy naukowej konferencji jest kluczowe i ma wpływ na jej przebieg. Właśnie dlatego od razu po wyznaczeniu daty przedsięwzięcia warto zacząć szukać odpowiedniego lokalu. Także sporo firm decyduje się najpierw na wyszukanie prestiżowego miejsca, a dopiero potem zajmuje się resztą formalności włącznie z powiadomieniem gości – to dowód na to, jak ważne dla wielu z nich jest zaaranżowanie wydarzenia we właściwym lokalu. Jednak samo miejsce to nie wszystko. Przy poszukiwaniu atrakcyjnych ofert warto poza tym zwrócić uwagę na dostępne dodatkowe usługi, które także wpływają na końcowy efekt.

Warto sprawdzić wyposażenie sali

Standardowo sale konferencyjne wyposażone są w podstawowe akcesoria i sprzęt, na przykład w flipchart z markerami czy też w ekran LCD. Wiele sal jest także klimatyzowanych, ale szczególnie w okresie letnich upałów warto upewnić się, czy jest tak rzeczywiście. Za dodatkowe wyposażenie trzeba nieraz zapłacić – sprzęt nagłośnieniowy, projektor multimedialny, komputery, systemy do tłumaczeń czy głosowania, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Czasami ceny rzeczywiście są spore, dlatego najlepiej dopasować salę do formy prowadzenia konferencji, aby ustrzec się przed sporymi kosztami, lub też samodzielnie dostarczyć sprzęt.

Wyśmienita kuchnia zawsze mile widziana

Przerwa kawowa to już standard, nawet w przypadku krótkich konferencji. Aromatyczna kawa i herbata, ciasteczka, kanapki nie tylko zaspokoją głód, ale również będą pozytywnie świadczyły o firmie organizującej wydarzenie. W niektórych przypadkach, gdy jest ono zaplanowane jako całodzienne czy też kilkudniowe, można wykupić cały pakiet wyżywienia. Ciekawą ofertę ma krakowska Restauracja Avangarda (www.restauracjaavangarda.pl/pl.sala_konferencyjna_krakow.html). Oprócz prestiżowych wnętrz w dawnym austriackim Kasynie Oficerskim oferuje ona także wykwintne dania, którymi można podjąć gości konferencji.

Gdy potrzebna jest baza noclegowa

Kilkudniowe konferencje stwarzają także problemy z noclegiem dla tych uczestników, którzy przyjeżdżają z oddalonych miejscowości. W takim przypadku organizator powinien zapewnić im miejsca noclegowe. W tym zakresie najlepiej sprawdzają się hotele posiadając własne centra konferencyjne – przy jednoczesnym wynajęciu sali i zamówieniu noclegów można często otrzymać dodatkowe rabaty. W przypadku, w którym nie jest to możliwe, warto sprawdzić, czy w okolicy znajdują się hotele, w których można zarezerwować pokoje dla gości.

Podsumowując, przy organizacji konferencji nie tylko warto zwrócić uwagę na wielkość sali, liczbę osób, które mogą się w niej zmieścić, czy rozstaw stolików i krzeseł. Aby wydarzenie było dopięte na ostatni guzik, warto zadbać także o inne kwestie jak dodatkowy sprzęt, bazę noclegową czy catering dla pełnego komfortu uczestników.


Wysłane 2014-07-03 09:14:47 przez M-S-M
WPorganizacja konferencjikonferencje
Artykuły powiązane z powyższym
A może Lublin na organizację konferencji?
Wysłano 2019-02-05 12:51:15
Z jakiego powodu Lublin, sprzyja biznesowi?
Organizacja konferencji krok po kroku
Wysłano 2019-01-30 10:05:24
Przed organizatorem konferencji czy spotkań biznesowych stoi nieliche zadanie. Jest to bowiem skomplikowany proceder, składający się z licznych elementów. Sukces wydarzenia zależy od zgrania ich wszystkich. Jak więc przebrnąć przez ten proces i nie popełnić rażących błędów? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Poznań to nie tylko cel turystycznych wyjazdów. To również miasto, które prężnie rozwija się w dziedzinie kultury i biznesu. Właśnie dlatego chętnie przyjeżdżają tutaj osoby, które stawiają na samorozwój i świadome kształtowanie kariery. Spora ilość wydarzeń branżowych sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Poniżej przedstawiono najciekawsze propozycje.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY