konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

PRACODAWCY RP OBCHODZĄ JUBILEUSZ 25-LECIA

Przeczytany: 734 razy
Dodany: 2014-11-28 10:11:50
Aktualizowano: 2014-11-28 10:20:35

Na kongresie odbywającym się w dniach 24-25 listopada 1989 roku powołano do życia pierwszą w wolnej Polsce organizację pracodawców. Z tej okazji, niemal dokładnie w 25. rocznicę powstania Pracodawców RP, 27 listopada w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala z udziałem blisko 1800 osób ze świata gospodarki, polityki i kultury.
Gala była zwieńczeniem jubileuszowego roku Pracodawców RP, na który składały się takie wydarzenia, jak cykl ogólnopolskich konferencji Region – Gospodarka – Unia czy Polski Kongres Gospodarczy Nauka dla biznesu, biznes dla nauki.
Podczas tego Wydarzenia Pracodawcy RP uhonorowali specjalnymi nagrodami – Super Wektorami 25-lecia – osoby oraz instytucje, które przyczyniły się do pomyślnej transformacji polskiej gospodarki.
Gala jest elementem dwudniowej, międzynarodowej konferencji Od transformacji do globalizacji, która zakończy się w piątek na Stadionie Narodowym w Warszawie. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
Głównym przesłaniem konferencji jest zaprezentowanie drogi, jaką przeszła Polska i polscy przedsiębiorcy w ostatnim ćwierćwieczu.
Pracodawcy RP i zaproszeni do udziału w konferencji goście będą się także zastanawiać, jak stymulować wzrost gospodarczy w Europie, a takie jaka jest rola liderów w transformacji ustrojowej zarówno przedsiębiorstw jak i całej gospodarki.

                           SUPER WEKTORY 25-LECIA                                             

 
                                                   Prezydent Lech Wałęsa

 

Człowiek-legenda, symbol demokratycznych przemian w Polsce, symbol dążenia do wolności dla całego świata; człowiek, od którego wszystko się zaczęło.

 

Lech Wałęsa otrzymuje Super Wektora 25-lecia za budowę społeczeństwa opartego na prawdzie, wolności i godności obywateli; za udowodnienie, że pokojowy sposób rozwiązywania konfliktów jest możliwy we współczesnym świecie; oraz za wybitne zasługi dla promocji Polski na świecie.

 
                                           Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO)
 

Za pomoc w wdrażaniu w Polsce nowych zasad dialogu społecznego; za uświadomienie rządzącym w przełomowych latach 1989-1990 znaczenia organizacji pracodawców w tym dialogu; za wspieranie i promowanie w Polsce rozwoju autonomicznych organizacji pracodawców i niezależnych związków zawodowych reprezentujących pracowników.

 
                                     Międzynarodowa Organizacja Pracodawców (IOE)

 
Za popularyzowanie najbardziej efektywnych rozwiązań organizacyjnych
i prawnych wspierających pracodawców na świecie; za tworzenie wysokich standardów gwarantujących rozwój gospodarki wolnorynkowej; za promowanie przejrzystych zasad współpracy gospodarczej w globalnej gospodarce rynkowej, zapewniających powstawanie nowych miejsc pracy; za pomoc i skuteczne wsparcie dla Pracodawców RP od początku istnienia organizacji.
 
               
                               Prezydent Aleksander Kwaśniewski, Premier Leszek Miller

 
Dla obu:
Za aktywne współtworzenie zmian systemowych w Polsce, gwarantujących rozwój gospodarki i bezpieczeństwo. W szczególności za proces akcesji Polski do Unii Europejskiej, za doprowadzenie do uchwalenia pierwszej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.


Dla Aleksandra Kwaśniewskiego
– za aktywną rolę w tworzeniu ładu konstytucyjnego; za budowę międzynarodowego uznania dla Polski.

Dla Leszka Millera
– za odwagę w obniżaniu podatków, zwłaszcza za wprowadzenie podatku linowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą, dzięki czemu powstało wiele miejsc pracy, a polska gospodarka otrzymała olbrzymi impuls rozwojowy.

 

                                                            Ministerstwo Skarbu Państwa
 

Za odwagę w prowadzeniu procesów zmian własnościowych, często wbrew opinii publicznej; za wyznaczenie ścieżki zmian tworzących „prywatne” w morzu socjalistycznej, byle jakiej współwłasności; za konsekwentne budowanie nowoczesnej gospodarki rynkowej umożliwiającej wykorzystanie potencjału polskich firm dzięki pojawieniu się prawdziwych właścicieli; za determinację, siłę i wytrwałość w procesie transformacji polskiej gospodarki.

 
                                                               Bezimienny pracodawca


Da wszystkich tych, którzy codziennie rano wstają do pracy, tworząc dobrobyt państwa polskiego, gotowych ryzykować, czasem nawet swoją wolność osobistą; za odwagę i mądrość w żeglowaniu po morzu absurdów i wzajemnie wykluczających się przepisów; za wiarę, że warto, że należy pracować. Bez Was, bez nas Polska byłaby wyraźnie gorszym miejscem na ziemi.

Wysłane 2014-11-28 10:11:50 przez M-S-M
GUSbezrobociekodeks pracyzatrudnieniePracodawcy Rzeczypospolitej Polskiejrynek pracypraca
Artykuły powiązane z powyższym
Gorące dni zagościły na dobre w naszym kraju, a tym samym odczuwamy dyskomfort w pracy spowodowany wysokimi temperaturami. O ile sam dyskomfort możemy znieść, to dla osób cierpiących na choroby układu krążenia takie temperatury połączone z wysiłkiem fizycznym mogą wręcz stanowić zagrożenie dla zdrowia. Nasuwa się zatem pytanie: czy pracownik może odmówić pracy w takich warunkach? Zapraszam do lektury!
Wiele osób twierdzi, że wybierając pracę, którą lubimy nie przepracujemy ani jednego dnia. Faktycznie, jest tak, że jeśli nasza praca  jest także naszą pasją, chętniej wykonujemy powierzone nam zadania i nie odczuwamy tak intensywnie zmęczenia i znudzenia danym zajęciem. Jednakże, nawet jeśli wybrany przez nas zawód jest ściśle związany z naszymi zainteresowaniami, z upływem czasu i w natłoku obowiązków, większość z nas zaczyna tracić swój zapał i coraz częściej zderzamy się z monotonią i znudzeniem danym zajęciem.
Kiedy zabrać się za rozpoczęcie przygotowań imprezy firmowej? Wiele zależy od jej terminu, wybranego miejsca i planowanych atrakcji.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY