konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Za tydzień w Warszawie spotkają się polscy astronomowie

Przeczytany: 819 razy
Dodany: 2013-09-03 13:48:19
Aktualizowano: 2013-09-03 13:48:34
Od 11 do 14 września w Warszawie odbędzie się 36. Zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, podczas którego przedstawione zostaną osiągnięcia polskiej astronomii w latach 2011-2013.

Na spotkaniu będzie też mowa o dotychczasowych i przyszłych projektach współpracy z Europejskim Obserwatorium Południowym (ESO) oraz z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA).

Na otwarciu konferencji wręczone zostaną nagrody przyznawane przez Polskiego Towarzystwo Astronomiczne: Nagroda Młodych za wybitny dorobek w astronomii oraz Medal im. Włodzimierza Zonna za popularyzację wiedzy o Wszechświecie. Laureaci wygłoszą wykłady. Później rozpocznie się prezentacja osiągnięć polskiej astronomii w latach 2011-2013.

Drugi dzień zjazdu będzie poświęcony ESO oraz ESA. Do drugiej z wymienionych organizacji Polska przystąpiła pod koniec 2012 r., co otworzyło szereg możliwości badawczych dla naukowców zajmujących się badaniem kosmosu. Z kolei w przypadku ESO jest szansa, że nasz kraj zostanie jego członkiem pod koniec 2013 lub w 2014 roku.

Podczas zjazdu odbędą się m.in. specjalne warsztaty na temat składania wniosków o czas obserwacyjnych na teleskopach ESO. Polska i ESO uzgodniły bowiem, że jeszcze przed rozpoczęciem właściwych negocjacji akcesyjnych naukowcy będą mogli w trakcie najbliższej tury przyznawania czasu obserwacyjnego ubiegać się o czas na wielkich teleskopach na zasadach takich, jak naukowcy z krajów członkowskich organizacji. Poza tym nasi naukowcy mają szanse startować w najbliższym konkursie grantowym ESO.

ESO organizuje także obóz astronomiczny dla młodzieży, a Polskie Towarzystwo Astronomiczne ufundowało stypendium na udział w obozie. Obecnie trwa konkurs dla uczniów, który wyłoni laureata. Szczegóły na stronie: http://urania.pta.edu.pl/wiadomosci/oboz-astronomiczny-eso-takze-dla-polskich-uczniow.html

Trzeci dzień zjazdu będzie poświęcony przeglądowi zagadnień związanych z popularyzacją astronomii oraz sesji z okazji 100. rocznicy urodzin prof. Opolskiego. Na koniec dnia odbędzie się walne zebranie członków Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, na którym m.in. wybrane zostaną nowe władze organizacji.

W ostatnim dniu konferencji po raz pierwszy wręczony zostanie Medal Bohdana Paczyńskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie astronomii i astrofizyki. Otrzyma go prof. Martin Rees.

Na stronie zjazdu PTA można znaleźć m.in. szczegółowy program konferencji. Rejestracja w konferencji trwa do 4 września. Konferencja odbędzie się w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie.

PAP - Nauka w Polsce

cza/ agt/

Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl.

Wysłane 2013-09-03 13:48:19 przez M-S-M
Zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznegokonferencjeastronomia
Artykuły powiązane z powyższym
Konferencje online sposobem na koronawirusa
Wysłano 2020-12-16 12:45:47
Branża konferencyjna z pewnością nie może zaliczyć 2020 roku do udanych. Strach przed koronawirusem zmusił organizatorów niejednej konferencji do przełożenia wydarzenia, o ile było to możliwe.
Konferencje, sympozja, szkolenia – to tylko wybrane wydarzenia, podczas których stosuje się drukowane materiały firmowe.
Lekarze chcący rozwijać się zawodowo, wybierają obecnie spośród różnych możliwości. Jak wynika z raportu Możliwości i bariery rozwoju zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, opracowanego klika lat temu przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacje Naczelnej Izby Lekarskiej, coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych lekarzy, cieszyły się - obok kształcenia w zakresie specjalizacji - formy doskonalenia pozwalające na zdobywanie certyfikatów, w tym warsztaty i konferencje, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W bieżących obserwacji wynika, że trend ten nie zmienia się. Jakie zatem konkretnie propozycje stanowią dla lekarzy najatrakcyjniejsze rozwiązania?
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY