konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Samoobrona bez zezwolenia – 4 rodzaje broni, które możesz kupić

Przeczytany: 1904 razy
Dodany: 2016-12-23 11:03:14
Aktualizowano: 2016-12-23 11:03:59

Czasem siła rąk może nie wystarczyć, aby skutecznie obronić się przed napastnikiem. Warto znać obowiązujące w Polsce prawo żeby wiedzieć, jakich narzędzi możemy użyć do legalnej samoobrony. Poznaj 4 najpopularniejsze rodzaje broni, które możesz kupić legalnie i bez zezwolenia.

 

 

Dostęp do broni według prawa

W Polsce kwestie związane z dostępem do broni reguluje Ustawa o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 roku. Zawiera ona m.in. zasady wydawania i cofania pozwoleń na broń oraz opisuje procedury obrotu bronią i amunicją. Ustawa definiuje "broń" jako: broń palną, pneumatyczną, miotacze gazu, broń białą, cięciwową oraz przedmioty do obezwładniania prądem.

W ustawie wymieniono 11 przypadków, w których pozwolenie na broń nie jest wymagane. Poza tymi sytuacjami obowiązuje generalna zasada, że nabywanie, posiadanie i sprzedaż broni i amunicji są zabronione. Zezwolenia nie potrzebujemy m.in. na:

  • broń palną pozbawioną cech użytkowych,

  • paralizator o natężeniu prądu do 10 mA,

  • ręczny miotacz gazu,

  • broń pneumatyczną.

Gaz pieprzowy

Gaz pieprzowy to najczęściej wybierane narzędzie do samoobrony. Miotacze gazu są tanie, łatwo dostępne, a warunkiem możliwości ich zakupu jest jedynie ukończenie 18 lat. Ceny gazów pieprzowych zaczynają się już od 20 złotych – jednak im wyższa cena, tym prawdopodobnie lepsza jakość. Dlatego warto dokonać zakupu w profesjonalnym sklepie, gdzie uzyskamy najważniejsze informacje i porady od pracujących tam osób.

Używanie gazów pieprzowych jest intuicyjne – wystarczy wyjąć pojemnik z gazem z torby lub kieszeni, wycelować w stronę napastnika i przytrzymać spust przez kilka sekund. Na rynku dostępne są różne rodzaje gazów: w formie mgły (czyli gaz stożkowy), strumieniowy oraz w formie piany lub żelu.

Paralizator

Wiele osób miewa wątpliwości, czy paralizator jest legalną bronią. Odpowiedź możemy znaleźć np. na stronie http://skuteczna-samoobrona.pl/ - warto zapoznać się z praktycznym poradnikiem zakupu legalnego paralizatora. Jest to najczęściej kupowana broń po gazach pieprzowych.

Paralizator to urządzenie rażące prądem o dużym napięciu, ale niskim natężeniu – dzięki temu skutecznie unieruchamia napastnika, ale nie zagraża bezpośrednio jego życiu. Paralizator może być niebezpieczny, jeśli używamy go bez przerwy dłużej niż 5 sekund.

Pałka teleskopowa

Pałka teleskopowa to narzędzie często używane przez policję. W pałkę typu tonfa lub teleskopową może zaopatrzyć się każdy. Warunkiem legalności takiej pałki jest określona budowa. Nie może ona być wyposażona w elementy zwiększające siłę rażenia, jak metalowe kule. Klasyczna pałka posiada zewnętrzną obudowę ze sztucznego materiału, zawiera metalowe tulejki i jest zakończona metalowymi zaślepkami. Długość rozłożonej pałki może wynosić od 45 do 70 centymetrów.

Kubotan

To narzędzie wywodzące się z Japonii. Ma postać podłużnego walca o długości do 14 centymetrów i grubości 1 centymetra. Może być wykonany z metalu, plastiku, a nawet drewna. Jest zakończony tępym stożkiem.

Kubotan wygląda jak długopis lub brelok (często jest wyposażony w kółko umożliwiające doczepienie go do kluczy). Jest to jego ogromna zaleta – element zaskoczenia napastnika zwiększa nasze szanse na skuteczną samoobronę.

Co wybrać?

Wybór narzędzi do samoobrony jest naprawdę duży. Najważniejsze, żeby przed zakupem dokładnie się zastanowić i wybrać sprzęt najlepiej dostosowany do naszych potrzeb, a jednocześnie najbardziej uniwersalny.

Wysłane 2016-12-23 11:03:14 przez M-S-M
samoobronawpskuteczna-samoobrona.plgaz piepszowyparalizatorbroń
Artykuły powiązane z powyższym
Wyposażenie biura dla start-upu
Wysłano 2018-03-26 12:42:57
Zakładając start-up, warto pamiętać, że dobrze urządzona przestrzeń sprzyja kreatywności, która jest w tej branży najważniejsza. Dobrze urządzone biuro pozytywnie wpływa także na motywację pracowników oraz ich wzajemną integrację. Nie można zapominać, że przestrzeń powinna być także wygodna oraz spełniać warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.
Ekologiczne reklamówki z nadrukiem - zalety?
Wysłano 2018-02-23 11:26:22
Ekologia jest nie tylko modna i na czasie, ale powinna być i coraz częściej jest standardem. Zwłaszcza jeśli chodzi o pakowanie zakupów. Niedawna ustawa sprawiła, że dla wielu osób robiących zakupy zwyczajnie nie opłaca się kupowanie standardowych plastikowych reklamówek. Ich cena wzrosła niebotycznie, bez żadnej gwarancji, że po przyniesieniu reklamówki do domu będzie się ona jeszcze nadawała do użytku. Dlatego dużo bardziej opłaca się zakup tej ekologicznej.  Jakie zalety mają ekologiczne reklamówki z nadrukiem?
Każdy przedsiębiorca, który chce działać zgodnie z prawem, dyrektywami unijnymi i dbać o środowisko naturalne powinien zdecydować się na to, by cyklicznie w swojej firmie organizować szkolenia z zakresu ochrony środowiska. Firma musi mieć bowiem świadomość, że tylko działania oparte na zasadach zrównoważonego rozwoju przyniosą korzyści dla otoczenia.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY