konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Pierwszy Kongres Archeologii Polskiej we wrześniu

Przeczytany: 1221 razy
Dodany: 2013-01-31 11:31:31
Aktualizowano: 2013-02-06 13:31:04
W dniach 19-21 września Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich (SNAP) organizuje w Warszawie Kongres Archeologii Polskiej.

"Chociaż corocznie odbywa się wiele specjalistycznych konferencji archeologicznych w Polsce, do tej pory, od początku istnienia polskiej archeologii nie odbył się nigdy kongres, który łączyłby osoby pochodzące z różnych środowisk regionalnych, różnych sektorów zawodowych i różnych zainteresowań" – poinformował PAP prezes SNAP prof. Zbigniew Kobyliński.

Organizatorzy kongresu postanowili zadbać o możliwie najszerszą formułę uczestnictwa w tym wydarzeniu. Pomysł realizacji sympozjum pojawił się w największym polskim stowarzyszeniu archeologicznym już wiele lat temu.

"Do Rady Programowej Kongresu zaprosiliśmy dyrektorów uniwersyteckich instytutów archeologicznych, dyrektorów największych muzeów archeologicznych, dyrektora Instytutu Archeologii i Etnologii PAN i dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa" – wylicza prof. Kobyliński.

Ideą organizatorów jest, aby Pierwszy Kongres Polskiej Archeologii stał się miejscem spotkania wszystkich archeologów polskich, zarówno tych, którzy pracują na uniwersytetach i w Polskiej Akademii Nauk, muzeach, jak i tych, którzy są zatrudnieni w ramach archeologii kontraktowej w prywatnych firmach archeologicznych.

"Konieczne jest bowiem stworzenie możliwości wzajemnego poznania się, zrozumienia swoich problemów i wymiany doświadczeń, aby zapobiec niepotrzebnym konfliktom pomiędzy różnymi grupami zawodowymi w łonie środowiska archeologów" – dodaje prezes SNAP.

Prof. Kobyliński uważa, że trzeba zapobiec wąskiej specjalizacji, stąd właśnie tak szeroka formuła kongresu, w którym uczestniczyć będą archeolodzy śródziemnomorscy, archeolodzy badający pradzieje i średniowiecze Europy "barbarzyńskiej", czy innych kontynentów. Jego zdaniem rzeczywistość dzisiejszego świata wymaga często od archeologa, by potrafił prowadzić badania w rozmaitych kontekstach regionalnych i chronologicznych.

Jednym z głównych tematów kongresu będą nowe metody badawcze, które mogą być stosowane niezależnie od chronologii stanowisk czy regionu badań. Innym, równie ważnym tematem będą kwestie związane z relacjami pomiędzy archeologami a społeczeństwem.

"Zagadnienia związane z popularyzacją archeologii, prezentowaniem zrozumiałej wizji przeszłości, uczestnictwem społeczeństwa w badaniach archeologicznych, są kluczowe dla przyszłości naszej dyscypliny, a ich niedocenianie grozi utratą poparcia społecznego dla ochrony dziedzictwa archeologicznego i jego badań. Dlatego również o nich będziemy z pewnością dyskutować" – zastrzega prof. Kobyliński.

Jedną z najważniejszych części kongresu będzie plenarna dyskusja na temat przyszłości polskiej archeologii. Organizatorzy żywią nadzieję, że zostanie zakończona przyjęciem wspólnego uzgodnionego stanowiska wobec dokonujących się zmian w dziedzinie kształcenia uniwersyteckiego archeologów, finansowania badań naukowych, legislacji dotyczącej ochrony zabytków czy organizacji archeologicznych badań ratowniczych.

Kongres poprzedzony zostanie Forum Przedkongresowym na temat traktowania szczątków ludzkich, pochodzących z badań wykopaliskowych. Będzie to wspólne Forum dyskusyjne Polskiego Towarzystwa Antropologicznego i SNAP.

Sympozjum odbędzie się na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w dniach 19-21 września. Informacje i formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie: http://archeologiapolska.pl/

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Żródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Wysłane 2013-01-31 11:31:31 przez M-S-M
Kongres Archeologii Polskiejkongreskonferencje
Artykuły powiązane z powyższym
Każdy doświadczony pilarz wie, że odpowiednie wyposażenie to klucz do precyzyjnej i bezpiecznej pracy. Pamiętam jak podczas jednego z moich pierwszych dni pracy w lesie, zignorowałem radę starszego kolegi dotyczącą wyboru rękawic.
Jak działa Shopify? - radzi agencja
Wysłano 2023-12-28 11:22:37
Shopify to udogodnienie, dzięki któremu prowadzenie sklepów internetowych stało się dla wielu osób bardziej realne, a z pewnością bardziej wygodne niż wcześniej.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY