konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Rynek pracy a polsko-niemieckie doświadczenia

Przeczytany: 1478 razy
Dodany: 2011-06-08 14:01:40

„Doświadczenie – Dialog – Partnerstwo” – pod taką nazwą już w najbliższy w czwartek (9 czerwca) w Dolnośląskiej Szkole Wyższej odbędzie się seminarium, podczas którego polscy i niemieccy specjaliści dyskutować będą o przeciwdziałaniu braku zatrudnienia młodych ludzi.

Seminarium adresowane jest do 39 uczestników projektu, przedstawicieli innych wrocławskich instytucji rynku pracy oraz zaproszonych gości, m.in. starostów powiatu oleśnickiego i milickiego oraz przedstawicieli partnerów.

Celem seminarium jest transgraniczna wymiana informacji z zastosowania dotacji unijnych w rozwiązywaniu problematyki społecznej, a konkretnie w zakresie przeciwdziałania braku zatrudnienia  młodych ludzi. Partnerzy niemieccy zaprezentują swoje doświadczenia w realizacji projektów międzynarodowych i sposobach aktywizacji zawodowej młodzieży z mniejszymi szansami społecznymi – informuje Magdalena Mazik-Gorzelańczyk, kierownik projektu. – Istotnym elementem działań niemieckich jest współpraca wielu zróżnicowanych podmiotów rynku pracy. Celem seminarium jest więc także propagowanie tej idei i umacnianie dialogu publiczno-społecznego jako niezbędnego warunku pokonywania negatywnych zjawisk na rynku pracy. Dlatego chcemy wykorzystać spotkanie jako okazję do włączenia w dyskusję podmiotów w skali całego regionu dolnośląskiego i  zapraszamy, obok przedstawicieli powiatów milickiego i oleśnickiego, wszystkich zainteresowanych, a szczególnie pracowników instytucji kluczowych dla polityki zatrudnienia – dodaje Mazik-Gorzelańczyk.

W ramach seminarium będzie można wysłuchać wystąpień przedstawicieli poszczególnych instytucji zaangażowanych w realizację projektu. Będą to m.in.:

  • Cele i założenia projektu „Współpraca instytucjonalna na rzecz sukcesu młodzieży – dobre praktyki partnera niemieckiego”, Magdalena Mazik-Gorzelańczyk, Kierownik projektu, Fundacja „Faveo”
  • Relacja z niemieckiego projektu MIRIAM wraz z projekcją filmową o realizacji działań we Francji, Barbara Salden, Kierownik projektu MIRIAM, QFC GmbH
  • Omówienie doświadczeń niemieckich w zakresie wdrażania międzynarodowych projektów społecznych oraz współpracy w sieci, Matthias Hirschmann, koordynator ds. projektów międzynarodowych, QFC GmbH
  • O uczeniu się w kontekście doświadczeń, Monika Siurdyban, Dyrektor Biura Karier DSW

W czasie seminarium zapewnione zostanie polsko-niemieckie tłumaczenie symultaniczne.

Seminarium odbędzie się 09 czerwca 2011 r. (czwartek) o godzinie 9.30 we Wrocławiu, w budynku Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ulicy Strzegomskiej 55, w sali nr 111. Spotkanie zorganizowane jest w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego „Współpraca instytucjonalna na rzecz sukcesu młodzieży – dobre praktyki partnera niemieckiego” realizowanego przez Fundację Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo” w partnerstwie z Dolnośląską Szkołą Wyższą oraz Qualifizierungsförderwerk Chemie GmbH.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i odpowiada na potrzebę budowania lokalnych oraz regionalnych partnerstw instytucji rynku pracy na rzecz zwalczania bezrobocia wśród młodych ludzi.

 

Szczegółowych informacji udziela Biuro Projektu:

Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo”

ul. A. Kmicica 56, 54-514 Wrocław

tel. 071 349 73 15

e-mail: wspolpraca@fundacja-faveo.pl

 Wysłane 2011-06-08 14:01:40 przez M-S-M
pracastażpraktykiPolskaNiemcyseminarium
Artykuły powiązane z powyższym
Jak zostać serowarem? Co trzeba wiedzieć?
Wysłano 2022-09-05 11:43:40
Sery z przemysłowej produkcji często nie spełniają oczekiwań klientów. Brak wyraźnego smaku, nieapetyczny, niewyraźny kolor i gumowata konsystencja nie zachęcają do jedzenia.
Integracja online dla firm
Wysłano 2021-04-28 08:54:59
Kto nie lubi świeżej, przepysznej kawy prosto z ekspresu? Miłośnicy i koneserzy tego napoju doskonale wiedzą, jak duże znaczenie ma wybór dobrej jakości ekspresu.
Wirtualne biuro
Wysłano 2020-12-03 10:16:58
Wielu z nas marzy o założeniu własnej firmy. Ten krok oznacza dla nich realizację marzeń oraz możliwość wykonywania pracy w stu procentach zgodnej z ich kwalifikacjami i, co najważniejsze, zainteresowaniami. Warto jednak pamiętać o tym, że stworzenie przedsiębiorstwa to trudne wyzwanie, a na przyszłych przedsiębiorców czeka m
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY