konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Wynajem namiotów – warto o tym pomyśleć przy organizacji eventów

Przeczytany: 345 razy
Dodany: 2018-06-07 13:29:23
Aktualizowano: 2018-06-07 13:31:18

Organizacja eventu to szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę. Wynajem namiotów jest często pomijany. To błąd, który może się zemścić.

 


Wydarzenia plenerowe mogą być świetną okazją do prezentacji dorobku firmowego lub po prostu do nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych. Mogą też być momentem, w którym załoga zintegruje się, a poszczególni pracownicy zmotywują do lepszej pracy. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby takie wydarzenie zorganizowane było w odpowiedni sposób.

Terminy, zaproszeni goście czy gwiazdy, dodatkowe atrakcje i noclegi dla uczestników to elementarz. Warto jednak pomyśleć także o szczegółach, ponieważ bardzo często to od nich zależy powodzenie całego projektu. Wśród nich jest także wynajem namiotów.

Na co zwrócić uwagę rozważając wynajem namiotów?

Po pierwsze – na potrzeby

Można zorganizować event bez oglądania się ani na potrzeby tych, którzy odpowiadają za poszczególne jego elementy ani tych, którzy biorą w nim udział. Można też przygotować firmową imprezę, która odbędzie się zupełnie pod gołym niebem. Co więcej, taka impreza może się udać. Tyle, że między może, a uda się jest duża różnica. A przecież chodzi o to, żeby eventy zawsze wypalały, a nie tylko wtedy, kiedy natura pozwoli.

Potrzeby osób uczestniczących w organizacji nie powinny być lekceważone ze względu na to, że jakość ich pracy przekłada się na jakość całego wydarzenia. Wystarczy wspomnieć o prostej sprawie – miejscu, gdzie mogą przebrać się artyści zajmujący się zabawianiem uczestników. Wynajem namiotów może takie miejsce zapewnić.

Podobnie jest też na przykład wtedy, kiedy chodzi o catering. Jedzenie powinno być przygotowywane w odpowiednich warunkach, wśród których znajduje się także dach. Trzeba też pamiętać o tym, że warunki atmosferyczne w Polsce zmieniają się dość szybko i może okazać się, że potrzebna będzie ochrona przed deszczem. Albo słońcem.

Po drugie – zagęszczenie imprez

Wynajem namiotów to taka usługa, która potrzebna jest zwykle w określonych przedziałach czasowych. Takim przedziałem może być na przykład wiosna czy wczesna jesień, kiedy odbywają się liczne imprezy plenerowe. Z takiej obserwacji wynikają bardzo poważne konsekwencje dla tych, którzy chcieliby namiot wynająć i wykorzystać na swoim wydarzeniu.

W związku z tym waga, jaką należy przypisać do tej usługi powinna być odpowiednia. Wynajem namiotów, choć nie jest kwestią podstawową, może przyczyniać się do powodzenia lub porażki wydarzenia. A ponieważ zagęszczenie imprez jest duże, do firmy oferującej tego rodzaju usługi dobrze jest zwrócić się z odpowiednim wyprzedzeniem. Tak, żeby nie okazało się, że jedynym dostępnym namiotem jest trzyosobowe iglo z supermarketu.

Warto także pamiętać o tym, że wynajem namiotów obejmuje zwykle dodatkowe usługi, takie jak obsługa techniczna profesjonalnej ekipy. Problem w tym, że dobrzy fachowcy są rozchwytywani. Opóźniając podjęcie decyzji podejmuje się spore ryzyko, że ekipy takiej zatrudnić się nie uda. Lepiej więc dmuchać na zimne i zabezpieczać się na różnych frontach.

Jak wybrać firmę zajmującą się obsługa techniczną wydarzeń zapytaliśmy Łukasza Petelskiego z AVEQ:

„O kompetencjach firm obsługujących zaplecze technologiczne każdego wydarzenia najlepiej świadczą poprzednie realizację i stopień zadowolenia klientów. Najlepiej wejść na stronę www firmy, której usługami jesteśmy zainteresowani i sprawdzić zamieszczone tam realizacje. Warto zajrzeć też na kanały mediów społecznościowych partnerów - przejrzeć zdjęcia z obsługiwanych wydarzeń, opinie i komentarze.”

Wysłane 2018-06-07 13:29:23 przez M-S-M
konferencjaorganizacja konferencjiorganizowanie imprezy branżowejorganizacjaevent
Artykuły powiązane z powyższym
Organizacja wydarzeń, w których ma wziąć udział duża ilość ludzi, a odbywać się będą w plenerze, wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest zapewnienie przestrzeni, która jest odporna na warunki pogodowe - czy to z przeznaczeniem na katering, sprzęt elektroniczny czy punkt medyczny. Już od wielu lat w tej roli idealnie sprawdzają się namioty aluminiowe. Ich wynajem to rozwiązanie szybkie i wygodne, a jeżeli w zakres usługi wchodzi także dowóz, montaż, a potem demontaż, to staje się ono kompleksowe.
Lista potrzebnego sprzętu zależy od wielkości przedsięwzięcia oraz branży, w jakiej działa firma. Wpływ ma na to również segment odbiorców. Zaplecze sprzętowe nie zawsze oznacza urządzenia wykorzystywane bezpośrednio podczas spotkania.
Jaki hotel na konferencje wybrać?
Wysłano 2019-04-10 09:29:14
Wybór miejsca na zorganizowanie konferencji, czy eventu firmowego jest nie lada wyzwaniem. Przestrzeń powinna posiadać odpowiednie wyposażenie i warunki techniczne, które umożliwią skuteczne przeprowadzenie eventu czy szkolenia. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze miejsca?
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY