konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

Newsletter ::

Informacje o konferencjach prosto na Twoją pocztę:
 
 

Wszystko co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu samochodu zabytkowego

Przeczytany: 49 razy
Dodany: 2017-04-10 11:52:29
Aktualizowano: 2017-04-10 11:54:26

Wydaje Ci się, że jeśli poruszasz się swoim oldtimerem wyłącznie od czasu do czasu to nie jest on narażony na uszkodzenia? Właśnie takie myślenie może doprowadzić Cię do zguby. Nawet, gdy chuchasz i dmuchasz na swój pojazd to wystarczy chwila nieuwagi by doszło do tragedii, w dodatku niekoniecznie z Twojej winy. Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że ewentualna naprawa uszkodzonego pojazdu nie uszczupli Twojego budżetu już teraz wykup korzystne ubezpieczenie OC.Czym charakteryzuje się pojazd zabytkowy?

Niektórzy myślą, że zabytek to każdy stary samochód, choć wcale tak nie jest. Pojazd historyczny to pojazd, który znalazł się na liście zabytków. W dodatku takie auto musi liczyć sobie co najmniej 25 lat i ostatni jego egzemplarz powinien zjechać z taśm produkcyjnych co najmniej 15 lat temu. Samochód musi być także uznany przez rzeczoznawcę za unikatowy i mający ważne znaczenie dla motoryzacji.

Ale to nie wszystko. Ważne jest także to, co taki oldtimer skrywa pod maską. Jeśli ktokolwiek zbytnio zaingerował w jego wyposażenie i wymienił więcej niż 25% części na nieoryginalne zamienniki to wpisanie pojazdu na listę zabytków może być zwyczajnie niemożliwe, gdyż podstawą jest by pojazd posiadał co najmniej 75% oryginalnych części.

Chcesz kupić pojazd posiadający jedynie połowę historycznych elementów licząc na to, że całą resztę skompletujesz samodzielnie? Koniecznie sprawdź rynek zanim to zrobisz. Niektóre modele wyszły z produkcji tak dawno, że zakupienie dedykowanych im części może graniczyć wręcz z cudem.

Przywileje i obowiązki

W pierwszej kolejności musisz wiedzieć, że jeśli jesteś szczęśliwych posiadaczem samochodu zabytkowego to wcale nie musisz pojawiać się systematycznie na przeglądach technicznych, tak jak jest to konieczne w przypadku nowoczesnych samochodów.

Nie zapomnij również, że to od Ciebie zależy na jaki okres będzie obowiązywało wykupione przez Ciebie ubezpieczenie OC (np. https://www.sureterm.com/classic-car-insurance/). Twoim przywilejem jest możliwość jego czasowego zawieszenia, minimum na jeden miesiąc. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby auto ubezpieczyć tylko wtedy, gdy będziemy go używać, a na pozostały czas przechowywania samochodu w bezpiecznym miejscu zrezygnować z kupna polisy OC.

Ale trzeba pamiętać także o dopełnianiu obowiązków, takich jak każdorazowa konsultacja z konserwatorem zabytków w celu wprowadzenia jakichkolwiek zmian do posiadanego przez nas klasyka.

 

 

Wysłane 2017-04-10 11:52:29 przez M-S-M
lhwww.sureterm.comubezpieczenie samochoduubezpieczenie samochodu zabytkowegoubezpieczenie OC
Artykuły powiązane z powyższym
Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z koniecznością podejmowania ważnych decyzji. Jedną z nich jest zdecydowanie, czy księgowość chcemy prowadzić samodzielnie, czy może lepiej będzie zlecić wszystkie związane z nią obowiązki wykwalifikowanemu biuru rachunkowemu
Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny, kiedy to pakujemy walizki, zamykamy za sobą drzwi naszego domu i udajemy się w podróż marzeń. W danej chwili nie przejmujemy się zbytnio tym co będzie po powrocie i to prawdopodobnie największy błąd, jaki popełnia dosyć spora część społeczeństwa.
Zapewne mało osób przykłada wagę do przedmiotów codziennego użytku. Jednak w pewnych sytuacjach są one nam potrzebne, a nawet wręcz niezbędne.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY