konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Wybór karty debetowej - na co warto zwracać uwagę?

Przeczytany: 260 razy
Dodany: 2017-03-30 09:45:23
Aktualizowano: 2017-03-30 09:49:03

Karta debetowa to bezpieczny i bardzo prosty instrument, który ułatwia korzystanie z pieniędzy znajdujących się na naszym rachunku bankowym. Zakładając konto w banku, zwykle jednocześnie wnioskujemy właśnie o wydanie karty debetowej. Nie jest to oczywiście obowiązkowe, jednak bez karty trudno byłoby swobodnie operować własnymi środkami.

Jej posiadanie to wygoda, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Z dnia na dzień karty debetowe oferują nam coraz więcej użytecznych funkcji, a dziś możemy już nawet płacić nimi w technologii zbliżeniowej. Jak wybrać odpowiednią kartę dla siebie? Na co zwracać uwagę? Karta debetowa i karta do konta - Najlepsze karty debetowe – sprawdź na karta-kredytowa24.pl!

Czym jest karta debetowa?

Karta debetowa to po prostu niewielkich rozmiarów plastik, który posiada różne przydatne funkcje. Na karcie zapisany jest jej numer oraz nazwisko posiadacza, a do jej podstawowych elementów zaliczyć należy chip oraz pasek magnetyczny – to właśnie one sprawiają, że możemy korzystać z karty w sklepach i innych miejscach. W zależności od organizacji płatniczej oraz banku, który wydał kartę, może ona posiadać odpowiednie loga, a ponadto może być wykonana w różnych kolorach. Wiele banków umożliwia nawet wybranie dowolnej grafiki, dzięki której dana osoba może spersonalizować swoją kartę.
 

Funkcje kart debetowych

W dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do wygody i nie lubimy rezygnować z udogodnień - jednym z nich jest właśnie karta debetowa. Pozwala ona dokonywać wielu operacji gotówkowych i bezgotówkowych, które jeszcze nie tak dawno wymagały od nas poświęcania mnóstwa czasu. Ten niepozorny kawałek plastiku umożliwia nam przede wszystkim dokonywanie płatności w punktach handlowo-usługowych i to zarówno z wykorzystaniem kodu PIN, jak i bez. W zależności od naszych potrzeb, możemy przeprowadzać tego typu transakcje poprzez umieszczenie karty w terminalu lub po prostu zbliżyć ją do czytnika (tzw. płatności zbliżeniowe). Oprócz tego z pomocą karty debetowej możemy także wypłacać gotówkę z konta za pośrednictwem bankomatów lub wpłacać ją w podobny sposób. W wielu przypadkach mamy także możliwość płacić kartą za zakupy w Internecie, co znacznie skraca czas całej transakcji. Wszystkie te funkcje sprawiają, że dostęp do gotówki zgromadzonej na koncie osobistym oraz operowanie nią jest znacznie prostsze.
 

Czym warto się kierować podczas wybierania karty debetowej?

Wybór karty debetowej jest oczywiście powiązany z wyborem konta osobistego. Warto jednak zauważyć, że w wielu przypadkach do jednego konta proponowanych jest kilka rodzajów kart, więc dobrze jest wiedzieć co ma w ich przypadku największe znaczenie.

Jedną z najważniejszych kwestii jest oczywiście koszt posiadania i korzystania z karty debetowej. Do podstawowych opłat zalicza się ta za jej wydanie oraz użytkowanie. Bardzo często nie zapłacimy za to zupełnie nic, jednak wiele banków pobiera niewielkie opłaty lub wprowadza warunki, jakie należy spełnić, by ich uniknąć. Ponadto dość istotne mogą okazać się opłaty związane z przelewami, wypłatami gotówki z bankomatów lub wpłatami na konto. Wszystkie z nich ujęte są zwykle w jednym dokumencie (tabeli opłat) i powinniśmy dokładnie je przeanalizować zanim podpiszemy umowę.
 

Poza kosztami, warto także zwrócić uwagę, czy dana karta posiada dodatkowe funkcje (płatne lub darmowe) oraz czy umożliwia korzystanie ze zniżek w ramach różnorodnych programów partnerskich. W ten sposób wybierzemy najlepszą ofertę i to zarówno pod względem kosztów, jak i dodatkowych bonusów.
 

Skorzystaj z serwisu karta-kredytowa24 i znajdź dla siebie najlepszą kartę debetową

Wybór odpowiedniej karty debetowej nie zawsze jest prosty. Na rynku znaleźć można mnóstwo propozycji, które trafiają w inne potrzeby. Aby podjąć rozsądną decyzję, najlepiej jest zapewnić sobie pomoc – oferuje ją portal karta-kredytowa24.pl! Można w nim znaleźć mnóstwo przydatnych porad i porównać najnowsze oferty różnych banków. Jeśli więc chcesz wybrać kartę debetową, która dobrze Ci posłuży, już dziś wejdź na karta-kredytowa24.pl i znajdź coś dla siebie!

Wysłane 2017-03-30 09:45:23 przez M-S-M
bankkarta kredytowakarta debetowafinanse
Artykuły powiązane z powyższym
Czym się różni pożyczka od kredytu?
Wysłano 2017-09-05 09:11:48
Na pozór wydają się tym samym, ale kiedy bliżej przyjrzymy się różnicom pomiędzy kredytem, a pożyczką zrozumiemy, że są to dwa różne produkty finansowe. W jakich sytuacjach lepiej się zwrócić o pomoc finansową do banku, a kiedy korzystniejsza będzie dla nas oferta firm pożyczkowych? Główna różnica pomiędzy kredytem, a pożyczką tyczy się prawa. Umowy pożyczkowe zawierane są w oparciu o prawo cywilne, natomiast umowy o kredyt reguluje prawo bankowe, co oznacza zupełnie inne regulacje obydwu produktów finansowych.
Jak powinna wyglądać umowa faktoringu?
Wysłano 2017-03-17 08:26:22
W Kodeksie cywilnym w art. 353 zawarta jest gwarancja o swobodzie zawierania umów na gruncie prawa cywilnego. Do takich umów zalicza się umowa nienazwana faktoringu. Jakie są jej strony i jak powinna ona być zawierana w praktyce?
Przedsiębiorstwa, które chcą zapewnić sobie płynność finansową sięgają po różnego rodzaju pomoc instytucji zewnętrznych, m.in. faktorów.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY