konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Szkolenia pracowników - rozwijaj swoją firmę!

Przeczytany: 526 razy
Dodany: 2018-09-26 20:39:49
Aktualizowano: 2018-09-26 20:47:06

Dlaczego szkolenia pracowników są ważne?

Niemal każda gałąź biznesu ewoluuje i zmienia się w czasie. Związane jest to z wieloma czynnikami: postępującym badaniom, zmiennym gustom klientów, rozwojem technologicznym oraz innymi. Żeby utrzymać się na rynku, a co więcej, być w jego czołówce, należy ciągle inwestować w rozwój firmy, co wiąże się bezpośrednio z rozwojem pracowników. Specjalistyczne szkolenia dla pracowników pozwalają na pozyskanie wiedzy i umiejętności w potrzebnej dziedzinie. Te nowe zasoby umożliwiają jeszcze lepsze funkcjonowanie całej firmy, dlatego też inwestycja w szkolenia pracowników jest tak bardzo istotna.

W jaki sposób szkolenie powinno być przeprowadzone

Najcenniejsze szkolenia dla firm to takie, które potrafią przekazać maksimum informacji w minimalnym czasie. Długie i przepełnione treściami szkolenie może się okazać zupełnie bezużyteczne, co w konsekwencji wpłynie na zupełny brak efektu i będzie nie tylko złą inwestycją finansową, ale także stratą czasu. Dlatego też trzeba wybierać sprawdzone szkolenia dla pracowników, prowadzone przez wyspecjalizowanych trenerów, którzy szybko i sprawnie skutecznie przeszkolą kadrę. Szkolenie powinno przekazywać właściwe informacje (dobrane do rodzaju i zakresu szkolenia), które podane są na odpowiednim poziomie. Podczas paneli szkoleniowych musi panować dobra atmosfera, sprzyjająca przyswajaniu wiedzy. Należy więc zadbać o komfort uczestników szkolenia, gdyż wiedza przekazana we właściwych warunkach oraz właściwy sposób przyniesie doskonałe rezultaty.

Szkolenie otwarte i zamknięte - wady i zalety

Biorąc za kryterium formułę szkolenia można rozróżnić dwa typy szkoleń: szkolenia otwarte (szkolenia dostępne dla wszystkich) oraz zamknięte (przeznaczone wyłącznie dla wybranych osób).

Szkolenia otwarte umożliwiają poszerzenie kontaktów biznesowych i pozwalają na wymianę doświadczeń, co czyni je bardzo cennymi. Również tematyka tego typu szkoleń jest zwykle bardzo szeroka. Wadą tych szkoleń jest fakt, że często są one organizowane daleko od miejsca zamieszkania osoby chcącej w nich uczestniczyć, co wiąże się z przejazdem oraz noclegiem. Same szkolenia otwarte są dostępne w dobrej cenie. Problemem jednak może być nietrafiony zespół uczestników, a szerokie spektrum zagadnień może popadać w ogólniki. Jest to ryzyko, które jednak można wyeliminować rozeznaniem się w ofercie danej firmy oraz prześledzeniem opinii klientów.

 

 

 

Szkolenia zamknięte pozwalają na wybór trenera, miejsca, terminu, materiałów - wszystko może zostać doskonale dopasowane do oczekiwań klienta. Jest to bardzo atrakcyjny wariant, który pozwoli na jak najlepsze osiągnięcie priorytetów stawianych danemu szkoleniu. Sama zamknięta forma może być wadą, gdyż nie daje ona możliwości wymiany doświadczeń z innymi pracownikami danej branży. Korzyści jest jednak znacznie więcej.

Jak zorganizować szkolenie?

Organizacja szkoleń to złożony proces, który wymaga dużej sprawności logistycznej i koordynacyjnej. Podstawą jest stworzenie planu koncepcyjnego szkolenia dla firm, w którym określone zostaną priorytety oraz cele. Do danej koncepcji należy określić uczestników, to znaczy określić kryterium doboru osób dla których dedykowane jest szkolenie oraz ilość miejsc. Etap planowania to także określenie możliwości budżetowych, które będą wpływać na całokształt.

Kolejny krok to wybór miejsca, które będzie sprzyjało przyswajaniu wiedzy oraz integracji uczestników. Ważne jest stworzenie odpowiednich warunków: sale szkoleniowe muszą posiadać specjalne wyposażenie multimedialne pozwalające na sprawne i skuteczne przekazywanie wiedzy. Samo miejsce musi być dobrze zlokalizowane. Wygoda wybranej bazy jest również niezwykle istotna. Należy także zadbać o odpowiedni catering - przekąski oraz napoje w sali szkoleniowej i lunch czy obiad - w zależności od długości szkolenia. Jeśli szkolenie jest kilkudniowe trzeba zatroszczyć się  o komfortowe, sprzyjające również wypoczynkowi miejsce oraz wygodne pokoje noclegowe. Warto również zorientować się w dodatkowych atrakcjach, które umilą czas uczestnikom.

Wybór terminu szkolenia dla pracowników jest również bardzo ważny. Jeżeli jest to szkolenie przeznaczone dla pracowników jednej firmy, organizacja kursu nie może dezorganizować pracy w jednostce, dlatego też trzeba dobrze przemyśleć termin. Natomiast organizując szkolenie otwarte dobrze jest przeanalizować kalendarze gości, na których obecności najbardziej zależy organizatorom.

Niezwykle istotny komponentem są materiały szkoleniowe. Będą one nie tylko pomocą w przyswajaniu wiedzy, ale także elementem marketingowym. Już same zaproszenia na szkolenie mogą zawierać dyskretną reklamę. Ważne, by było to odpowiednio zaprojektowane. W skład materiałów i pomocy szkoleniowych wchodzą takie rzeczy, jak: skrypty, notatniki, przybory do notowania, identyfikatory itp.

Samo szkolenie musi być prowadzone przez profesjonalnych trenerów według klarownego harmonogramu, który będzie dostępny dla wszystkich uczestników. Po odbyciu szkolenia warto dokonać jego analizy, w której zweryfikowane zostaną zakładane priorytety i cele oraz wyciągnięte wnioski na przyszłość.

Czy warto powierzyć organizację szkolenia zewnętrznej firmie?

Złożoność działań w organizacji szkoleń dla pracowników wymaga sprawnego i doświadczonego zespołu. Bardzo dobrym rozwiązanie jest skorzystanie z usług firm zewnętrznych, których specjalnością jest organizacja szkoleń i konferencji. Profesjonalne firmy organizujące kursy, szkolenia czy konferencje zadbają o każdy szczegół. Chcąc zapewnić sobie najwyższej jakości kurs zorganizowany na doskonały poziomie warto powierzyć to zadanie firmie organizującej szkolenia. Kraków jest miastem, w którym bardzo często przeprowadzane są różnego rodzaju eventy dokształcające dla pracowników. Na terenie miasta działa firma Confere - doskonały partner w biznesie, którego domeną jest organizacja eventów dla firm (szkolenia, konferencje, itp.). Powierzając organizację szkolenia firmie Confere można być pewnym najlepszych efektów.

Wysłane 2018-09-26 20:39:49 przez gegol
szkoleniaszkolenia pracowników
Artykuły powiązane z powyższym
W epoce cyfryzacji i dużej konkurencyjności rynkowej bazy danych stanowią ważne i cenne narzędzie w przedsiębiorstwie, gdyż w oparciu o  ich zawartość firma przeprowadza rozmaite analizy i kalkulacje, a na ich podstawie ustala strategię działania. Zawód programisty baz danych  to obecnie jeden z cenionych i poszukiwanych na rynku zawodów. Jest nie tylko użyteczny i interesujący z uwagi na niezłe zarobki, ale cieszy się zainteresowaniem. Programiści baz danych znajdują zatrudnienie nie tylko w międzynarodowych korporacjach czy dużych przedsiębiorstwach, ale także w średnich i małych firmach.
Ostatnio bardzo głośno jest o nowych rozporządzeniach, które znacznie zaostrzają przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Szczególnie RODO stanowi przedmiot wielu dyskusji. Pracodawcy muszą w swoich firmach stosować się do nowych przepisów i zapewnić wszystkie potrzebne narzędzia do ich przestrzegania. Bardzo ważne jest, aby pracownicy dokładnie wiedzieli jak postępować na przykład z dokumentami czy ich archiwizacją, a firma musi dostosować swoją politykę prywatności i procedury wewnętrzne w myśl nowo wprowadzonych ustaleń. Jak wdrożyć RODO i inne przepisy?
Szkolenia czy konferencje firmowe powinny być przeprowadzane w komfortowej atmosferze. Dogodny dojazd, bezpłatny parking to tylko niektóre z ułatwień, jakie powinny oferować hotele w Opolu, w których warto zorganizować firmowe szkolenie. Równie ważne są warunki, w których będzie przeprowadzane spotkanie. Co warto uwzględnić?
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY