konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

W Krakowie cykl wykładów otwartych "Granice Nauki"

Przeczytany: 974 razy
Dodany: 2012-03-06 09:16:34

Wykładem dr. hab. Andrzeja Koleżyńskiego "Wiązanie chemiczne: fikcja czy rzeczywistość?" rozpocznie się cykl dziesięciu wykładów otwartych "Granice Nauki". Spotkanie odbędzie się 13 marca w Krakowie.

Wykłady, organizowane przez Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz serwis internetowy "GraniceNauki.pl", są adresowane do wszystkich zainteresowanych naukami empirycznymi i filozofią. Nie zabraknie tradycyjnych pytań filozoficznych, na które zaproponowane zostaną odpowiedzi inspirowane najnowszymi osiągnięciami nauki. Każdy z wykładów będzie dotyczył problemów, które stają się obecnie przedmiotem wytężonych badań albo znajdują się na granicy możliwości metody empirycznej.

"Będziemy pytać o to, czym jest umysł, jak działa, dlaczego zawodzi i czemu w ogóle go posiadamy, jak kosmiczna ewolucja kształtowała Wszechświat, a biologiczna ludzką naturę, skąd wzięły się fenomen wierzeń religijnych oraz moralność, czy metody wykorzystywane przez różne dyscypliny są wiarygodne i na odkrycie czego wciąż pozwalają" - zapowiada cykl spotkań Łukasz Kwiatek z Centrum Kopernika i z portalu GraniceNauki.pl.

Serwis GraniceNauki.pl wystartował w październiku 2011 r., na jego łamach regularnie publikowane są artykuły w czterech kategoriach tematycznych: Wszechświat, Nauka i religia, Umysł, Ewolucja. Ich autorami są naukowcy oraz dziennikarze, członkowie Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, m.in. światowej sławy filozof, fizyk i kosmolog prof. Michał Heller oraz jeden z najczęściej cytowanych polskich naukowców, neurobiolog prof. Jerzy Vetulani. Redaktorem naczelnym serwisu jest dr hab. Bartosz Brożek, prof. UJ. Wszystkie artykuły udostępniane są portalowi INTERIA.PL, na którym publikowane się w specjalnej sekcji: http://fakty.interia.pl/raport/granice-nauki/centrum-kopernika

Serwis GraniceNauki.pl jest elementem projektu badawczego "Granice naukowego wyjaśniania", na którego realizację w latach 2011-2014 Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych otrzymało prestiżowy grant Fundacji Johna Templetona. Kwota dofinansowania wynosi ok. 2 mln dol.

Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych to krakowski instytut naukowy, będący jednostką wspólną Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Centrum rozpoczęło działalność w październiku 2008 roku z inicjatywy ks. prof. Michała Hellera, który przeznaczył na założenie ośrodka otrzymaną Nagrodę Templetona. Centrum prowadzi działalność badawczą, wydawniczą, dydaktyczną i popularyzatorską.

Spotkanie w ramach cyklu "Granice nauki" rozpocznie się o godz. 18.30 w krakowskiej Winiarni i Winotece "Winoman" (ul. św. Tomasza 7). Kolejne wykłady w każdy wtorek w stałym miejscu i o stałej porze; wygłoszą je naukowcy związani z Centrum.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

źródło:
www.naukawpolsce.pap.pl.

Wysłane 2012-03-06 09:16:34 przez M-S-M
Konferencjekonferencje 2012wykładyKrakówCentrum Kopernika
Artykuły powiązane z powyższym
Lekarze chcący rozwijać się zawodowo, wybierają obecnie spośród różnych możliwości. Jak wynika z raportu Możliwości i bariery rozwoju zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, opracowanego klika lat temu przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacje Naczelnej Izby Lekarskiej, coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych lekarzy, cieszyły się - obok kształcenia w zakresie specjalizacji - formy doskonalenia pozwalające na zdobywanie certyfikatów, w tym warsztaty i konferencje, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W bieżących obserwacji wynika, że trend ten nie zmienia się. Jakie zatem konkretnie propozycje stanowią dla lekarzy najatrakcyjniejsze rozwiązania?
Oferta sali szkoleniowej
Wysłano 2020-03-09 12:27:28
Organizujesz spotkanie biznesowe takiego typu jak szkolenie, konferencje, warsztaty? Potrzebujesz oferty na wynajem sali szkoleniowej?
Spotkania biznesowe, konferencje branżowe czy tematyczne targi, to najlepsze miejsca do tego, by powiększać krąg biznesowych znajomości.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY