konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Płyty okładzinowe – z jakimi ich rodzajami możesz się spotkać?

Przeczytany: 301 razy
Dodany: 2020-08-27 14:15:46
Aktualizowano: 2020-08-27 14:16:52

Wykończenie fasady budynku to bardzo ważny etap prac budowlanych. Na szczęście zarówno inwestorzy, jak i wykonawcy mają dziś do wyboru wiele różnych rodzajów elewacji, z których każdy charakteryzują odmienne parametry techniczne. Bardzo popularne w obecnych czasach są płyty na elewacje, które kusza atrakcyjną ceną i łatwym montażem. Żeby podjąć właściwą decyzję, warto jednak najpierw dowiedzieć się, jakie najpopularniejsze odmiany kryją się pod hasłem „płyty okładzinowe”.

Płyty okładzinowe HPL

Jest to nic innego jak duroplastyczny laminat wysokociśnieniowy uformowany na łatwe w montażu płyty elewacyjne. Ponieważ dobrze radzi sobie z warunkami atmosferycznymi (mrozem, wysokimi temperaturami, wilgocią) nadaje się idealnie na wykończenie fasad domów i budynków użyteczności publicznej. Bywa stosowany również jako wypełnienie balustrad balkonowych. Na uwagę zasługuje również możliwość zadruku cyfrowego, która pozytywnie wpływa na walory dekoracyjne.

Płyty na elewacje z włókno-cementu

Płyty okładzinowe tego typu produkowane są z cementu wzmacnianego włóknami celulozowymi. Współczesna technologia umożliwiła rezygnację z azbestu, dlatego nie ma już obaw o zagrożenie dla zdrowia. Elewacja wykonana z włókno-cementu nie butwieje, nie niszczeje pod wpływem nagłych zmian temperatur, jest też niepalna. Montaż nie wymaga prac mokrych, co do zasady można więc wykonywać go przez cały rok. Jeśli chodzi o kwestie cenowe, najtańszym rozwiązaniem w tym przypadku są płyty na elewacje z włókno-cementu bezbarwne, choć można nabyć również płyty barwione i lakierowane.

Płyty elewacyjne kamienne

Elewacja z kamienia z pewnością budzi zachwyt pod względem estetycznym. By szybko uzyskać ładny wizualnie efekt, można wykorzystać płyty okładzinowe, które można bezpośrednio kleić na surowym murze. Inną metodą montażu jest osadzanie na kotwach. Elewacje takie są trwałe, nadają też budynkom nowoczesny, a wręcz prestiżowy wygląd. Ze względu na odporność na uszkodzenia mechaniczne często stosuje się je w tzw. strefie wejścia do domu.

Kompozyt elewacyjny

Panele lub płyty kompozytowe to świetna alternatywa dla elewacji z materiałów naturalnych. Mogą występować w różnych barwach, a nawet imitować drewno czy kamień. Takie płyty okładzinowe można montować na niemal dowolnej powierzchni pod dowolnym kątem. Tu również efekt estetyczny idzie w parze z wysoką trwałością, dlatego z powodzeniem można w ten sposób wykańczać całościowo elewacje domów lub budynków publicznych. Oprócz aluminiowych płyt kompozytowych na rynku dostępne są również deski kompozytowe wykonane częściowo z włókien drewnianych.

Wysłane 2020-08-27 14:15:46 przez gegol
budynekbudowapłyty
Artykuły powiązane z powyższym
Podczas wykonywania prac budowlanych, a czasami także remontowych, zachodzi konieczność wykonania wykopów przestrzennych. Ich rodzaj oraz sposób zabezpieczenia zależy zarówno od rodzaju wykonywanych prac jak i czynników środowiskowych, takich jak m.in. rodzaj gruntu, oddziaływanie wód gruntowych czy występowanie zjawisk osuwiskowych.
Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Malinowski oraz Crido Taxand i ICAN Institute mają zaszczyt zaprosić na konferencję Budowanie wartości ekonomiczno-społecznej firmy dzięki skutecznym praktykom HR,
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY