konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Rachunkowość w małej firmie

Przeczytany: 913 razy
Dodany: 2017-08-16 11:49:12
Aktualizowano: 2017-08-16 11:50:14

Prowadzenie nawet małej firmy wymaga wiele cierpliwości, czasu i nakładu pracy. Tak samo sprawa wygląda, jeśli chodzi o rachunkowość. Prowadzenie jej w nienaganny, niebudzący wątpliwości sposób, wcale nie jest takie łatwe. W jaki sposób można to robić? Czy lepiej jest powierzyć prowadzenie spraw rachunkowych specjalistom, czy zająć się tym samemu?

Prowadzenie rachunkowości na własną rękę

Podstawowym dokumentem, na podstawie którego nalicza się należne podatki, jest prosta ewidencja zwana księgą przychodów i rozchodów. Umieszcza się w niej sprzedaż i wydatki firmy. Wszystkie pozycje muszą być udokumentowane odpowiednimi fakturami lub rachunkami.

Rolą przedsiębiorcy jest wystawianie i wprowadzanie dokumentów księgowych do specjalnego programu księgowego, który sam wylicza należny podatek i tworzy deklaracje, które należy wysłać do Urzędu Skarbowego.

Wydawać by się mogło, że nie jest to czynność skomplikowana. Może i jest to prawdą, niemniej jednak utrzymanie porządku we wszystkich dokumentach i rzetelne wprowadzanie ich do systemu jest zajęciem odpowiedzialnym i wymagającym dużego nakładu pracy.

Wątpliwości ludzi niewprawionych w zagadnienia księgowości budzić będzie zaliczanie wydatków w koszty, ewidencja środków trwałych i niematerialnych czy prowadzenie rejestru VAT.

Główną zaletą prowadzenia rachunkowości na własną rękę jest możliwość zaoszczędzenia funduszy. Jednak wymaga to znajomości przepisów prawnych, śledzenia na bieżąco ich zmian oraz poświęcenia sporej ilości czasu.

Powierzenie prowadzenia księgowości

Biuro rachunkowe (Poznań) jest miejscem, któremu można powierzyć prowadzenie księgowości małej firmy. Generuje to oczywiście dodatkowe koszty, ale daje pewność, że sprawy rachunkowe prowadzone są zgodnie z aktualnym prawem.

W takim przypadku właściciel firmy nie musi martwić się zmieniającymi się przepisami. Co ważne, biuro rachunkowe może podsunąć właścicielowi rozwiązania na to, by jego zobowiązania podatkowe były jak najkorzystniejsze dla niego.

Warto pamiętać, że nawet powierzenie komuś innemu prowadzenia spraw księgowych, nie zwalnia właściciela z odpowiedzialności w razie popełnienia błędu. Niemniej jednak w takiej sytuacji ma on prawo ubiegać się o odszkodowanie z tytułu poniesionych spraw.

Co ważne, zatrudnienie biura rachunkowego daje właścicielowi wsparcie w trudnych sytuacjach, kiedy może on potrzebować porady. Pomoc specjalistów bywa w takich sytuacjach nieoceniona.

Warto się zastanowić, czy święty spokój i pewność prawidłowo prowadzonej księgowości nie są warte sumy, jaką trzeba zapłacić za usługi biura rachunkowego.

Wysłane 2017-08-16 11:49:12 przez M-S-M
rachunkowośćbiuro rachunkowebiuro rachunkowe Poznańbiuro-onesta.plwp
Artykuły powiązane z powyższym
Wyposażenie biura dla start-upu
Wysłano 2018-03-26 12:42:57
Zakładając start-up, warto pamiętać, że dobrze urządzona przestrzeń sprzyja kreatywności, która jest w tej branży najważniejsza. Dobrze urządzone biuro pozytywnie wpływa także na motywację pracowników oraz ich wzajemną integrację. Nie można zapominać, że przestrzeń powinna być także wygodna oraz spełniać warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.
Ekologiczne reklamówki z nadrukiem - zalety?
Wysłano 2018-02-23 11:26:22
Ekologia jest nie tylko modna i na czasie, ale powinna być i coraz częściej jest standardem. Zwłaszcza jeśli chodzi o pakowanie zakupów. Niedawna ustawa sprawiła, że dla wielu osób robiących zakupy zwyczajnie nie opłaca się kupowanie standardowych plastikowych reklamówek. Ich cena wzrosła niebotycznie, bez żadnej gwarancji, że po przyniesieniu reklamówki do domu będzie się ona jeszcze nadawała do użytku. Dlatego dużo bardziej opłaca się zakup tej ekologicznej.  Jakie zalety mają ekologiczne reklamówki z nadrukiem?
Każdy przedsiębiorca, który chce działać zgodnie z prawem, dyrektywami unijnymi i dbać o środowisko naturalne powinien zdecydować się na to, by cyklicznie w swojej firmie organizować szkolenia z zakresu ochrony środowiska. Firma musi mieć bowiem świadomość, że tylko działania oparte na zasadach zrównoważonego rozwoju przyniosą korzyści dla otoczenia.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY