konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Tysiące osób na 17. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Przeczytany: 1459 razy
Dodany: 2013-06-18 08:59:08
Aktualizowano: 2013-06-18 09:00:23

Dorośli, młodzież i dzieci – niemal sto pięćdziesiąt tysięcy osób wzięło udział w 17. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Przyjechali specjalnie 15 czerwca na Stadion Narodowy w Warszawie, aby oglądać pokazy naukowe, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i odkrywać tajemnice świata.

Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy było „Życie”. W Pikniku wzięło udział prawie 200 instytucji z 22 krajów świata, które w swoich namiotach przeprowadziły ponad 1000 pokazów i eksperymentów.

17. Piknik Naukowy odbył się w nowym miejscu, które sprawdziło się znakomicie – setki namiotów, kuszących odkrywaniem tajemnic nauki zostało rozlokowanych grupami na pierścieniu stadionu o obwodzie 900 m oraz na drogach dojazdowych, co pozwoliło na wygodniejsze zwiedzanie, przyglądanie się pokazom i samodzielne eksperymentowanie. Mimo upalnej pogody i innych ciekawych wydarzeń w mieście, goście nie zawiedli – imprezę odwiedziło 142 573 osoby, co stanowi nowy rekord frekwencyjny – nie tylko Pikniku, ale i Stadionu Narodowego.

Każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań mógł znaleźć tu coś dla siebie; prezentowane były pokazy z wielu dziedzin wiedzy, począwszy od matematyki oraz widowiskowych chemii i fizyki, poprzez archeologię, historię i geografię, aż po biologię i medycynę.

Najmłodsi mogli przekonać się, że nauka może być jednocześnie zabawą i przygodą. Dzieci zachęcane były do samodzielnego przeprowadzania doświadczeń, przygotowywania preparatów mikroskopijnych, czy sprawdzania „na własnej skórze”, że naukę można spotkać na każdym kroku w codziennym życiu.

Jak zawsze nie brakowało stanowisk uczelni z całej Polski. Była to nie tylko okazja do zapoznania się z dorobkiem naukowym poszczególnych wydziałów i kół naukowych, ale również możliwość nawiązania kontaktu z pracownikami naukowymi i studentami i przekonania się, że nauka może być pasją.

Ogromną popularnością cieszyły się namioty Polskiego Radia. Na stanowisku Agencji Muzycznej kolejka chętnych ustawiła się po autografy Marka Niedźwieckiego, Marcina Zaborskiego i Marcina Gutowskiego, zwiedzający chętnie przypatrywali się też pracy dziennikarzy – Romana Czejarka, Karoliny Rożej, czy Hanny Marii Gizy – którzy poprowadzili audycje na żywo. W namiocie Portalu Polskiego Radia wszyscy chcieli wypróbować nową aplikację, dostosowującą nagrania do nastroju słuchacza; w stanowisku IAR-u pojawiły się osoby marzące o karierze radiowego reportera; Archiwum zadziwiło zwiedzających swoją bogatą ofertą; w namiocie Czwórki furorę zrobiły nowe technologie, a Polskiego Radia dla Zagranicy – audycje językowe i pokaz futbolu amerykańskiego.

Więcej o tegorocznym Pikniku między innymi na stronie radiowej Czwórki: http://www.polskieradio.pl/10/218/Artykul/864091,Piknik-Naukowy-2013-czym-jest-krwawiacy-drut


Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Celem Pikniku Naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia – zarówno proste, związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych.

PR

LA

Wysłane 2013-06-18 08:59:08 przez M-S-M
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Koppiknik17. Piknik Naukowy
Artykuły powiązane z powyższym
Business English to specjalistyczny biznesowy język angielski, który jest pożądany w wielu firmach o określonych branżach. Dlatego niekiedy jest on wręcz praktycznie wymagany wśród pracodawców. Jego znajomość zdecydowanie ułatwi komunikację oraz przyniesie sporo korzyści. Jak zatem rozpocząć jego naukę? Wybrać kurs w szkole językowej, czy uczenie się online?
Jak dbać o fotele biurowe?
Wysłano 2018-01-25 08:58:59
Wystawne fotele biurowe nowej generacji to bardzo rozwinięte konstrukcje, które mechanicznie reprezentują wysoki poziom. Choć to doskonałe narzędzia do wykonywania pracy w pozycji siedzącej, to jednak wciąż meble i nie należy o tym zapominać. Każdy fotel obrotowy musi być odpowiednio konserwowany, żeby mógł służyć długo w niezmienionym stanie i przy okazji dobrze się prezentować.
Specyfika i rodzaje tłumaczeń ustnych
Wysłano 2018-01-03 14:07:45
Biura tłumaczeń oferują dwie podstawowe kategorie tłumaczeń: pisemne i ustne. W przypadku pisemnych sprawa jest prosta - napisany tekst przekładany jest na inny język. W takiej formie, papierowej lub elektronicznej, przekazuje tekst klientowi. Ale w przypadku tłumaczeń ustnych sprawa nieco się komplikuje. Jakie są ich rodzaje i jak wygląda sam proces tłumaczenia?
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY