konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Za tydzień w Warszawie spotkają się polscy astronomowie

Przeczytany: 1008 razy
Dodany: 2013-09-03 13:48:19
Aktualizowano: 2013-09-03 13:48:34
Od 11 do 14 września w Warszawie odbędzie się 36. Zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, podczas którego przedstawione zostaną osiągnięcia polskiej astronomii w latach 2011-2013.

Na spotkaniu będzie też mowa o dotychczasowych i przyszłych projektach współpracy z Europejskim Obserwatorium Południowym (ESO) oraz z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA).

Na otwarciu konferencji wręczone zostaną nagrody przyznawane przez Polskiego Towarzystwo Astronomiczne: Nagroda Młodych za wybitny dorobek w astronomii oraz Medal im. Włodzimierza Zonna za popularyzację wiedzy o Wszechświecie. Laureaci wygłoszą wykłady. Później rozpocznie się prezentacja osiągnięć polskiej astronomii w latach 2011-2013.

Drugi dzień zjazdu będzie poświęcony ESO oraz ESA. Do drugiej z wymienionych organizacji Polska przystąpiła pod koniec 2012 r., co otworzyło szereg możliwości badawczych dla naukowców zajmujących się badaniem kosmosu. Z kolei w przypadku ESO jest szansa, że nasz kraj zostanie jego członkiem pod koniec 2013 lub w 2014 roku.

Podczas zjazdu odbędą się m.in. specjalne warsztaty na temat składania wniosków o czas obserwacyjnych na teleskopach ESO. Polska i ESO uzgodniły bowiem, że jeszcze przed rozpoczęciem właściwych negocjacji akcesyjnych naukowcy będą mogli w trakcie najbliższej tury przyznawania czasu obserwacyjnego ubiegać się o czas na wielkich teleskopach na zasadach takich, jak naukowcy z krajów członkowskich organizacji. Poza tym nasi naukowcy mają szanse startować w najbliższym konkursie grantowym ESO.

ESO organizuje także obóz astronomiczny dla młodzieży, a Polskie Towarzystwo Astronomiczne ufundowało stypendium na udział w obozie. Obecnie trwa konkurs dla uczniów, który wyłoni laureata. Szczegóły na stronie: http://urania.pta.edu.pl/wiadomosci/oboz-astronomiczny-eso-takze-dla-polskich-uczniow.html

Trzeci dzień zjazdu będzie poświęcony przeglądowi zagadnień związanych z popularyzacją astronomii oraz sesji z okazji 100. rocznicy urodzin prof. Opolskiego. Na koniec dnia odbędzie się walne zebranie członków Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, na którym m.in. wybrane zostaną nowe władze organizacji.

W ostatnim dniu konferencji po raz pierwszy wręczony zostanie Medal Bohdana Paczyńskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie astronomii i astrofizyki. Otrzyma go prof. Martin Rees.

Na stronie zjazdu PTA można znaleźć m.in. szczegółowy program konferencji. Rejestracja w konferencji trwa do 4 września. Konferencja odbędzie się w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie.

PAP - Nauka w Polsce

cza/ agt/

Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl.

Wysłane 2013-09-03 13:48:19 przez M-S-M
Zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznegokonferencjeastronomia
Artykuły powiązane z powyższym
Organizując konferencję, trzeba znaleźć odpowiedni obiekt. Powinien być nowoczesny, ale też prestiżowy. Doskonałym przykładem jest Hotel Mistral Sport. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej i poznać ofertę.
Omijasz konferencje biznesowe i branżowe szerokim łukiem? Wiele wskazuje na to, że robisz poważny błąd! Tego typu spotkania to okazja do wyciągnięcia wielu lekcji pozwalających zwiększyć efektywność czy konkurencyjność. Dzięki nim znacznie łatwiej wypracować również solidną pozycję w branży. Sprawdź, co mogą Ci dać konferencje – niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem, freelancerem czy właścicielem firmy.
Konferencja to wydarzenie, które ma ogromne znaczenie dla danej firmy. Nie tylko pozwala na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, ale także wdrożenie nowych pomysłów i nawiązanie interesujących współprac. Bardzo ważne jest, by osoby odpowiedzialne za organizację konferencji wiedziały, na co zwrócić uwagę, by sprostać oczekiwaniom zaproszonych gości.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY