konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Trendy i wyzwania w zakresie ochrony zbiorów

Przeczytany: 866 razy
Dodany: 2013-08-09 07:49:23
Aktualizowano: 2013-08-09 07:53:45

Bezpieczeństwo zbiorów muzealnych, bibliotecznych i archiwalnych będzie tematem dwudniowego seminarium organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na premierowych Targach Dziedzictwo 2013. Uznani eksperci będą oceniać obecną sytuację w Polsce w zakresie przechowywania i ochrony zasobów, a także wskazywać nowe możliwości działania w tym obszarze. Co więcej, w trakcie spotkania powołane zostaną specjalne zespoły problemowe, które będą analizować różnorodne możliwości zapewnienia bezpieczeństwa zbiorów, począwszy od tego, w jakich obiektach powinny być one gromadzone, przez wykorzystanie nowych technologii czy nawet sposoby postępowania w przypadku konfliktu zbrojnego. Targi Dziedzictwo 2013 odbędą się w dniach 17-18 września w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

­- Seminarium poświęcone bezpieczeństwu zbiorów doskonale wpisuje się w ideę Targów Dziedzictwo. Cała ta inicjatywa została przecież stworzona właśnie z myślą o ochronie zasobów kulturowych czy naukowych. Dotychczas w Polsce nie było wydarzenia, które kompleksowo obejmowałoby zagadnienia związane z muzealnictwem, bibliotekarstwem i archiwistyką. Mam więc nadzieję, że przy wsparciu naszych znakomitych partnerów uda nam się zapełnić tę lukę i przyczynić do rozwoju całej branży. Tym bardziej, że Dziedzictwo nie tylko prezentuje najnowsze rozwiązania dla muzeów, bibliotek czy archiwów, ale też dostarcza fachowej wiedzy właśnie poprzez rozmaite spotkania naukowe – mówi Bartosz Sosnowski, prezes MT Polska, organizatora Targów Dziedzictwo.

Ochrona zbiorów od A do Z – diagnoza i rozwiązania

Podczas seminarium „Bezpieczeństwo zbiorów muzealnych, bibliotecznych i archiwalnych – stan obecny i perspektywy” uczestnicy pod czujnym okiem specjalistów pracować będą w czterech grupach problemowych. Pierwszy zespół zajmie się kwestią ochrony i profilaktyki konserwatorskiej. Omawiane będą m.in. podstawowe grupy zbiorów oraz czynniki stwarzające dla nich zagrożenie, a także miejsca i warunki, w których zasoby powinny być przechowywane. Eksperci podejmą też zagadnienia związane z pracownią konserwatorską, udostępnianiem zbiorów oraz digitalizacją masową. Kolejnej grupie przypadną kwestie związane ze szkoleniem kadr. Uczestnicy zastanawiać się będą, kogo i w jakim zakresie należy szkolić, a także kto takie spotkania edukacyjne powinien prowadzić. Analizowane będą również problemy szkolnictwa konserwatorskiego, wzorce i nowe projekty. W ramach trzeciego zespołu omawiany będzie temat szacowania zagrożeń i działania w sytuacjach kryzysowych. Specjaliści podejmą zagadnienia związane z profilaktyką dot. bezpieczeństwa zbiorów, a także nowoczesnym sprzętem i technologiami używanymi do ich ratowania. Dyskutować będą też o postępowaniu w sytuacjach kryzysowych czy nawet na wypadek konfliktu zbrojnego. Ostatnia grupa problemowa natomiast zajmie się tematem nowych technologii w ochronie zasobów. Uczestnicy poruszą m.in. kwestie ograniczeń technologicznych, czyli obszarów, w których technika nie zastąpi człowieka, a także minimalnych wymagań dot. sprzętu do przechowywania zbiorów. Wyniki prac zespołowych zaprezentowane zostaną drugiego dnia targów. Udział w seminarium jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja na wydarzenie.

Profesjonalny sprzęt dla branży

Na Targi Dziedzictwo oprócz rozbudowanej części merytorycznej składa się również część ekspozycyjna. Prezentowane będą najnowsze produkty, usługi i rozwiązania w zakresie wyposażenia dla placówek muzealnych, bibliotecznych i archiwalnych. Zakres tematyczny obejmie specjalistyczne meble, sprzęt elektroniczny do digitalizacji zasobów archiwalnych i biurowych, profesjonalne urządzenia i wyposażenie biurowe, a także zabezpieczenie i ochronę przeciwpożarową. W ofercie znajdą się też systemy zarządzania informacją, magazynowe oraz usługi i programy komputerowe.

Wybitni patroni

Premierowa edycja Targów Dziedzictwo odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

Więcej na temat targów oraz możliwości udziału w seminarium znajduje się na stronie www.targidziedzictwo.pl.

***

Międzynarodowe Targi Polska to operator jednego z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-eventowych w Polsce - Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska - zlokalizowanego przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Obiekt ten jest w pełni dostosowany do organizacji targów, zjazdów, konferencji i eventów (w tym bankietów, koncertów czy zawodów sportowych). Zajmuje łącznie 15 200 mkw., z czego 10 000 mkw. stanowi funkcjonalna i klimatyzowana hala wystawiennicza, 4 000 mkw. teren zewnętrzny, zaś 1 200 mkw. nowoczesne zaplecze konferencyjno-biurowe.

Międzynarodowe Targi Polska jest też organizatorem wielu dużych i ważnych biznesowo imprez targowych, w tym China Expo Poland poświęconych współpracy handlowej z Chinami, Targów Event, Agroturystyka, Regionalia i Dziedzictwo.

Wysłane 2013-08-09 07:49:23 przez M-S-M
seminariumtargiMiędzynarodowe Targi Polskaw Warszawie
Artykuły powiązane z powyższym
Po sukcesach poprzednich edycji, w maju 2019 w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków po raz kolejny odbędzie się MOTO SHOW. W dniach 18-19 maja do stolicy Małopolski znów zjadą się przedstawiciele branży motoryzacyjnej oraz zagorzali miłośnicy wszystkiego, co związane z pojazdami mechanicznymi.
Poznań to nie tylko cel turystycznych wyjazdów. To również miasto, które prężnie rozwija się w dziedzinie kultury i biznesu. Właśnie dlatego chętnie przyjeżdżają tutaj osoby, które stawiają na samorozwój i świadome kształtowanie kariery. Spora ilość wydarzeń branżowych sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Poniżej przedstawiono najciekawsze propozycje.
4. Międzynarodowy Kongres Inwestycyjny FxCuffs zbliża się wielkimi krokami.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY