konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

System MES - Realizacja, kontrola i rozliczenie produkcji

Przeczytany: 195 razy
Dodany: 2019-06-26 13:43:08
Aktualizowano: 2019-06-26 13:44:58

Wiele już napisaliśmy o przydatności i korzyściach wynikających z zastosowania w firmie narzędzi, które automatyzują i udoskonalają planowanie produkcji. Jednak samo planowanie produkcji to nie wszystko, to dopiero pierwszy krok do uzyskania wysokiej wydajności i satysfakcjonujących wyników finansowych. Dziś poruszymy temat realizacji, kontroli i rozliczenia produkcji, które to zasługują na sporo uwagi, ponieważ stanowią kolejne z niezwykle istotnych elementów determinujących sukces przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Zadania związane z realizacją, kontrolą i rozliczeniem produkcji wypełnia system MES, czyli Manufacturing Execution System. Na przykładzie OptiMESa i jego modułu MES możemy określić, że taki system to idealne połączenie systemów informatycznych i elementów automatyki. Dzięki czujnikom i specjalistycznym sterownikom rozmieszczonym w maszynach i przy liniach produkcyjnych zbierane są dane bezpośrednio z produkcji i w systemie ciągłym przekazywane do systemu MES. To właśnie ten ostatni czyni z danych raporty, użyteczne dla skutecznego zarządzania produkcją.

Czego potrzeba do efektywnego działania systemu MES? Wymagania sprzętowe ograniczają się do czterech punktów:

  1. serwera, który będzie stanowił miejsce gromadzenia danych, a później także ich przetwarzania. Aktualnie serwery z powodzeniem zastępowane są przez chmurę, z której korzysta właśnie OptiMES.
  2. sterowniki i czujniki, czyli elementy automatyki, które będą pobierać dane z maszyn.
  3. komputery, laptopy, panele HMI, smartforny i tablety, czyli urządzenia końcowe, na których dane z maszyn będa udostępniane pracownikom. To one odpowiadają za możliwość komunikacji na linii serwer - maszyna - człowiek.
  4. oprogramowanie dla produkcji - czyli system informatyczny, umożliwiający przetwarzanie i odczytywanie danych - jak np. OptiMES od Syneo.pl.

 

 

 

 

 

Właśnie OptiMES i zawarty w nim moduł - system MES umożliwia skuteczne wykorzystanie wszystkich wyżej wskazanych elementów. Zebranie danych, ich przetworzenie (np. w raporty porównujące konkretne parametry procesów produkcyjnych z danego przedziału czasowego) oraz udostępnienie ich pracownikom w czytelnej i przystępnej formie to tak naprawdę ogrom pracy, którą trudno byłoby wykonać człowiekowi. Dlatego zdecydowanie warto zainwestować w oprogramowanie dla produkcji od Syneo.pl, ponieważ pozwoli zaoszczędzić czas pracowników, ułatwić precyzyjny monitoring maszyn i rzetelnie rozliczyć produkcję. To tylko pierwsze z bezpośrednio odczuwalnych zmian w firmie produkcyjnej po wdrożeniu systemu MES. O bardziej szczegółowych korzyściach napiszemy w kolejnych artykułach.

Tymczasem zapraszamy do przetestowania oprogramowania dla produkcji OptiMES, a szczególnie jego modułu system MES. Warto - tym bardziej, że jest dostępny w ramach dwutygodniowego okresu testowego.

Zainteresowanych szczegółami lub konsultacjami, odnośnie rozwiązań dla konkretnych problemów danego przedsiębiorstwa produkcyjnego, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 517 827 436 lub pod mailem biuro@syneo.pl.

Wysłane 2019-06-26 13:43:08 przez gegol
bizneskontrolaprodukacjasystemfirma
Artykuły powiązane z powyższym
Teczki konferencyjne Belveder Polska
Wysłano 2019-09-01 12:12:50
Galanteria biznesowa stanowi klasę premium wśród dodatków, ona po prostu musi być elegancka, gdyż kształtuje wizerunek człowieka sukcesu i jest jego wizytówką.  W biznesowym dress – code nie ma miejsca na pomyłki, dodatki muszą być idealnie trafione i starannie dobrane.
Perfekcyjny wygląd siedziby firmy
Wysłano 2019-07-10 08:58:37
Jesteś właścicielem przedsiębiorstwa i zależy Ci na uzyskaniu atrakcyjnej aranżacji siedziby? Często organizujesz spotkania z klientami i pracownikami, przez co zależy Ci na eleganckim stylu? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę! Sprawdź sam!
Krajowe loty, na przykład między Gdańskiem a Warszawą, to szybka, bezpieczna i często niedroga alternatywa dla pociągu czy samochodu. Podpowiadamy, komu i w jakich sytuacjach opłaca się korzystać z tego środka transportu i jak wygląda przelot.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY